Kasulikud nõuanded

Millist õhupuhastit valida?

Vaata kõiki õhupuhastite pakkumisi
29.06.2022
kaasaegne õhupuhasti köögis

Mitmesugused toidulõhnad ja aurud on köögis vältimatud, kuid õhupuhasti saab nende eemaldamisega hõlpsalt hakkama. Seetõttu leidub kubusid peaaegu igas köögis. Pole vahet, kas teete süüa iga päev või kord nädalas, õhupuhasti vastutab iga kord selle eest, et toas oleks meeldiv olla. Praegu on turul saadaval väga lai valik õhupuhasteid ning sageli tekib küsimus kuidas nende seast kõige õigem välja valida. Kui järgite alltoodud juhiseid, siis on valiku tegemine lihtne ülesanne.

õhupuhasti köögis

Õhupuhasti tüüp

Põhimõtteliselt on olemas kahte tüüpi õhupuhasteid - ventilatsiooniga ühendatavad ja filtriga seadmed.

  • Ventilatsiooniga ühendatavad õhupuhastid. Tuntud ka kui korstnad, kuna nad on ühendatud ventilatsioonisüsteemiga. Seadme töötamise ajal juhitakse toidulõhnad läbi ventilatsioonitoru õue. Nende õhupuhastite kasutamine on lihtne, kuid paigaldamisel võib ette tulla mõningaid keerukusi.

õhupuhasti


  • Filtriga õhupuhastid. Need on puhastava süsinikfiltriga õhupuhastid. Tõiduaroome ei juhita õue, vaid need “jäävad” kööki. Need õhupuhastid ei nõua ventilatsioonisüsteemi olemasolu, seega saab neid kergesti kõikjale ruumi paigutada. Siiski tuleb arvestada sellega, et söefiltreid tuleb regulaarselt vahetada, et tagada seadme tööiga ja -kindlus.

Paigaldusviis

Sõltuvalt paigaldusviisist jagunevad õhupuhastid kaheks: lakke kinnitatavad ning sisseehitatavad. Valik oleneb sellest, millise paigutusega on köök, kuna õhupuhasti paigaldatakse alati pliidiplaadi kohale. Tutvuge järgmise kasuliku infoga paigaldusviiside kohta:

  • Lakke kinnitatavaid õhupuhasteid saab köögis  praktiliselt kõikjale paigaldada. Eriti sageli eelistatakse neid siis, kui pliidiplaat on paigaldatud köögisaarele (köögi keskel asuvale kapile). Seda tüüpi seadet saab paigalda nii ruumi keskele seinale kui ka nurka.

lakke kinnituv õhupuhasti


  • Sisseehitatud õhupuhastid on sobilikud siis, kui neid soovitakse silma eest varjata. Sõltuvalt teie nägemusest, saate valida paljude erinevate paigalduskohtade vahel: lakke, köögikapi alla või seinale kinnituvad. Lisaks on olemas ka teleskoopilised mudelid.

köögikappi sisseehitatud õhupuhasti