Kasulikud nõuanded

Parimad telefonid: 10 parimat seadet aastal 2022-2023

Vaata kõiki mobiiltelefonide pakkumisi
07.06.2023
tüdruk hoiab käes mobiiltelefoni ja kingipakki

Võib öelda, et viimane aasta oli nutitelefoni turu jaoks eriti viljakas – oleme aasta algusest jälginud, kuidas nende tipptootjad tutvustavad oluliselt uuendatud funktsioone ja näivad mõnikord isegi ületavat oma piire. Kui soovid sel aastal osta muljetavaldavate seadistustega telefoni, on teil palju tähelepanuväärseid võimalusi – esitleme parimate TOP10! Kui teie jaoks on oluline hea pildistamiskvaliteediga telefon, siis soovitame sul uurida kõige olulisemaid aspekte, millele tähelepanu pöörata, ja valida sobivaim.

naine kasutab nutitelefoni

iPhone 14 seeria

Mida tõotab uusim, juba neljateistkümnes iPhone? Piisavalt, et tekiks soov ka endale see telefon soetada – sellest annab tunnistust ka seeria vaieldamatu populaarsus nutiseadmete tipus. Seekord pakub Apple’i ettevõte lojaalsetele fännidele valida 4 mudeli vahel, et igaüks saaks valida enda vajadustele sobivaima.

Stiilse iPhone 14 alumiiniumraam, klaasist korpus ja 6,1-tolline Super Retina servadeni ekraan muudavad telefoni eriti mugavaks ja köitvaks. Kahest võimsast kaamerast koosnev süsteem, mis võimaldab ka ööpimeduses pilte jäädvustada, automaatsed valguse kohandamise funktsioonid, samuti Cinematic ja Action videosalvestusfunktsioonid tagavad, et jäädvustatud pildid on kõrgeima kvaliteediga, olenemata sellest, kus ja millistes tingimustes foto või video on jäädvustatud. Tänu 5-tuumalise graafikaprotsessoriga A15 Bionicule saad mängida uusimaid mänge ilma piiranguteta. Ja neile, kes soovivad veelgi suuremat ekraani, on pakkuda äge uuendus – iPhone 14 Plus mudel, millel on suisa 6,7-tolline ekraan.

Need kes soovivad veelgi rohkem funktsioone ja võimalusi, peaksid valima uue iPhone 14 Pro või iPhone Pro Maxi, millel on vastavalt 6,1 ja 6,7 ​​tolline ekraan. Antud mudelid on lisaks ka vee- ja tolmukindlad. Stiilne korpus ei ole valmistatud plastikust, vaid kvaliteetsest roostevabast terasest. Seega on nutiseadme pikaealisus garanteeritud. Telefone on rikastatud uute tehnoloogiatega, mis kaitsevad sinu privaatsust ja võimalik, et ka elu: need suudavad tuvastada tõsiseid autoõnnetusi ja kutsuda automaatselt abi. Kaamerast veel nii palju, et 48 Mpx kaamera suudab hämaras jäädvustada kuni mitu korda parema kvaliteediga fotosid võrreldes vanemate seeria mudelitega.


iPhone 13 seeria

Võib öelda, et iga uus Apple telefonide seeria on edule määratud – sama juhtus ka iPhone 13 mudelitega, mis pälvisid kohe esikoha nutitelefonide müügiedetabelis. Neli nutitelefoni üllatavad taas uuendustega, mida on raske mitte imeks panna. Kõigil neil on võrreldes varasemate mudelitega 20 protsenti väiksem ülemine ekraaniserv, IP68 klassi tolmu- ja veekindlus, suurem aku mahutavus ja “Ceramic Shield” tehnoloogia suurema kaitse tagamiseks telefoni klaasile. Siiski tasub iga mudelit lähemalt uurida.

6,1-tollisel iPhone 13-l on ere, Super Retina XDR OLED-ekraan, mida on otsese päikesevalguse käes veelgi lihtsam näha. Fotograafiahuvilised leiavad veelgi heledamad, värvilisemad ja laiemad pildid, vähem “müra”, rohkem fotograafia stiile ja "Cinema Mode", mis paneb tundma tõelise režissöörina. Uut “A15 Bionic” kiipi peetakse üheks parimaks turul, mis edestab konkurente nii kiiruse kui ka graafika töötlemise võimaluste poolest.


IPhone 13 Mini saab pakkuda samu eeliseid. Tõsi – väiksem, 5,4-tolline mudel kasutab väiksemat akut ja ka ekraani eraldusvõime on mõnevõrra madalam kui tema suuremal vennal. Kui otsite väiksemat, soodsamat ent mitte vähem kaasaegsemat Apple telefoni, sobib see mudel teile suurepäraselt.


Veelgi rohkem uuendusi näeme iPhone 13 Pro ja iPhone 13 Pro Max mudelites. Esimene telefon on 6,1 tollise ja teine​ 6,7 tollise ekraaniga. Vastavalt sellele varieeruvad ka pildi eraldusvõime ja aku mahutavus. Nende suurim ainulaadsus on aga 120 Hz värskendussagedus, mis kohandub automaatselt aku tööea pikendamiseks tehtud jõudlusega. Nelja GPU protsessori asemel kasutavad need telefonid viit.


Loomulikult ei saa jätta märkimata olulisi kaamera uuendusi. Lisaks juba mainitud funktsioonidele on iPhone 13 Pro ja Pro Max mudelitel kolm tagumist kaamerat, millega saate teha vapustavaid portreesid ka öistes tingimustes, makrofotosid, kvaliteetset videot ning teil on rohkem suurendamise (zoom) võimalusi.

iPhone 12 telefoni seeria

Vaatamata iPhone 13 seeria edule jäävad ka enne seda ilmunud “vanemad vennad” endiselt parimate hulka. Koos 5G-ühenduse, nutika andmeside automaatse vahetamise ja kaamera täiustatud öörežiimiga ja mängijatele erilist muljet avaldava telefonile kohandatud League of Legends versiooniga. Kõik need lipulaevad on omamoodi võluvad ja erinevatele vajadustele kohandatud.

iPhone 12 mudelil on ülitugev löögikindel korpus ja võimas A14 Bionic kiip. See kulutab vähem energiat, kuid on samal ajal suurepärane liitreaalsusega töötamiseks. Samuti on kõrgelt hinnatud kaamera, mis on täielikult üle eelmiste aastate mudelitest. Väga sarnaste võimalustega rõõmustab Iphone 12 mini lipulaev– olulisi erinevusi täheldatakse kaalu, suuruse ja madalama hinna osas. Tõsi, ka aku on vähem vastupidav.


Apple on teinud palju rohkem värskendusi Pro seeria telefonidele, mis on kindlasti väärt selle TOP-i nimekirja esikohta. IPhone 12 Pro suudab pakkuda suuremat ekraani, veelgi tõhusamat RAM-i ja muljetavaldavaid kaamera võimalusi. 3 tagumist kaamerat, vähese valgusega LiDAR andur ja revolutsiooniline stabiliseerimissüsteem on vaid mõned võimalused, mis teid ootavad. Kuid kui soovite veelgi suuremat nutitelefoni, tasub tutvuda iPhone 12 Pro Maxiga, mis on praegu üks suurimaid Apple'i telefoniturul. See erineb vennast mitte ainult suuruse, vaid ka suurema akumahu ja mitu korda suumitava objektiivi poolest.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Kui tundub, et nutitelefonide arendajatel pole enam kuhugi minna, võivad ootamatud disainilahendused siiski üllatada. Suurepärane näide sellest on Samsung Galaxy Z Fold3 – innovaatiline ent samas ka tuttav kokkupandav nutitelefon, millel on muljetavaldava suuruse ja kvaliteetse 7,6-tollise diagonaaliga ekraan. Kuid see pole ainus põhjus, miks antud mudelit parimate seas mainitakse - IPX8 vastupidavuse klass, suure jõudlusega protsessor, S-Pen tugi ja 5 kaamerat kolmes erinevas kohas võimaldavad nutikat kaaslast kohandada mis tahes ülesandeks.


Samsung Galaxy Z Flip3

Võib öelda, et Samsung Galaxy Z Flip3 on täielik vastand eespool käsitletud mudelile, sest muljetavaldava ekraani asemel pakub see nutitelefon nii kompaktset suurust, mida pole varem näinud. 6,7-tollise diagonaaliga ekraan volditakse kuni 4,2 tolli läbimõõduks, mis muudab seadme taskusse panemise lihtsaks. Lisaks saate seda kasutada ka siis, kui telefon on kokku pandud: välimisel küljel on veel üks ekraan, mis võimaldab mugavalt sõnumeid vaadata, muusikat kuulata või isegi selfie’sid teha. Seda nutitelefoni kiidetakse ka vastupidavuse ja suurepärase kaamera kvaliteedi eest.


Samsung Galaxy A52|A52s

Need mudelid sobivad kõige paremini neile, kes soovivad kvaliteetset nutitelefoni ilma rahakotiraudu liigselt paotamata. Samsung Galaxy A52 telefon pakub FHD + eraldusvõimet, 6,5-tollist SuperAMOLED ekraani, 4500 mAh akut, nelja tagumist kaamerat ja võimalust filmida 4K eraldusvõimega.