Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kõige sobivam 4G ruuter?

18.01.2018
4G ruuter

3G tulekuga on mobiilne internet kiiresti populaarsust kogunud. 4G (LTE) ühenduvuse tuleku ja kasutuselevõtuga pole enam mingeid takistusi interneti kasutamisega otse nutiseadmest. Pole kaugel aeg, mil meid tervitab 5G tulek, kuid enne veel võiksime rääkida 4G interneti eelistest.

Mis on 4G LTE?

Kui teil on vaja seda oma vanaemale selgitada, siis võite öelda, et tegemist on kiire internetiühendusega otse teie telefonis. Ja täpselt seda see ongi. Üldiselt võib 4G-ühendus saavutada allalaadimiskiiruseks 100 Mbps ja andmeedastuskiiruseks 50 Mbps. Seda on palju. Mitte kõik internetikaabliga relvastatud kodude teenuse pakkujad ei suuda sellist kiirust pakkuda. Internet otse telefonis tähendab, et vajate 4G Interneti kasutamiseks SIM-kaarti. SIM-kaardita seadmega ei ole 4G LTE-ühendust võimalik kasutada.

See tähendab ka, et kiiret internetti ei ole võimalik kasutada üksnes telefonis, vaid ka teistes seadmetes, näiteks tahvelarvutis või spetsiaalses ruuteris, mis võimaldab levitada internetiühendust seal, kus seda vajate.


Mis on ruuter ja milleks seda kasutada?

Ruuter on väike seade, mis varustatud internetiühendusega ning mis levitab seda vajalike seadmeteni. Siiani on ruutereid kasutatud arvutitele internetiühenduse loomiseks kodus või kontoris. Traadita Wi-Fi populaarsuse tõttu saab ruuter lisaks kaablitele levitada internetti ka läbi õhu ehk tekitada WiFi. Viimane trend on Mi-Fi – mobiilne WiFi – juhtmevabad 4G LTE-modemid.

Kes on LTE-modemite peamisteks kasutajateks? Kahtlemata on nendeks pered ja rändurid, kes elavad kaugemates kohtades. Külas, kuhu internetikaablid ei ulatu, kasutatakse mobiilset internetti üsna sageli. Reisijad on veel üks grupp inimesi, kellele meeldib LTE-ruuterite originaalne välimus ja värv. Üksinda välismaale reisides on vaja vaid soetada vaid mõne GB andmemahuga SIM-kaart ja sisestada see eraldamata LTE-ruuterisse. Seejärel on võimalik internetiühendus luua bussis, paadis, rongis või oma hotellitoas. Vastasel juhul peate kasutama rändlusteenust (roamingteenus), mis on kaugemates riikides üsna kallis.


Modemid on vajalikud ka juhul, kui sõidate nädalavahetuseks kellelegi külla. Ettevõtted vajavad selliseid modemeid, et oma töökohti ühest kohast teise liigutada. Näiteks inseneride meeskond, kes suundub oma sülearvutitega kliendi ruumidesse. Sellisel juhul on kiire internetiühendus hädavajalik.

Milline ruuter valida?

Ruuterit valides peate arvestama mõne peamise kriteeriumiga:

Juhtmega või traadita ruuter?

Mõlemat tüüpi seadmel on omad omadused:

  • Juhtmega ruuterid ühendatakse juhtmete kaudu otse erinevatesse seadmetesse. Nendega on võimalik ühendada mitu erinevat seadet, mistõttu on seda tüüpi modemeid võimalik kohandada erinevatele ettevõtetele. Turvalisus ja soodne hind on seda tüüpi seadmete peamisteks eelisteks.
  • Traadita ruuterid edastavad internetti erinevatesse seadmetesse ilma juhtmeta. See tähendab, et koha kasutamisel, ei ole mingeid piiranguid. Internetiühendus on võimalik luua nii kodus, kui oma koduhoovis või mujal. Tõsi, sellisel juhul peaksite oma turvasätted hoolikalt üle vaatama: ainult nii võite kindel olla, et keegi teine ​teie internetiühendusele juurde ei pääse.