Kasulikud nõuanded

Köögi planeerimine - populaarsemad lahendused!

Vaata kõiki köögimööbli pakkumisi
15.03.2023
mugavalt ja ilusti planeeritud köök

Köök on ruum, kus tegutsetakse pidevalt ning seega võib selles ruumis korra hoidmine olla eriti keeruline. Seetõttu on oluline, et köögi majja planeerimisel pööratakse tähelepanu peale köögi sisustuse ka mööblile ja seadmete õigele paigutusele. Toome teieni mõned olulised reeglid ja paigutusstiilid - mida rohkem te neist teate, seda hõlpsam on teil valida enda jaoks kõige sobilikum köök. 

Kolmnurgareegel

Köögi kujunduse kaalumisel peaksite kõigepealt alustama kolmnurgareeglist - selle reegli järgi on pea iga köök kujundatud. Selles kolmnurgas domineerivad ruumis kolm peamist punkti: pliit, külmkapp ja kraanikauss. Need kõik tuleks paigutada nii, et nende vaheline kaugus oleks võimalikult väike. Seda reeglit järgides luuakse kööki nähtamatu kolmnurk, mille tippudeks on kõik ülalnimetatud seadmed.

kolmnurgareegel köögiskülmik, valamu ja pliit köögis - kolmnurkne paigutus

köögitsoonide paigutus vastavalt kolmnurga reeglilekuidas kööki planeerida vastavalt kolmnurgareeglile

Ideaalis oleks nende seadmete vaheline kaugus umbes 1,5–2,4 m. Kui need asuvad teineteisest kaugemal, kulub teil palju aega liikumisele, kuid kui jätate vahed väiksemaks, tunnete end pisut "kokkusurutuna". Veenduge, et köök ei muutuks majas kohaks, kust peab tihti läbi käima, et erinevatesse ruumidesse või õue pääseda - see on ainus viis maksimaalse mugavuse tagamiseks.

Köögimööbli paigutus - millist varianti valida?

Eespool nimetatud kolmnurgareegli kohaselt on olemas isegi mitu erinevat mööbli ja sisustuse paigutuse mudelit, mis on kohandatud erinevatele tubadele:

 • Köögi paigaldamine ühele seinale. See mudel sarnaneb kõige vähem kolmnurgaga - tegu on rohkem tööjoonega, mis sobib eriti hästi väiksemate korterite jaoks. Sellise stiili puhul pannakse kõik köögiseadmed ja -kapid ühele seinale - sel viisil vajad need kõik väga vähe ruumi. Kuid selleks, et selline paigutus oleks tõeliselt funktsionaalne, tuleb jälgida, et valamu jääks külmiku ja pliidiplaadi keskele. Vahepealne tööpind peaks olema piisava suurusega, et vältida täiendavat liikumist.

köögimööbel ühe seina ääres

mugav otsene köök ühe seina ääres

köögi paigaldamine mööda ühte seina

valge köök, mis asub ühe seina ääres

 • Paralleelköök. Juhul, kui köök on pisut suurem ja läheduses on teine ​​sein, saab eelnimetatud joone poolitada, liigutades külmkapi ja osa köögikappidest teisele poole. Kõige tähtsam on hoida pliit ja kraanikauss üksteise lähedal, vastasel juhul tilgub pestud toiduainete ühest kohast teise viimisel põrandale vett. See pole aga kindlasti praktiline.

köögi paralleelne paigutuskuidas köögimööblit paralleelselt paigutada

kaasaegse köögi paralleelne paigutusavar köök paralleelse paigutusega

 • L-kujuline köök. Seda paigutust soovitatakse sageli väiksemate ruumide jaoks, kuid põhimõtteliselt saab seda kohandada mis tahes ruumiga. Sellist nurgaga kööki iseloomustab funktsionaalsus ja mugavus. Kui säilitate soovitatud vahemaad, peate sellise köögi puhul kõige vähem ringi liikuma. Lisaks saab järelejäänud tühja ruumi kasutada söögilaua jaoks - siis saate toiduvalmistamise ajal suhelda oma pereliikmete või sõpradega.

moodne must köök nurga paigutusegavalge köögimööbli nurgakujundus

moodne nurgaköök ilusa viimistlusegakaasaegne punane köök nurgakujundusega

 • U-kujuline kõõk. Selline paigutus põhineb kolmel seinal - see on soovitatav neile, kes veedavad palju aega köögis. Toiduvalmistamisel ümbritsevad teid nii hoiustamis- kui ka küpsetusalad igast küljest, seega saab kõiki protsesse käidelda äärmiselt mugavalt ja tõhusalt. Lisaks saab nutika planeerimisega sellises mitmekülgses mudelis rohkem ruumi säästa ning isegi mõne lisakapi või tööpinna lisada.

U-kujuline köögi paigutusU-kujuline väike köök

kuidas paigutada U-kujulist köökiU-kujuline köögimööbel

 • Köök saarega. Põhimõtteliselt saate seda paigutust kohandada peaaegu kõigi eespool käsitletud mudelitega, ehitades köögi keskeel "saare". Seda saab kasutada erinevate asjade hoiustamiseks, toiduvalmistamiseks või isegi söömiseks – kõik sõltub sellest, millest teie köögis kõige rohkem puudu on. Tõsi, kui soovite säilitada mugavust, peaksite saare ja teiste alade vahele jätma umbes 1,2 m vahemaa. Seetõttu on selline paigutus kõige rohkem levinud avaramates kodudes.

moodsa saarega köögi paigutus

avar köök koos köögisaarega

hubane köök koos köögisaarega

kaasaegne suur köök koos köögisaarega

 • G-kujuline köök. See on ülalpool käsitletud paigutuse kompaktsem versioon, kus saare asemel valitakse ühe seinaga ühendatud “poolsaar”. See eraldab suurepäraselt köögi eluruumidest, kuid seda saab kohandada ka toiduvalmistamise alaks, asjade hoidmiseks või saab sinna lisada isegi kraanikausi. Põhimõtteliselt võib selline köök pakkuda samu eeliseid, kuid nõuab vähem ruumi, seetõttu saab sellist paigutust kasutada ka väiksemates köökides.

valgusküllane ja avar köögisaarega köök

kuidas planeerida G-kujulist kööki

köögisaar väiksemas köögis

Olulised ja praktilised nõuanded

Selleks, et köögi paigutuse kavandamine veelgi lihtsamaks muuta, peaksite arvestama ka järgmiste soovitustega:

 • Paigaldage kõik vett nõudvad seadmed üksteise kõrvale - see muudab vee sisselaskeavad palju lihtsamaks.
 • Valamu asukoht peaks olema akna lähedal - see tagab loomuliku valgustuse. Kui see pole võimalik, kaaluge täiendavaid valgusteid.
 • Mõelge, kui palju hoiustamisruumi teil vaja läheb. Valige köögikapid ja nende hulk sellest lähtuvalt. Pidage meeles ka õigeid mõõtmeid -  avatud uks ei tohiks teistele pindadele tungida.
 • Kindlustage värske õhk. Selle tagavad õhupuhastid - köögi paigutuse kavandamisel leidke neile pliidi kohal ruumi. Neid seadmeid võib olla mitmesuguseid, seega lugege soovitusi selle kohta, millist õhupuhastit valida
 • Pöörake tähelepanu töötasapinna kõrgusele. Selle standardkõrgus on 85-90 cm ning ülemised kapid paigaldatakse töötasapinnast 50-55 cm kõrgemale. Peaksite siiski veenduma, et köögis töötades ei peaks te liigselt vaeva nägema ning et teil oleks lihtne juurdepääs kõigile kappidele ja kerge neid avada.

Neid soovitusi järgides saate kergelt valida köögipaigutuse mudeli, mis sobib kõige paremini teie koduga. Kõige tähtsam on see, et tunnete end selles köögis mugavalt - see on suurepäraste maitsetega meistriteoste eeltingimus!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?