Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kõige sobivam 4G ruuter?

18.01.2018
4G ruuter

3G tulekuga on mobiilne internet kiiresti populaarsust kogunud. 4G (LTE) ühenduvuse tuleku ja kasutuselevõtuga pole enam mingeid takistusi interneti kasutamisega otse nutiseadmest. Pole kaugel aeg, mil meid tervitab 5G tulek, kuid enne veel võiksime rääkida 4G interneti eelistest.

Mis on 4G LTE?

Kui teil on vaja seda oma vanaemale selgitada, siis võite öelda, et tegemist on kiire internetiühendusega otse teie telefonis. Ja täpselt seda see ongi. Üldiselt võib 4G-ühendus saavutada allalaadimiskiiruseks 100 Mbps ja andmeedastuskiiruseks 50 Mbps. Seda on palju. Mitte kõik internetikaabliga relvastatud kodude teenuse pakkujad ei suuda sellist kiirust pakkuda. Internet otse telefonis tähendab, et vajate 4G Interneti kasutamiseks SIM-kaarti. SIM-kaardita seadmega ei ole 4G LTE-ühendust võimalik kasutada.

See tähendab ka, et kiiret internetti ei ole võimalik kasutada üksnes telefonis, vaid ka teistes seadmetes, näiteks tahvelarvutis või spetsiaalses ruuteris, mis võimaldab levitada internetiühendust seal, kus seda vajate.