Kasulikud nõuanded

5 soovitust esimese klassi lapse seljakoti valimiseks

10.07.2020
tüdruk, kellel on koolikott seljas ja märkmik käes, räägib õpetajaga

Esimesse klassi minek on eriline sündmus nii lapsele kui vanematele. Kooli minemise põnevus asendub aga kiirelt murega, kuidas leida kõik vajalikud koolitarbed. Üks olulisemaid asju, mille valimiseks ka kõige enam aega kulub, on koolikott. Järgnevast artiklist leiate näpunäited esimese seljakoti valimiseks, muuhulgas tuleb juttu koti välimusest ja seljakoti kaalust.

Milline seljakott esimese klassi lapsele soetada?

Lastele mõeldud seljakotid peavad olema mugavad, ruumikad, paraja suurusega ja mis kõige tähtsam, hästi seljas istuvad. Isegi kõige parem seljakott võib vale kasutamise korral põhjustada seljale ja kaelale tõsiseid probleeme.

naeratav tüdruk pargis, seljas mugav seljakott

Näpunäiteid seljakoti valimiseks:

1. Õige suurus

Seljakoti laius peaks olema suhteliselt proportsionaalne inimese keha laiusega. Pärast trakside pingutamist peaks seljakoti ülaosa olema õlgadest umbes 5 cm allpool ja seljakoti põhi umbes 2 sentimeetrit vööst kõrgemal.

2. Laiad traksid ja õlapadjad

Mõlemad kaitsevad õlgu liigse surve eest. Reguleerige ettevaatlikult mõlemad rihmad selleks, et seljakoti kaal jaguneks ühtlaselt.

3. Taskud ja vaheruumid

Paljude sahtlitega seljakott ei võimalda üksnes korda hoida, vaid aitab hoida asju ebaühtlaselt ühele poole vajumast. Seljakotti asjade ladumisel tuleks raskemad esemed asetada seljale lähemale. Kergemad esemed saate paigutada esiosasse.

4. Rindkere ja vöökoht

Kui seljakotil on lisapaelad, veenduge, et need asetseksid õigel kõrgusel, vastasel juhul pole neist kasu. Rindkere rihm peab olema sellisel kõrgusel, et see ei segaks lapsel käsi tõsta, samal ajal kui allosas paiknev rihm peaks katma lapse vöökoha.

5. Hingav selg

Mõnel seljakotil on ergonoomilised võrega seljatoed, mis muudavad koti eriti mugavaks ja võimaldavad seljal hingata.


Milline peaks olema seljakoti kaal?

Ärge laske lapsel liiga palju esemeid kaasas kanda. Kui sel päeval kunstitundi ei ole, pole tegelikult tarvis kõiki pliiatseid ja värve kaasas tassida ning kui matemaatikatund vahele jääb, kontrollige, et tema kotis ei oleks spetsiaalseid matemaatikatunni vahendeid. Isegi väikesed esemed, kui neid on palju, lisavad kotile märkimisväärset kaalu.

Seljakoti kaal peaks olema kuni 15% lapse kehakaalust. Nii et kui teie laps kaalub umbes 27 kg, ei tohiks seljakott kaaluda rohkem kui 4 kg. See on väga tähtis, kuna liiga suur koormus seljale sunnib last end ettepoole kallutama, nii on lülisammas kallutatatud ja seljale tekib kühm.

sinine koolikott koos koolitarvetega

Kas lubada lapsel ise kott valida?

Kuigi on olulisemaid aspekte, ei tohiks seljakoti valimisel unustada ka selle kena välimust. Koolikotiga veedab laps ju terve päeva, mistõttu võiks see meeldida nii vanematele, kui lapsele endale. Kui laps soovib lemmikfilmist pärit kangelasega seljakotti, kuid see ei vasta teie nõuetele, proovige leida kompromiss.

lapsed lähevad kooli erineva kujundusega koolikotid seljas

Kõigepealt uurige välja, millised värvid ja mustrid teie lapsele meeldivad. Seejärel esitage mõned juba valitud võimalused ja laske lapsel ise nende hulgast valida. Kui lõplik valik langetatud võite koti külge soetada lapse lemmik-kangelastega aksessuaare. Saate need seljakoti külge kinnitada ja kotile sel moel hoopis toredam välimus anda.


Seljakoti valimisel tuleb lisaks mugavusele, õigele suurusele ja kujundusele pöörata tähelepanu ka ohutusele. Ärge unustage lapse seljakoti külge kinnitada helkurit või helkurriba.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?