Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kõlareid?

Vaata kõiki pakkumisi
10.05.2018
kõlarid

Hea kvaliteediga heli saamiseks pead meeles pidama, et on oluline mitte ainult muusikakeskus, vaid ka hea heliga kõlarid. Sõltuvalt eesmärgist tuleks kasutada erinevaid elemente ja parameetreid, et vältida tekitatud heli muutumist õudusunenäoks.

Kõlarite eesmärk

Enne seadmete ostmist peaksid vastama kahele kõige olulisemale küsimusele:

  1. Kus kõlareid kasutatakse?

  2. Millise seadmega need ühendatakse?

Sõltuvalt kõlarite eesmärgist jagatakse need  kolme rühma:

  • Kodukinosüsteemide kõlarid

Praegu on turul suur heliseadmete valik - alates täielikest ja odavatest komplektidest kuni kõrgkvaliteedilise audiofilmi vajadustele kohandatud eksklusiivsete pakkumisteni. Kombineerides oma komplekti peaks arvestama mitte ainult kõlarite suuruse ja võimsusega, vaid ka vastuvõtja parameetritega (seadmed, mis koosnevad võimendist ja raadiovastuvõtjast ning mõnikord ka DVD-mängijast). Kodukinosüsteemi ostmise kohta leiad lisateavet ostujuhendist: Kuidas osta kodukinosüsteemi?


  • Autode kõlarid

Peamised autode jaoks mõeldud komplektid koosnevad kahest kõlarist, mis on paigutatud mõlemale auto poolele: vasakule ja paremale. Enamasti paigaldatakse need spetsiaalselt projekteeritud avadesse, nagu uksed või pagasiruum. Kõlarite valimisel tuleb esmalt arvesse võtta nende kuju, mõõtmeid ja ribalaiust.


  • Arvutite kõlarid

Praegu on see väga populaarne ja mitmekülgne kõlaritüüp. Seda tüüpi kõlareid saab ühendada mitte ainult töölauale, vaid ka sülearvutile, DVD-mängijale või muudele RTV-seadmetele. Kõige populaarsemad komplektid sisaldavad kahte kõlarit ja subwooferit.