Kasulikud nõuanded

5 fakti, mis aitavad valida parima välise kõvaketta

Vaata väliseid kõvakettaid siit
15.01.2018

HDD või SSD?

Sa valisid väikse ja ilusa kõvaketta, kuid selle hind on väga kallis. Eriti võrreldes telliskivile sarnanevate seadmetega, mis on saadaval mitu korda soodsamalt. Miks? Hinnavahe on üheks määravaks kriteeriumiks, kui valida HDD ja SSD vahel. Enamik tänapäeva turul leiduvatest mudelitest on HDD-kõvakettad. Samasuguseid kasutatakse ka meie arvutites, kuid need on kaetud erineva disainiga ümbristega.

SSD-kõvakettad on palju väiksemad. Nad on vastupidavamad, kuid ka oluliselt kallima hinnaga. Võrdlus on väga lihtne- 2 TB kõvaketas maksab sama palju kui 256 GB SSD. Võimsuse osas on see tohutu erinevus.

Väliste kõvaketaste TOP


Kui palju gigabaite peaks olema?

Oletame, et teed 10-20 3 MB suurust pilti päevas. Sellisel juhul vajad päevas 30-60 MB mahtu. Aasta jooksul teeb see 10 950-21 900 megabaiti, mis on umbes 10,7-21,3 GB. Siia hulka ei ole arvestatud filmitud videosid, mis lisavad omakorda veel 10-20 GB. Seega, telefonil olevate piltide ja videote jaoks oleks vaja 21-51 GB ruumi. Salvestad oma fotod vähemalt viieks aastaks, mis tähendab, et vajad 100-250 GB mahtu. Lisaks võib juhtuda, et fotode ja videoklippide mahud tõusevad veelgi, seega ei pruugi 500 GB enam piisav olla. Kui Sul on vaja lisaks veel kirjutada teaduse- või tööfaile, võib mälumaht olla väga piiratud. Soovitav optimaalne võimsus on 1-2 TB. Selle võimsusega SSD-draivid on väga kallid ning seetõttu jääb üle valida ainult kõvaketas. Kui vajad vähem ruumi, saad valida 500 GB draivi. See on sobilik arvutist failide teisaldamiseks, varukoopiate salvestamiseks ja filmide hoiustamiseks.
Nii et vastame küsimusele:

Milleks kasutatakse välist kõvaketast?

Selle kasutamine on üsna ulatuslik. Mõnele meeldib muusikat kuulata ning filme ja serjaale vaadata ükskõik millal ja ükskõik kus kohas ning isegi oma telefonist või tahvelarvutist. Tesite jaoks on see tööriist, võimaldades selle abil kodus tööd teha valitud failidega.

Sellest tulenevalt peaksid valima mudeli:

Kui soovid seda kanda taskus või käekotis, siis peaksid valima väiksema mudeli- SSD või 2,5-tolline HDD. USB-kaablit on võimalik korpusesse paigaldada. Kui soovid seal hoiustada meelelahutuse või vaba aja veetmise faile, peaks see mahutama 500 GB- 1TB. Kui kõvaketas asetseb arvuti lähedal ning Sa ei plaani seda sageli liigutada, siis on valik 3,5-tolline kõvaketas suurusega 2-3 TB. Sellel on tavaliselt ka eraldi toitejuhe. Kui kasutad ketast töö tegemisel, siis sisaldab see olulisi dokumente, millele kõrvalised isikud ei peaks juurde pääsema ning tuleks valida kõrgema turvalisusega väline kõvaketas. Leidub mudeleid, millel on NFC tehnoloogia tuvalisuse tagamiseks (näiteks Buffalo MiniStation Extreme NFC või vähemalt paroolikaitse ja Western Digital My Passport Pro). Veelgi enam, on olemas kõvakettad, millel on nupud PIN-koodi sisestamiseks, näiteks "iStorage diskAshur 2TB". Turvameetmeid on mitu ning peaksid valima endale sobivaima. Kui kõvaketas on pidevalt niiskes keskkonnas või võib kergesti maha kukkuda, siis on soovitav osta veekindel ja löögikindel kõvaketas. Kõige populaarsemad on LaCie Rugged kettad. Glyph Blackbox Plus draividel on USB-C pistik, mis on saadaval uusimate nutitelefonide mudelitel. See on tulevikuvõimalus, mis ei ole mitte ainult põrutuskindel, vaid seda on võimalik ka otseselt ühendada nutiseadmetega.

Võib olla vajad juhtmevaba seadet?

Tavaliselt on enamik väliseid kõvakettaid juhtmega ning 3,5-tollised seadmed ei sisalda mitte ainult USB-kaablit, vaid ka pistikut, mis teeb kokku kaks juhet. Kaasaegne tarbija eelistab andmeedastuseks juhtmevaba seadet, mis oleks ilma ühegi kaabli või toiteta. Western Digital My Passport Wireless Pro vastab just sellele kriteeriumile. Sellel on olemas 6400 mAh aku ja Wi-Fi, mis võimaldab andmeedastust sagedustel nii 2,4 MHz kui 5 MHz. See võib toimida üle paari tunni. Selliseid kõvakettaid hindavad reisijad, kellel ei ole alati elektrit ega võimalust oma seadmeid laadida.

Andmeedastuskiirus

Selle puhul on kõik väga lihtne. USB-l või muul pistikul on teatud andmeedastuskiiruse piirangud. Näiteks on kaasaskantavad draivid juba valmistatud USB 3.0-ga, kuna USB 2.0 on lihtsalt liiga aeglane ega edasta andmeid piisavalt kiiresti. Mõned LaCie mudelid võivad olla ühendatud Thunderbolt-i kiire andmeedastuskiirusega. Samuti sobivad USB-C-liidesega mudelid nutitelefonidega kasutamiseks. Kui Sul on vaja kiiresti edastada paar tosinat GB andmeid, tuleks valida kiirema andmeedastusega mudelid.

Kõvaketta hind sõltub selle mahust ja lisavõimalustest. Muidugi on ka kaubamärk tähtis. Turuliidrite hulka kuuluvad Western Digital, Seagate, LaCie, SanDisk, Adata, Toshiba, Samsung ja teised.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.