Kasulikud nõuanded

Protekteeritud rehvid: mis need on ja miks tasub neid osta?

Vaata kõiki pakkumisi
13.08.2019
mechanikas montuoja automobilio padangas

Autoomanikel võib sõidukiga seoses tihti ebameeldivaid väljaminekuid ette tulla, seetõttu otsivad nutikad autojuhid pidevalt võimalusi raha säästmiseks. Üheks selliseks võimaluseks on protekteeritud rehvid – protekteerimine pikendab rehvide eluiga, sealjuures rahakoti sisu märkimisväärselt vähendamata. Selliste rehvide kasutamist peetakse sageli üsna vaieldavaks, seetõttu on kasulik enne nende soetamist põhjalikumalt protekteerimistehnoloogiaga tutvust teha.

Top 10 suverehvid


Kuidas protekteeritud rehve valmistatakse?

Selle meetodi abil kaetakse vanad ja kulunud, tavaliselt tuhandeid kilomeetreid sõitnud rehvid uue kummiseguga. See protsess viiakse läbi kolmes etapis:

  • Pärast kulunud turvise eemaldamist puhastatakse rehvi karkass ja kahjustatud osad spetsiaalse seadmega;
  • Taastatakse puhastamise käigus eemaldatud osad – kihtide või tugevdustega;
  • Lõpuks vana rehvi kuju taastatakse, valades rehv üle kummiseguga, nii moodustub uus turvis.

Jätkusuutlikkuse huvides on oluline, et kõik protsessid toimuks vastavalt kvaliteedinõuetele ja tootmises kasutatakse terveid ja avamata tooteid – alles sellisel juhul tasub mõelda protekteeritud rehvide soetamisele.

Top 10 lamellrehvid


Protekteeritud rehvid: plussid ja miinused

Protekteeritud rehvide suurim eelis on nende palju madalam hind – uute rehvidega võrreldes võite leida suisa kaks korda soodsamaid mudeleid. Protekteeritud rehvide kasuks otsustades panustate ka keskkonnasõbralike ideede edendamisse – rehvide protekteerimine vähendab kulunud toodete hulka. Teisisõnu, protekteeritud rehvid on ühtlasi nii ökonoomsed kui ka keskkonnasõbralikud – see on paljude jaoks oluliseks eeliseks.

Siiski on protekteeritud rehvidel ka omad puudused. Protekteeritud rehvid on mürarikkamad, nende eluiga on tunduvalt lühem kui uutel rehvidel ning neil on halvem pidurdusvõime. Erinevus on eriti hästi tunda märjal asfaldil: mitmesugused katsed on näidanud, et neil rehvidel on halb haardumine tee pinnasega ja neid on raskem juhtida ning pidurdada. Kokkuvõttes on nende toodete uhiuute rehvidega võrdlemisel ainsaks eeliseks nende hind – kõikides teistes aspektides jäävad nad uute rehvide omadustele kõvasti alla.

Top 10 talverehvid


Siiski on väga oluline, kust ja milliseid rehve Te kavatsete soetada – kui valite tuntud kaubamärgi tooted, ootavad Teid ka head tulemused. Kindlasti soovitame vältida tundmatute edasimüüjate toodangut: just nende hulgast leitakse kõige enam puudusega tooteid. Pange tähele, et enam kui 15-aastastele rehvidele tuleb kvaliteedi tagamiseks teha nii ohutus- kui ka jõudluskontroll. Selline teave sisaldub rehvikirjelduses – kui olete ise piisavalt põhjalik, saate endale ka piisavalt jätkusuutliku toote.

Protekteeritud rehvid ei üllata eriti kvaliteetsete või muljetavaldavate spetsifikatsioonidega, kuid neil, kes soovivad tõesti rehvide pealt oma raha kokku hoida, tasub seda võimalust kaaluda. Kõige tähtsam on valida tuntud brändi töökindlad rehvid – palju selliseid tooteid  leiate Kaup24 e-poest.

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?