Kasulikud nõuanded

Kuidas valida arvutitarkvara?

Vaata pakkumisi
26.09.2018
arvutitarkvara

Pärast arvuti ostmist vajab see ka tarkvara: operatsioonisüsteemi, kontoritarkvara, viirusetõrjetarkvara jne. Turul on olemas nii tasulised kui ka tasuta programmid, mis erinevad oma funktsioonide, võimaluste, turvalisuse ja muude aspektide poolest. Niisiis, kuidas peaksid oma arvuti jaoks tarkvara valima? Kaup24 ekspertide nõuanded aitavad seda teha.

Operatsioonisüsteem - Windows või tasuta alternatiiv

Kui oled ostnud Maci, ei pea Sa enam operatsioonisüsteemi ostma, sest Apple arvutid kasutavad oma MacOS-i. Kui aga oled ostnud arvuti ilma operatsioonisüsteemita, pead kõigepealt valima Windowsi või Linux tasuta alternatiivi vahel.

Linuxi operatsioonisüsteemid, nagu Ubuntu või Mint, on avatud lähtekoodiga tasuta operatsioonisüsteemid, mis võivad tegelikult ära teha palju asju, nagu Windows. Linuxi operatsioonisüsteemid toetavad teatud kontoripakette, ei vaja tavaliselt viirusetõrjesüsteeme, samuti toetavad mõningaid mänge. Siiski soovitame tasuta operatsioonisüsteemi valida ainult siis, kui Sul ei ole spetsiaalseid vajadusi, on piisavalt brauserit ja lihtsad kontoriprogrammid. Kui Sulle meeldivad arvutimängud, plaanid töötada konkreetsete programmidega, siis peaksid valima Windowsi.

Tõsi, Windowsi ei ole nii lihtne valida. Nagu Linuxi puhul, pead valima 32-bitise või 64-bitise operatsioonisüsteemi vahel. 64-bitine operatsioonisüsteem tuleb valida, kui Sinu arvutis on 4 GB või rohkem mälu. Samuti pead valima Windows Professional ja Windows Home versioonide vahel.

Nagu nimigi ütleb, on Windows Home suurepärane valik kõigile kodukasutajatele, kes ei tunne vajadust spetsiaalsete funktsioonide järele. Windows Professional programmil on mõned erifunktsioonid, kuid need on mõeldud harrastajatele ja professionaalidele:

  • BitLocker - see funktsioon on eriti kasulik reisijatele. See lukustab Sinu andmed ja krüpteerib need, nii et mõned Sinu andmed, näiteks dokumendid, võivad olla kaitstud mitte ainult varguste, vaid ka tarkvara eest.
  • Arvutiga ühendumine veebis- ainult Professional OS-i versiooniga saad arvutit eemalt juhtida, kuna Windows 10 Home seadmeid ei saa kontrollida.
  • Virtualiseerimine- Professional 10 võimaldab Sul oma arvutis mõnda operatsioonisüsteemi emuleerida. Ehkki emuleerimist saab teha ka teiste OS-dega arvutis, toetab Windows 10 Professional seda funktsiooni koheselt.

Seega, kui oled tavaline kasutaja, ei tasuks investeerida lisaraha Windows 10 Professional süsteemi. Muidugi kui vajad endale seda süsteemi, siis Sa ilmselt juba tead seda.

Operatsioonisüsteemide TOP


Office'i programmid

Kui oled operatsioonisüsteemi välja valinud, pead ilmselt tarkvara juurde ostma. Üks kõige olulisemaid pakette on Microsoft Office või selle alternatiivid. Tasuta alternatiivid, nagu Office 365 või Office Home pakett võivad avada kõiki Word, Excel ja PowerPoint faile, kuid avatud lähtekoodiga rakendustel ei ole tavaliselt samu funktsioone ning lõpuks oled tõenäoliselt lihtsalt harjunud Microsoft tarkvarapaketiga.

Mis vahe on Office 365 Home, Office 365 Personal ja Home and Business vahel? Lihtne- Home paketti saad kasutada korraga mitmel arvutil, mistõttu saad sellise paketi ostmisel kokku hoida, kui soovid seda kasutada mitme pereliikme jaoks või kui Sul on kodus mitu arvutit.

365 Personal pakett on mõeldud ainult ühele arvutile. See on veidi odavam, aga kui oled kindel, et soovid Office programme teistele arvutitele jagada, vali Home pakett.

Kui soovid osta Office paketi väga pikaks ajaks, mitte ainult aastaks, vali Office Home and Business. See pakett sobib kõige paremini ettevõtetele, kuna nad kipuvad oma tarkvara harvemini värskendama.

Teised Office programmid graafikaga, videoga või muude rakendustega töötamiseks on mõeldud mõeldud nišikasutajatele, seega kui Sa ei tea, mille jaoks need mõeldud on, siis Sa ilmselt ei vaja neid. Kas selliste programmide jaoks tasub valida tasuta alternatiive? Kui oled just hakanud sellistes programmides töötama, siis jah. Aga kui Sul on vähemalt mingi kogemus olemas, siis internetis leiduv teiste kasutajate tagasiside aitab otsustada, millesse neist tasub investeerida.

Office'i programmide TOP


Viirusetõrjetarkvara

Tarkvara ja arvuti andmed peavad olema piisavalt kaitstud- seda aitab teha ainult kõrge kvaliteediga viirusetõrjeprogramm. Kuigi tasuta viirusetõrjesüsteemide arvukus on lihtsalt hämmastav, soovitame tellida ühe tasulise viirusetõrje tarkvara paketi, sest nende hinnad ei ole väga suured, kuid kaitse tase on erinev.

Lisaks kasutavad tasuta viirusetõrje programmid sageli palju arvutiressursse ning sageli ei ole need vähem tüütud, kui enamik viiruseid. Kuidas valida väga head viirusetõrje süsteemi? Abi saad internetis leiduvatest arvustustest ja programmide kirjeldustest-  need on piisavad, et mõista, mida vajad ja mida mitte.

Viirusetõrjete TOP


Hind ei tohiks olla kõrge

Kui oled tavaline kodukasutaja, ei pea Sa tarkvarasse palju investeerima. Mõne kodukasutaja jaoks võib olla piisav tasuta tarkvara ning keskmine kodukasutaja ei tohiks sellele kulutada rohkem kui kakssada eurot. Lisaks saad Kaup24 e-poest tarkvara osta odavamalt tänu pidevalt toimuvatele kampaaniatele, allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.