Kasulikud nõuanded

Mis vahe on nutikellal, nutivõrul ja aktiivsusmonitoril?

Vaata kõiki nutikellade pakkumisi
18.12.2019
nutikella kasutamine

Spordikellad, aktiivsusmonitorid, nutikellad ja nutivõrud on nutikateks abimeesteks neile, kes tahavad tervislikumalt elada, end rohkem liigutada või isegi ületada spordis enda rekordeid. Mis vahe neil aga on ja milline valida, et see sobiks just sinu elustiili ning vajadustega?

Nutikell – sinu nutikas abiline

Tänapäeval, mil kõik vidinad muutuvad aina nutikamaks, ei pea ka kell olema vaid aja näitamiseks. “Knight Rider” ei ole enam sugugi mitte ulme, vaid reaalsus. Nutikellaga saad David Hasselhoffi kombel oma kellaga helistada, saata sõnumeid ja kasutada igasuguseid põnevaid rakendusi. Sportides saad suure osa nutikelladega kuulata ka muusikat, kasutades juhtmevabu kõrvaklappe. Nutikell jälgib sinu und, saad sellega planeerida oma päeva, jälgida oma tulemusi trennis ja tõmmata alla lugematuid äppe, mis elu lihtsamaks muudavad. Lisaks on nutikellade disain väga mitmekesine – valida saad kas sportlikuma või miks mitte ka sellise kella, mis sobib kasvõi teatrisse minekuks. Loomulikult pole ära kaotatud kella põhilist funktsiooni - see näitab ka aega.


Nutivõru – lihtne ja selge viis aktiivsuse jälgimiseks

Nutivõru on üks soodsamaid võimalusi oma tervist jälgida. Soodsama otsa nutivõrude hinnad jäävad isegi alla 20 euro. Soodsamast hinnast ei tasu end sugugi heidutada, sest ka väiksema hinnaga mudelid täidavad oma eesmärki hästi. Küll aga tuleb soodsama variandi puhul leppida ka vähemate võimalustega, mis on tegelikult keskmisele ja vähenõudlikumale kasutajale täiesti piisavad. Seega on nutivõru lihtne kasutada, väheste funktsioonidega ning põhiliselt just mõeldud aktiivsuse ning trenni jälgimiseks ning päris kella ei asenda. Keskmine nutivõru näitab sulle, kui aktiivne sa päeva vältel olnud oled, mitu sammu astunud ja palju kaloreid põletanud ning kaua maganud. Suuremal osal neist on erilised funktsioonid jooksutrenni, rattasõidu, ujumise või golfi kohta.


Aktiivsusmonitor – alati su tervise eest valvel

Kui nutikella saab kasutada ka muudel eesmärkidel, siis aktiivsusmonitor on loodud just sportimist ning tervist silmas pidades, seda toetavad ka suurem osa nende funktsioone, kuid  samas pakub see nutivõruga võrreldes siiski hulga rohkem võimalusi. Aktiivsusmonitorid annavad sulle täpse ülevaate sinu tehtud treeningutest, põletatud kaloritest ning sellel on ohtralt erinevaid trennifunktsioone, mida kasutada. Saad iga hetk hoida kätt pulsil enda treeningutel, et oma rekordeid aina enam ületada. Kui nutivõru sobib hästi alustavale spordihuvilisele, siis aktiivsusmonitor on sobilikum asjaharrastajale, kes on tõsisemalt käsile võtnud treenimise või miks mitte ka kaalulangetuse.