Kasulikud nõuanded

Must reede: ole valmis suurimaks väljamüügiks!

Vaata kõiki Black Friday pakkumisi
24.08.2022
musta reede müük

Eelseisev talvehooaeg ei loo just kõigile süngevõitu meeleolu – üha enam inimesi teevad sisseoste just siis ja ootavad, et algaksid hilissügisesed musta reede pakkumised. Kogu maailmas tuntud Black Friday päeva seostatakse tohutu müügi ja muljetavaldavate allahindlustega, mis võimaldavad Teil eelmise hooaja tooteid odavamalt soetada või juba varakult jõuludeks valmistuma hakata.

Need massimüügid toimuvad igal aastal samal ajal – novembri neljandal reedel. See tähendab, et selle aasta Black Friday toimub 25. novembril. Nii kummaline, kui see ka pole, on sellel päeval pikaajalised traditsioonid, ning päev peidab endas palju huvitavaid fakte, mida järgnevalt Teile tutvustamegi.

must reede müük

Musta reede ajalugu

Kõigepealt peaksime alustama sellest, et musta reede müügiaeg ei ole valitud juhuslikult – see toimub päev pärast tänupühasid. Lugu pärineb 19. sajandi Ameerika Ühendriikidest. Piduliku paraadi raames teatasid jõuluvanad eelseisvatest pühadest ja nende puhul pakutavatest erakordselt suurtest allahindlustest, et inimesed kiirustaksid pühade lõppedes supermarketitesse. Tõsi, siin polnud midagi juhuslikku: paraade sponsoreerisid kaupmehed, eelnevalt lepiti jõuluvanadega kokku ja kampaania algas kohe pärast tänupühasid, mida seostataksegi jõuluperioodi algusega.

See oli kauplejatele edukas päev ka seetõttu, et pärast tänupühasid ei soovinud inimesed tavaliselt kohe tagasi tööle naasta. Reede hommikul kuulsid tööandjad mitmesuguseid diagnoose ja vabandusi, miks enamik töötajatel ei ole võimalik täna tööle ilmuda, kuid kui nad oleksid soodustusi pakkuvates kauplustes ringi käinud, oleksid ülemused oma alluvaid seal suure tõenäosusega kohanud.

Seetõttu plaaniti isegi tänupühad korraldada mustast reedest pisut varem – et kauplejatel oleks veelgi edukam pühadeperiood. Kuid president F. D. Roosevelt, kes üritas seda plaani rakendada, ebaõnnestus – paljud osariigid lihtsalt ei ühinenud ja inimesed olid oma töö juba teisiti kavandanud.

majapidamis- ja köögitehnika must reede

Miks “must reede“?

Algselt kasutasid tööandjad nime "must reede" töötajate ülalnimetatud massilise "haiguse" ja produktiivse töö puudumise tõttu, kuid siis ei võetud terminit koheselt kasutusse. Black Friday hakkas juurduma just 1960. aastatel, mil Philadelphia politsei märkas valitsevat kaost. Püsivad liiklusummikud, võimatu tänavatel liikuda, inimesi täis supermarketid, vahejuhtumid ja õnnetused ning veel palju tööd... Just selle mitte nii meeldiva emotsiooni pärast andsid ametnikud sellele päevale musta reede nimetuse.

Vastik müüginimi kaupmeestele ei meeldinud, seetõttu üritasid nad raevukalt seda muuta, soovitades nimetust "hea reede" ja palgates selleks isegi reklaamiagentuure. Must reede levis aga ka teistesse USA linnadesse ja prooviti ka seal erinevaid trikke nimele teistsuguse tähenduse leidmiseks. Olles otsustanud, et kauplejate kasum on must ja kahjum punane, hakkasid nad väitma, et päev on kasumlik – see võib iga-aastastest kahjumitest "välja tuua". Ehkki taoline loogika ja tähendus pole kõige populaarsemad, naudivad musta reedet nüüd mõlemad osapooled.

Huvitavaid fakte

  • Ehkki seda on raske uskuda, pole musta reede müük supermarketite kõige aktiivsem päev aastas – selleks on endiselt viimane laupäev enne jõule!
  • Hinnanguliselt on välisriikides, kus must reede on eriti populaarne, järjekorrad keskmiselt umbes 2,5 tundi.
  • See võib kõlada kummaliselt, kuid must reede on torumeeste jaoks sageli väga hõivatud päev – neid on sageli tarvis, kui märkimisväärne ostjate hulk süsteemid lihtsalt "üle ujutab".
  • Et mitte parimatest pakkumistest ilma jääda, otsustavad mõned inimesed ööbida eelmüügitelkides.
  • Must reede on mõnes osariigis ametlik puhkus – paljud töötajad leiavad nagunii põhjuseid mitte tööle minna.

Must reede Eestis: mida oodata?

Kuna meie tänupühasid enamasti ei tähista ning oleme ka palju vaoshoitumad, on Eesti must reede palju rahulikum. Ehkki täpsed andmed puuduvad, võib öelda, et suuremaid allahindlusi hakati kohaldama alates aastast 2010. Siiski võime täheldada kasvumärke: kui varem pakkusid musta reede allahindlusi vaid üks või teine ​​pood, siis tänasel päeval pakub juba suur hulk kauplejaid olulisi allahindlusi.

rõivaste ja aksessuaaride müük mustal reedel

Nii nagu mõni aasta tagasi, kolib ka sellel aastal must reede virtuaalsesse ruumi, kus ummikuid ja järjekordi vältides on tunduvalt kiirem ja soodsam vajalikke sisseoste teha. Kodumasinad, elektroonika, kodusisustus, mööbel, parfüümid, kosmeetika, rõivad ja aksessuaarid on vaid mõned tooted, mida madalama hinnaga pakutakse. Tõsi, tuleb tunnistada, et must reede on üha enam muutumas mustaks nädalavahetuseks ja mõnikord algavad pakkumised juba eelmisel päeval: ärge jääge parimatest pakkumistest ilma!

Must reede on kohal ka Kaup24.ee e-poes, erandiks pole ka see aasta. Kui soovite ostelda kiiremini, soodsamalt ja mugavamalt, siis kasutage võimalust!

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
11 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?