Kasulikud nõuanded

Kuidas kodumasinatega elektrit kokku hoida?

12.08.2020
hoiupõrsas ja kodumasinad

Arenenud tehnoloogia on muutnud meie elu äärmiselt mugavaks, pakkudes meile võimalust rohkem lõõgastuda ning lasta kodumasinatel teha ära kõik aeganõudvad ja tülikad tööd. Paraku aga peame selle eest ka maksma, kuna need seadmed vajavad töötamiseks elektrit. See ei ole probleem kui soetad masinad, mille elektrikulu on väike ning masin ise on energiasäästlik.

Millised masinad tarbivad kodus kõige vähem?

Kõige vähem võtavad elektrit väikese võimsusega väikesed kodumasinad, mis ei vaja oma tööks palju. Selleks võivad olla näiteks veekannud, blenderid, telefonid ning muud. Paraku võtavad suuremad seadmed elektrit suuremas koguses just olulisemad ja suuremad seadmed, milleks on:

  • arvuti
  • pesumasin ja kuivati
  • nõudepesumasin
  • valgustus
  • televiisor
  • veepump
  • elektripliit
  • jahutusseadmed
  • külmkapp
  • soojustus

Seetõttu tuleb osata just nende puhul valida sellised seadmed, mis oleksid energiasäästlikud ning mõelda ka alternatiivsetele võimalustele, kuidas saaksid elektrit nende puhul säästa.

Eelista A-energiaklassiga masinad

Kõik kodumasinad vajavad töötamiseks energiat, kuid energia kasutamise viisid on erinevad. Erinevatel kodumasinatel on määratud energiaklassid, mis on üldiselt vahemikus A kuni G - A on kõige energiasäästlikum ning G kõige vähem. See tähendab seda, et G tähisega masinad nõuavad palju rohkem energiat kui A tähisega masinad, mis omakorda tähendab suuremaid kommunaalarveid. Lisaks on võimalik isegi soetada A+, A++ ja A+++ märgisega masinaid. Mida rohkem plusse, seda energiasäästlikum masin on. Nii hoiad kokku elektrikuludelt ning teed pai ka loodusele.

Kasuta uusi lahendusi

Mida aeg edasi, seda rohkem tuleb turule uusi innovaatilisi lahendusi, mis aitavad säästa elektrit. Nimelt võib Sinu aastaid vana pesumasin küll olla truu, kuid see võtab ääretult palju elektrit. Tänapäeval muutuvad ettevõtted ja inimesed aina enam teadlikumaks, mispärast soovitakse hoida kokku nii elektri, vee kui ka looduse arvelt. Sellepärast vaheta oma vanad kodus olevad seadmed välja uute vastu, mis suudavad elektriga palju otstarbekamalt ringi käia. 

Lülita seadmed välja

Kui Sa parasjagu seadmeid ei kasuta, siis oleks igal juhul mõistlik need vooluallikast välja lülitada. Isegi kui lähed paariks tunniks kodust ära, võid aasta ajaga säästa suurelt. Võid kasutada ka juhtmepikendust, kuhu on koondatud kõik kodumasinate adaptrid ning vajadusel saad need kõik korraga nupust välja lülitada. See on just oluline seadmete puhul, mis kasutavad elektrit ka nii-öelda “ärkvel” olles.

Väike ärkveloleku aeg

Eelista kodumasinaid, mis kasutavad vähe elektrit ka siis, kui masin on ärkvel, aga mitte kasutusel. Näiteks võib mikrolaineahi kasutada palju elektrit ka siis, kui Sa seda parasjagu ei kasuta, sest siiski jääb masin näitama kellaaega. See juba võtab suures koguses elektrit, kuigi tundub see esialgu süütu masin ja kasutad seda harva. Seepärast vali masinad hoolikalt või vali seadmed, mis automaatselt lülituvad mingi hetk välja.

Vali masinad, mis on disainitud energia säästmiseks

Osad masinad on spetsiaalselt disainitud nii, et need kasutavad vähem elektrit ka ärkvel olles. Nendel on sageli juurde märgitud spetsiaalne tähis, mis annab märku seadme energiakasutusest ja selle säästmisest. Kui oled otsimas just masinaid, mis suudaksid Sul aidata elektriarvetelt säästa, tasub just eelistada neid lisaks madalale energiaklassile.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?