Kasulikud nõuanded

Sisustusideed unistuste lastetoa kujundamiseks

Vaata kõiki lastetoamööbli pakkumisi
29.11.2019
heledates toonides sisustatud lastetuba

Ei ole ühtegi teist ruumi, kus saab anda fantaasiale nii vabad käed nagu lastetoas. Lastemaailmas võib unustada igasugused stiilireeglid, keelud ja käsud ning lasta peadpööritavatel ideedel võimust võtta.

On vaid kolm kirjutamata nõuannet, mida suures sisustamise tuhinas unustada ei maksa: lastetuba peab lastele meeldima, seda peab olema lihtne koristada (seda ju põngerjad tihti ise ei tee!) ja ruum olgu ka turvaline. Kõik muu on juba võimaluste, maitse ja pealehakkamise küsimus.

Lemmikkangelased figureerivad detailides 

Lapsed on erinevad. Ei ole sugugi nii, et kõik pisipiigad armastavad printsesse või nunnusid ponisid. Mõnele imponeerivad kassid ja koerad, kolmandale hoopis mõni superstaar. Ja ega kõiki poisse tõmba Ämblikmees või traktorid, mõni hindab ralliautosid või vaimustub Lego klotsidest.

Kuigi tänased iidolid võivad homseks olla unustatud, võib ju lapse soovidele vastu tulla ja kujundada toa väikese preili või noorhärra lemmikkangelase võtmes: raamitud postrid-pildid, temaatiline voodipesu, ilupadjad, üleelusuuruses kaisuloomad või päevakate on hõlpsasti välja vahetatavad, kui lapsel tekivad uued kiindumusobjektid.


Mööbel, mis lastele meeldib

Et suurem osa väikese inimese päevategevustest möödub põrandal, võiks mööbel olla pigem madalam (moodulriiulid- ja kapid, sahtlid, mänguasjakastid- ja korvid), kuid voodi võib asuda kõrgemal. Hoiukastide kasutamist lihtsustavad rattad. Näiteks mänguasjakastidel võiks olla rattad all, siis on hea ühest kohast teise liigutada või ka üksteise järele rongiks sättida. Kaste saab ka toredate siltidega isikupärasemaks muuta, sildil võib olla kirjas, mis mänguasjad sinna kasti käivad.

Üksluised kapiuksed muudavad lõbusaks erinevad vigurid: näiteks aknaruut kapiukse sees, seieritega kell kapiukse peal, ise kujundite sisselõiked (ruut, kolmnurk, viisnurk jms), millest laps sama kujuga klotse läbi pista. Ka riiuleid võib vabalt ise tuunida (katta need näiteks tapeediga või aplikatsioonidega) ning kujundada nii leludele nukumaja, autogaraaž või tuletõrjedepoo.

Lastetoas on omal kohal ka kott-toolid, pehmed tumbad ja lamamispadjad, mille peal on mõnus istuda ja mürada või neid kasvõi üksteise peale laduda.