Glutamiin

(8)
Filter
Hinnangute keskmine: 4.6/5
10 889 hinnangut. Vaata kõiki
-15%

%

Biotech USA 100% L-Glutamine 500 g hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee Biotech USA 100% L-Glutamine 500 g hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee TASUTA TRANSPORT
  2249 2649
4498 / kg  
Lisa korvi
KÄTTE HOMME

Biotech USA 100% L-Glutamine 500 g

Tüüp: Pulber
Kaubamärk: Biotech
Kapslite arv: -
  1200
012 / tk  
Lisa korvi
5/5
KIIRE TARNE

Haya Labs L-Glutamine 100 kaps.

Tüüp: Kapslid
Kaubamärk: Haya Labs
Kapslite arv: 100 tk
  1390
4633 / kg  
Lisa korvi
KIIRE TARNE

PULS L-glutamiini pulber 300g

Tüüp: Pulber
Kapslite arv: -
Kaal: 300 g
  1649
009 / tk  
Lisa korvi

Toidulisand Biotech USA Glutamine Peptide 180 kaps.

Tüüp: Tabletid
Kaubamärk: Biotech
Kapslite arv: 180 tk
  1699
14277 / kg  
Lisa korvi

Toidulisand Namedsport 4 Fuel Recharge, 14 x 8.5 g

Tüüp: Pulber
Kaubamärk: NAMEDSPORT
Kapslite arv: -
  2195
3991 / kg  
Lisa korvi

Toidulisand Mammut Nutrition Glutamiini pulber 550 g

Tüüp: Pulber
Kaubamärk: Mammut Nutrition
Kapslite arv: -
-10%

  1255 1395
5020 / kg  
Lisa korvi

Toidulisand Raw Powders Mikroniseeritud L-glutamiinip...

Tüüp: Pulber
Kaubamärk: Raw Powders
Kapslite arv: -
-10%

  2245 2495
4082 / kg  
Lisa korvi

Toidulisand Raw Powders Mikroniseeritud L-glutamiinip...

Tüüp: Pulber
Kaubamärk: Raw Powders
Kapslite arv: -

Toidulisand glutamiin

Glutamiin on aminohape, mis toodab valke. Ka keha ise toodab seda aminohapet, paraku ei pruugi ise alati vajalikku kogust kätte saada ning sellisel juhul on vaja süüa spetsiaalseid toite või võtta toidulisandeid juurde. Glutamiin on oluline immuunsüsteemi ja soolestiku jaoks, see aitab võidelda viiruste ja bakteritega ning täidab paljusid muid funktsioone. 

Miks kasutada glutamiini?

See on immuunsüsteemi jaoks oluline.

Glutamiini üks olulisemaid funktsioone on selle roll immuunsüsteemis. See on immuunrakkude, sealhulgas valgete vereliblede ja teatud soolestiku rakkude jaoks kriitiline kütuseallikas. Kuid selle tase veres võib langeda suuremate vigastuste, põletike või operatsioonide tõttu. Kui keha vajadus glutamiini järele on suurem kui võime seda toota, võib teie keha lõhustada valguvarusid, näiteks lihaseid, et vabastada rohkem seda aminohapet. Kui glutamiini on kehas liiga väheses koguses, võib see immuunsüsteemi toimimist kahjustada. Sellel põhjusel määrab arst peale suuri vigastusi või põletikke tavaliselt kõrge valgu- või glutamiinisisaldusega dieedid või soovitab glutamiini toidulisandeid.

See mängib rolli soolestiku tervises. 

Glutamiini eelised on seotud selle rolliga soolestiku tervises. Inimese kehas peetakse soolestikku immuunsüsteemi suurimaks osaks. Glutamiin on soole- ja immuunrakkude oluline energiaallikas. Samuti aitab see hoida barjääri soolestiku sisemuse ja ülejäänud keha vahel. See hoiab ära kahjulike bakterite või toksiinide liikumise teie soolestikust ülejäänud kehasse. Lisaks on see oluline soole rakkude normaalseks kasvuks ja säilitamiseks.

Uuringuid ja tõendeid, et glutamiinlidandi kasutamine mõjutaks sportlastel lihasmassi suurendamist või jõudluse parandamist, on vähe. Kuid on märgatud, et need võivad vähendada väsimust ning lihasvalu treeningu ajal ja pärast seda.

Annustamine ja ohutus

Kuna glutamiin on organismis naturaalselt toodetud aminohape, mida leidub ka paljudes toitudes, pole muret, et see normaalsetes kogustes kahjulik oleks. Hinnanguliselt võib tüüpiline dieet sisaldada 3–6 grammi päevas, ehkki see kogus võib varieeruda sõltuvalt tarbitavate toitude tüüpidest ja kogustest. Üldiselt arvatakse, et toidulisandite lühiajaline suuremas koguses kasutamine on tõenäoliselt ohutu. Kui otsustate võtta glutamiini toidulisandit, on tõenäoliselt kõige parem alustada konservatiivse annusega umbes 5 grammi päevas.

PS! Toidulisand ei ole mõeldud toidukordade asendamiseks.

Konsulteerige arstiga, tutvuge valikuga ning leidke endale vajaminevad lisandid!