Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õhuniisutajat? 2023. aasta parimad mudelid

20.01.2023
õhuniisutaja aknalaual

Nõudlus õhuniisutajate järele suureneb tavaliselt külmal hooajal. Sel ajal oleme mures siseruumide õhukvaliteedi pärast, kuna eelseisev kütteperiood halvendab olukorda. Kuid sügisel õhuniisutaja ostmisel võib uue seadme eest märkimisväärselt üle maksta, nii et seda oleks mõistlikum osta veidi varem. Pealegi on vale arvata, et õhuniisutaja ei ole suvel vajalik. Õhukvaliteedi eest tuleb hoolitseda aastaringselt. Õhuniisutajate tootjad on välja töötanud hulga erinevaid mudeleid, mis sobivad ühel või teisel hooajal. Kuid enne uue õhuniisutaja ostmist tuleks selgeks teha, millist seadet oleks vaja ja mida konkreetsel juhul osta. Milline õhuniisutaja valida?

Ruumi õhuniiskuse olulisus

Selleks, et tagada siseruumides hea õhu kvaliteet, tuleks säilitada suhteline niiskus 30-40%. Õhk muutub tavaliselt kuivaks tänu täiendavale kütmisele ja kliimamuutustele ning kuiv õhk muutub erinevate haiguste allikaks. Nimelt kuiv õhk võib põhjustada köha, naha kuivust ja sügelust või allergilist haigust. Kui õhu kvaliteedile tähelepanu ei pööra, võivad terviseprobleemid muutuda krooniliseks, väga tülikaks ja nõuavad suuri kulutusi ravimitele. Kuiv õhk ei mõjuta üksnes inimesi, vaid ka mööblit ja sisekujundust, seetõttu on optimaalse niiskuse säilitamine vajalik isegi eluruumide jaoks.

Hea õhuniisutaja valimisel tuleb tähelepanu pöörata ruumi suurusele. Alati tuleks valida pigem veidi suurem õhuniisutaja. Samuti on oluline niiskustaset mitte liiga kõrgeks ajada, sest enam kui 50% niiskuses hakkavad paljunema erinevat bakterid ja levima hallitus.

naine naudib niisutatud ja värsket õhku

Kodune õhuniisutaja: mis see on ja miks seda vaja on?

Et kodus ei valitseks liialt kuiv õhk, siis kasutatakse selleks spetsiaalset elektrilist seadet õhuniisutajat, mille peamine ja kõige olulisem funktsioon on konkreetse ruumi õhuniiskuse taseme tõstmine. Niiskuse taseme tõustes paraneb õhukvaliteet ning sa tunned värskuse ja puhtuse tunnet. Õhuniisutaja suurimad eelised on järgmised:

  • Gripi ennetamine. On korduvalt tõestatud, et kõrgem õhuniiskus tapab rohkem baktereid, vähendades nakatumise tõenäosust.
  • Paranenud heaolu. Optimaalse õhuniiskuse taseme hoidmine hoiab nina ja silmad kuivana, saad paremini magada, puhata ja sellest tulenevalt produktiivsemalt tööd teha see kõik parandab oluliselt sinu elukvaliteeti.
  • Norskad harvemini. Kuiv õhk intensiivistab norskamist ja muudab hingamise raskemaks, mistõttu on tõenäoline, et ruumi kerge niisutamine muudab selle tüütu unehäire sümptomi harvemaks või kaotab täielikult.
  • Rohkem niiskust meie nahale. Kuiv õhk võib meie nahka kuivatada, põhjustades selle lõhenemist, sügelust ja naha ketendust. Kui hoolitsed selle eest, et kodune õhk oleks piisavalt niisutatud, võid nimetatud mured sootuks unustada.
  • Allergia ja astma sümptomite vähendamine. Puhtamas ja niiskes õhus koguneb vähem baktereid ja allergeene, mis võiksid põhjustada hingamisprobleemidega inimestele ebameeldivaid reaktsioone.
  • Parem üldine kodukeskkond. Õhuniisutaja ostmisega muutuvad niiskust armastavad kodutaimed elujõulisemaks ning puidupõhine mööbel ja põrandad püsivad kauem kena ja töökindlana. Väidetavalt aitab piisav õhuniiskus vältida tapeeti pragude tekkimist ja staatilise elektri kogunemist.


Kuidas õhuniisutaja töötab?

Nagu juba eelpool mainitud, on seadme põhifunktsiooniks ruumide õhu niisutamine – see, kuidas täpselt õhuniisutaja töö välja näeb, sõltub konkreetse toote tüübist.

õhuniisutaja laseb niisutatud auru õhku

Peamised õhuniisutajate tüübid

Saadaval on mitut tüüpi õhuniisutajaid, nii temperatuuri kui ka tööpõhimõtte osas. On olemas nii külma kui ka kuuma õhu niisutajaid. Tüübi järgi on niisutajad jaotatud ultraheli- ja termiliseks niisutajaks. Ultraheliniisutis liiguvad veeosakesed membraanide abiga ning masin levitab neid keskkonda, vesi soojeneb ja aur liigub ruumi. Soojavee auruniisutaja võib tegutseda ka lisakütte seadmena külmal aastaajal, kuid väikeste laste või lemmikloomade puhul tuleks valida külma õhu õhuniisutajad, vähendades seega võimalust juhuslikeks põletusteks. Kaup24 veebipoe ekspertide sõnul sobivad külma õhu niisutajad kõikidel aastaaegadel.

Kaasaegsed õhuniisutajad on hästi arenenud, nii et on võimalik osta ka kombineeritud õhuniisutajaid. Näiteks kui ei suuda otsustada, millist seadet valida, võid valida niisutaja, mis töötab nii auru kui ka ultraheliga. Teine võimalus on valida õhukonditsioneeriga sisseehitatud õhupuhasti  viimane laseb õhu läbi spetsiaalse filtri, kõrvaldades seeläbi õhus levivad bakterid ja mustuse. See võib olla suurepärane valik maksimaalse mugavuse tagamiseks kodus.

ilus õhuniisutaja magamistoas

Milline õhuniisutaja valida?

Standardpoelettidel on näha suhteliselt väikseid seadmeid, kuid turul on palju erinevaid võimalusi kõigile, kes otsustavad, et soovivad parandada õhu kvaliteeti kodus või kontoris. Tüüpilisi kaasaskantavaid niisutajaid on üsna lihtne hooldada ja need on saadaval soodsa hinnaga, kuid need niisutavad kvaliteetselt ainult väikest ruumi, nii on kõige kindlam osta igasse tuppa eraldi seade. Saadaval on ka paiksed kliimareguleerimissüsteemid, mis on mõeldud niisutamaks õhku kõikides tubades, kuni uksed on avatud. Igal juhul on jahutiga auruniisutaja ideaalne suurematele ruumidele, kuid see võib olla üsna valju. Ultraheli niisutaja on mõnevõrra kallim, kuid see töötab vaikselt ja seda on lihtne puhastada. Tuleb meeles pidada, ka seda, et külm ultraheliniisuti niisutab ruumi kuni seadmes on olemas vesi, mistõttu on raske kontrollida niiskustaset ruumis. Sel põhjusel võivad ilmneda niiskustaseme kõikumised, mis loob taas kasuliku keskkonna soovimatute ainete levikuks.

kaasaegne õhuniisutaja töötab elutoa laual

Kasvavad lapsed ja nende tervise eest hoolitsemine

Nagu varem mainitud, on soovitav valida ultraheli õhuniisutaja, kui elad väikelastega. Tuleks meeles pidada, et lapsed on äärmiselt tundlikud õhu kvaliteedi muutuste suhtes, mistõttu on vajalik ka lastetubade täiendav niisutamine. Allergia ja hingamisteede häired on mitte ainult päritavad, vaid ka omandatavad. Nimelt on halva kvaliteediga õhk pikaajaliste terviseprobleemide peamine põhjus.

Muidugi, lastetubades saab kasutada sisseehitatud õhuniisutajaid, kuid selleks, et anda vürtsi interjöörile, on võimalik osta spetsiaalselt lastele kujundatud, näiteks loomakuju meenutavaid õhuniisutajad, mida on valmis kasutama iga laps. Siiski on oluline märkida, et seadme kvaliteet on samuti oluline ning sel põhjusel, et ei ole soovitatav osta kasutatud või tundmatu tootja seadmeid ning vajadusel tuleks konsulteerida ekspertidega, seda saab teha peaaegu igas kaupluses, kus neid seadmeid müüakse. Veelgi enam, Kaup24 spetsialistide sõnul saab teavet ja nõu ka mittespetsialiseerunud veebipoodidest ostes, muutes valikute tegemise palju lihtsamaks.

Parimad õhuniisutajad 2023. aastal

Parimat õhuniisutajat valima asudes ootab Teid üsna rikkalik ja mitmekülgne valik järgnevalt toome sinuni selle aasta kõige populaarsemad mudelid.

NORE ultraheli õhuniisutaja

Stiilse ja hubase disainiga ultraheli õhuniisutaja NORE hoolitseb kodu õhukvaliteedi eest. Pead lihtsalt ühendama kaabli, keerama konteineri ülemise osa lahti, lisama vett ja vajutama toitenuppu. Veelgi parema kogemuse saamiseks võid lisada paar tilka eeterlikku õli. Seade võib lihtsalt õhku niisutada, kuid see võib täita ka lambi funktsiooni. Kui soovid veelgi hubasust, lülita sisse muutuv värvirežiim, siis süttib õhuniisutaja seitsmes värvitoonis.

MiniMu ultraheli õhuniisutaja

Just sellest õhuniisutajast saab päris kindlasti üks erilisemaid aksessuaare sinu kodus – spetsiaalne lamp särab lausa seitsmes erinevas värvitoonis ning kui valite sobiva funktsiooni, vahelduvad need automaatselt. Lisaks on võimalik seadmele lisada eeterlikku õli, mis aitab luua veelgi hubasema kodu. Seadmel ei ole puudu ka funktsionaalsusest: kui valite kõige sobivama tööaja, alustab niisutaja automaatselt tööd.

Õhuniisutaja Zyle ZY802HB

See õhuniisutaja – puhastite puhasti, aitab tagada äärmiselt puhta ja hügieenilise keskkonna – seda tõendab seadme puhul kasutusel olev Hepa-filter. Antud filtrid on teadaolevalt väga tõhusad peaaegu saja (99,97) protsendi tolmu ja allergeenide eemaldamisel. Unusta kõik kuiva õhu põhjustatud sümptomid see seade võimaldab Sul nautida äärmiselt puhast ja värsket õhku. Seade sobib ideaalselt lastele ja allergikutele.

Clean Air Optima CA-606

Mudel, mis üllatab teid oma funktsionaalsusega: saad valida nii jaheda kui sooja veeauru ning seade on sobilik suisa kuni 65-ruutmeetrise ruumi jaoks. See tähendab, et sul on võimalik paigutada see õhuniisutaja praktiliselt igasse tuppa. Antud mudeli suureks plussiks on ka äärmiselt vaikne töö ja hõbedase nanokattega filter – see muudab seadme hooldamise märkimisväärselt lihtsamaks.

Stadler Form Eva E011

Tegemist on äärmiselt elegantse välimusega seadmega – kuna valgust on võimalik reguleerida ning isegi peaaegu maha keerata, on see suurepärane valik just magamistubadesse. Kuid eelisd loetelu siin alles algab: võimalus kasutada eeterlikke õlisid, erakordne täpsus, hõlpsasti hooldatav puhastusrežiim, juhtpaneel ... Kui soovid oma kodu niisutada võimalikult lihtsalt ja mugavalt, on just see seade ideaalseim lahendus!

Gotie GNA-351

Puhastusfunktsiooni pakub ka see erakordselt võluv õhuniisutaja. Mugaval puutetundlikul ekraanil on võimalik valida kõik vajalikud seaded, soovi korral saad seadet juhtida ka kaugjuhtimispuldi abil. Mahukas veepaak tagab suurepärase jõudluse, HEPA-filter kaitseb allergiliste reaktsioonide eest ja mitu erinevat niisutusastet võimaldavad seadet kohandada erinevateks vajadusteks. Antud seadme valimisel ootab teid veelgi suurem valik kasulikke funktsionaalseid omadusi.

Kui oled oma vajadused ja võimalused välja selgitanud ning ülalnimetatud seadmetega tutvust teinud, on valiku langetamine kindlasti hoopis hõlpsam. Suur hulk kvaliteetseid seadmeid, millele tähelepanu pöörata, leiad kindlasti mõnest e-poest Kaup24.ee valik on rikkalik ning hinnad taskukohaselt soodsad!

Klientidele meeldib see postitus

4.7/5
20 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?