Kasulikud nõuanded

Milline mööbel oma koju valida? 2024. aasta sisustustrendid

Suur valik mööblit
11.04.2024
kena mööbel koduses interjööris

Iga disainihuviline teab, et mööbel on üks peamisi interjööridetaile, mis loob tuppa soovitud atmosfääri. Aastad mööduvad ja muutuvad ka mööblitrendid, seega kui igatsed midagi uut ja soovid hubast, ent siiski moodsat kodu, tasub uurida, mis on populaarne 2024. aastal.

Mööbli värv

Astudes ruumi, võtab meid kõigepealt vastu teatud energeetikat peegeldav mööbli värv. Kuigi seda soovitatakse sobitada teiste interjööridetailidega, tasub proovida ka populaarseimaid värvitoone.

Violetsed toonid. See on uus hitt neutraalsete varjundite taevas – pehmed lillad toonid loovad rahustava ja hubase atmosfääri, lisades samas ruumi veidi elegantsi. Violetseid toone samastatakse romantika ja loovusega – kergesti sobitatavad toonid, mis on ideaalsed nii minimalistlikus kui ka klassikalises stiilis interjööri. Lillades toonides mööbel pakub alati üllatust ja hubasust, eriti kui seinad on tumedamates, tuhmimates toonides, näiteks hallid.

violetsed toonid koduses interjööris violetsed toonid magamistoas


Soojad helehallid toonid. Teatud aktsendid ei anna oma positsioone käest ka aastate möödudes ja nii on hallide värvitoonidega. 2024. aastal saavad palju tähelepanu säravad ja soojad, isegi kreemjad, hallid toonid. Seda tooni iseloomustab võime anda ruumile suurem avarus ja veelgi hubasem tunne.

helehall magamistuba pehmetes hallides toonides elutuba


Smaragdroheline värv. Elegantsus on selle värvitooni teine ​​nimi. Mõnikord piisab vaid ühest pintslitõmbest ja ruum muutub peenelt elegantseks: kasuta selleks näiteks smaragdrohelisi toole, lauda, pildiraame või muid põnevaid detaile. Smaragdrohelist mööblit võid kombineerida heledate valgete seintega või vastupidi – vali smaragdroheliste seinte taustale hele mööbel.

smaragdroheline interjöör smaragdroheline tugitool


Mööbli tüüp

Kõigis tubades mööbli korraga väljavahetamine moodsa vastu on üsna võimatu, kuid kõigis ruumides võiks valitseda sama tendents, mida oleks hea silmas pidada ka iga uue mööblieseme ostul.

Maksimaalne mugavus. Sel aastal rõhutavad interjööridisainerid mugavuse tähtsust – selline mööbel loob hubase, meeldiva atmosfääri, tekitab koduigatsust ja soodustab meeldivat suhtlemist. See saabki olema 2024. aasta peamine tendents! Mugavad diivanid, suured, pehmed voodid ja ei mingeid külma bürood meenutavaid lahendusi: mugavus olgu esikohal!


Funktsionaalsed lahendused. Mugavust seostatakse sageli funktsionaalsusega, mida saad suurepäraselt rõhutada, valides eri viisidel kasutatava mööbli. Nii käid trendiga kaasas ja saad ka praktilist kasu, kuna säästad vaba ruumi. Vali mööbel, mis täidab korraga mitut funktsiooni, nt populaarne diivanvoodi, kuju muutvad lauad või panipaigaga tumbad.

naine teeb diivanvoodit lahti

Minimalismi peegeldus. Minimalistlikud, üle koormamata ruumid on 2024. aastal moes, seetõttu soovitatakse mööblit ja selle tüüpi valides pöörata tähelepanu toa suurusele. Püüa säilitada proportsioone, ära täida ruume mittevajalike või harva kasutatavate esemetega – las ruum näeb välja korras ja värske. Pööra tähelepanu mööbli enda minimalistlikule stiilile. 2024. aastal võid julgelt valida täiesti tavalise mööbli, millel oleks justkui matemaatiliselt arvutatud vormid. Populaarsed on korduvad geomeetrilised aktsendid, ruudukujuline mööbli paigutus.

Vintage aktsendid. Üha enam inimesi huvitab isikupärase stiiliga vana mööbel. Kui oled ühest ja samast, masstoodanguna valminud mööblist tüdinenud ja soovid interjöörile lisada veidi unikaalse minevikku ja individuaalsust õhkava detaili, võid kasutada selleks vintage aktsente. Säästlikult ja targalt kasutades võivad need rikastada ka kõige minimalistlikumat interjööri silmapaistval moel.

kodu interjöör vintage aktsentidega


Mööbli materjal

Kuigi enamasti pöörame tähelepanu mööbli viimistlusele, on sama olulised ka materjalid, mis dikteerivad ruumi teatud tooni ja osalevad üldise atmosfääri loomises. 2024. aastal siin suuri muutusi ei tule, kuid huvitavaid lahendusi näeme kindlasti.

Puit. Aegumatut, tugevat ja sooja puitmööblit võib nimetada aegumatuks klassikaks. Sellised lahendused võimaldavad tunda end loodusele lähemal – see idee on populaarne juba paar viimast aastat. Kui aga otsid stiilseid, kuid odavamaid lahendusi, tasub proovida puiduimitatsioonist mööblit, mis võimaldab samuti luua hubase keskkonna (puidust riidekapp, laud, voodi jne).

elutoa sisustus puitmööbliga


Naturaalne nahk. Naturaalsus domineerib interjööritrendides viimasel ajal aina enam, seetõttu pole üllatav, et populaarsemate materjalide seas võime näha ka nahka. Soe, kergesti sobitatav ja hubasust lisav nahkmööbel rõõmustab silma ka siis, kui need tendentsid ei ole enam moes.

elutoa interjöör naturaalsest nahast mööbliga

Matid metallpinnad. Lähiaastatel peaksid seni populaarsed läikivad pinnad välja vahetama mattvärvi metallid. Domineerivad roostevaba teras, nikkel ja tina. Selleks sobivad väiksemad aktsendid – metallist voodiotsad, laua- või toolijalad – ning muud detailid, mis aitavad vältida monotoonsust ja lisavad interjööri veidi kontrasti.


Tundub, et 2024. aastal valitsevad hubased ja soojad interjöörilahendused, kuid kui soovid veidi erksust, tuleks trendid unustada ja kasutada hoopis erksaid värvitoone ning omanäolist mööblit. Kõige olulisem on ju see, et sina tunneksid end oma kodus maksimaalselt mugavalt!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?