Kasulikud nõuanded

Laste- ja beebikelgud: kuidas valida?

Vaata kõiki kelkude pakkumisi
23.12.2019
laps kelgutamas

Kelgutamine on ääretult mõnus talvine ajaviide, mistõttu on see transpordivahend talvisel aastaajal väga populaarne kaaslane. Ja kuigi lapsed armastavad üle kõige lustida ja vahvaid kelgusõite ette võtta, siis soovime olla kindlad, et kelk kindlasti ka ohutu ja turvaline oleks. Järgnevalt arutamegi, millist tüüpi kelk tasuks lapsele valida, et mägedest alla tuhisemine oleks ühtviisi lõbus ning turvaline.

Kelkude tüübid

Kui olete otsustanud oma lapsele kelgu soetada, tasuks esmalt selgeks teha, millist tüüpi kelku lapsele tarvis oleks:

  • Kelk, mida on võimalik tõmmata ja lükata. Sellistel mudelitel on tavaliselt spetsiaalsed nöörid või käepidemed. Mugavad ja praktilised nöörid ja käepidemed muudavad kelgu kasutamise mitmekülgseks. Käepidemega mudelid on mõeldud eelkõige pere pisematele liikmetele, kes pole iseseisvaks lustisõiduks veel valmis.


  • Mäest laskumiseks mõeldud kelk. Tavaliselt ei ole sellistel kelkudel seljatuge (või on see alla volditud), et laps saaks mäest alla lastes mugavalt istuda või suisa kelgule pikali heita. Sageli on seda tüüpi kelkudel ka spetsiaalsed jalaosad. Seda tüüpi kelk sobib vanematele ja iseseisvatele lastele.