Kasulikud nõuanded

Sisustustrendid 2023. aastal

Vaata kõiki elutoamööbli pakkumisi
24.08.2023
valgusküllane elutuba tumeda diivani ja jõulupuuga

Kodu värskendamisel arvestame enamasti valitsevate moesuundadega, mis igal aastal üllatavad uute avastuste ja ootamatute lahendustega. Soovitame tutvuda disainiideedega Skandinaavia stiilis kodu loomiseks. Aga millised interjööritrendid on 2023. aastal kõige populaarsemad?

Jätkusuutlikud ideed

Jätkusuutlikkuse ideedest on viimasel paaril aastal palju räägitud, ning ka tänavu zero waste detailidest puudust ei tule – vastupidi, sisekujundajad usuvad, et neid kasutatakse üha rohkem. Eeldatakse, et mööblit ja muid sisustuselemente hakatakse üha enam valmistama keskkonnasõbralikest materjalidest nagu taaskasutatud puit, bambus, džuut, klaas, taaskasutatud plastik ja metall.

stiilne hall interjöördisainielemendid elutoaskaasaegne sisekujundus

kaasaegsed ökoloogilised lahendused elutoa kujundamiseks


Säästlikud (thrifting) sisustustrendid

Kuna kogu läänemaailm elab läbi kriisi, energiahinnad ja inflatsioon tõusevad, on vaja rohkem säästa. See säästmisvajadus ennustab järgmisel aastal huvitavat interjööritrendi, mida nimetatakse thrifting. Kuigi nimi pole liiga muljetavaldav, ei jää see stiil teistest sugugi alla. Selle olemuslik põhimõte on kasutada interjööris erinevaid detaile, mida saab soetada vanakraami poest või kaltsukatest. Nii ei kuluta sa liialt raha, kuid samal ajal lood eksklusiivse ja kordumatu interjööri.

stiilne tuba vintage kummuti ja lauaga antiikmööblitükid elutoas vintage kummut stiilses elutoas

kena elutuba retro stiilis mööbliga

Japandi stiil

Võib-olla pole ainuüksi nime järgi lihtne aimata, millise stiiliga täpselt tegu, kuid paljud inimesed on sellest esimest korda kuuldes koheselt lummatud ning kindlasti mitte asjata. Japandi stiil muutub iga aastaga aina populaarsemaks. Lühidalt ühendab Japandi stiil interjööris Jaapani ja Skandinaavia minimalismi parimad omadused. Need rahvad on kahtlemata väga erinevad, seega on ka nende maailmataju erinev. See "abielu" interjööris võimaldab sul luua midagi tõeliselt intrigeerivat, uut ja täiesti tundmatut.

ruumikujundus Jaapani ja Skandinaavia stiilide kombinatsioonis japandi stiilis elutuba hubane japandi stiilis tuba

Jaapani ja Skandinaavia minimalismi kombinatsioon ruumi kujunduses


Looduslähedased elemendid

Naturaalsete materjalide kasutamine on viimastel aastatel kiiresti kasvanud, kuid sel aastal on oodata looduslähedust rohkem kui kunagi varem. Eriti moes on klaas, kivi (onüks, marmor, graniit) ja hele puit. Selliseid loodusliku aktsendiga detaile saab kasutada kõigeks: kaunistuseks, mööbliks ja sisekujunduseks. Nendega sobivad hästi linane, puuvill ja keraamika.

naturaalse disainiga kööknaturaalsetes toonides elutubalooduslikud materjalid ja toonid sisekujunduses

naturaalses stiilis tuba


Samuti soovitatakse mõelda toataimedele, mis annavad majale autentsemat rohelust ja värskust. Need puhastavad õhku ja loovad tasakaalu erinevate seadmete vahel, mida on viimase aasta jooksul paljudesse kodudesse veelgi enam kogunenud.

Multifunktsionaalsed ruumid

Pandeemia ja isolatsioon tõestasid vajadust pöörata tähelepanu kodu funktsionaalsusele ja ergonoomikale. Paljud meist on pidanud meelde tuletama oma kokakunsti oskusi või leidma koha kodukontorile, mistõttu näeme sel aastal üha enam näiteid, kuidas privaatsust säilitades saadaolevast ruumist maksimumi võtta.

Selleks kasutatakse erinevaid riiuleid, redeleid, platvorme ja kappe. Veel sagedamini näeme ka multifunktsionaalset mööblit, mis võib sobida nii tööks kui ka vabaks ajaks. Kergesti teisaldatavad lauad, arvutihoidikud ja dekoratiivmööbli kasutamine esemete hoiustamiseks on vaid mõned põnevatest ideedest.


Ümarad vormid

Tänapäeval on näha, et ranged jooned asenduvad üha enam ümarate vormidega, mis annavad üldisele interjöörile kergust, pehmust ja pisut isegi romantikat. See ei ole uus trend, kuid see on kujunenud üsna hiljuti. Sel aastal näeme ümaraid vorme pea kõikjal: see puudutab arhitektuurseid lahendusi, mööbli ja dekoori valikut.

ümarate detailidega söögitoa interjöör ümmargune söögilaud ümmargune peegel elutoas

ümmargused detailid interjööris

Et seda oma kodus kohandada, peaksite pöörama tähelepanu laudadele, lampidele, järidele ja diivanitele. Isegi toolid on jäikade sirgete konstruktsioonide asemel üha enam "pehmema" konstruktsiooniga.


Sameti kutsuv pehmus

Ka 2023. aasta tekstiilivalik on järjest pehmem. Sametine kangas on hubane ja kutsuv, sobib suurepäraselt nii magamistuppa kui elutuppa. Saate seda kasutada, valides ühe erksa värvi või täiendada interjööri väiksemate pehmete aktsentidega. Pehme samet on populaarne kontrastiks metallist detailide või siledate patjadega.

sametdetailid sametdiivan elutoas kodu interjöör samet- ja metalldetailidega

Samet jätab mulje luksusest ja sulandub samal ajal suurepäraselt rafineeritud, vaoshoitud interjööri. Tõenäoliselt leiab see materjal oma koha nii minimalistlikus kui ka ökoloogilises interjööris. See võib pakkuda soojust ka vähem hubastele tubadele.


2023. aasta populaarseimad värvitoonid

Selle aasta kõige moekamate värvide osas tasub silmas pidada järgmisi toone ja ideid:

  • Naturaalsete värvide neutraalne palett. Neutraalsete värvide põhi avab teie kodu jaoks palju võimalusi ning võimaldab samal ajal luua rahustava ja väga hubase keskkonna. Tänu sellele näeme sel aastal interjöörilahenduste hulgas sageli ka summutatud toone ning eriti beeži tooni, mis tituleeriti lausa 2023. aasta populaarseimaks värviks.

neutraalsed kodu interjöörid neutraalsed toonid sisekujunduses beezid toonid sisekujunduses

  • Rohelised toonid. Rohelist mainitakse ka tänavu populaarsemate seas. See võib keskkonda peenelt elavdada, hõivamata domineerivat positsiooni. Valida saab tumedamaid toone, oliivi- või muid sooje toone või proovida kirkamaid lahendusi – igal juhul tabate rohelist eelistades kümnesse.

rohelistes toonides sisekujundus stiilne roheline diivan elutoas heleroheline aktsentsein elutoas

  • Mustad aktsendid. Kuigi sel aastal domineerib looduslike elementide temaatika, loovad mustad aktsendid võluva kontrasti nii naturaalse puidu kui ka teiste orgaaniliste materjalidega. Selle tulemusena on oodata, et 2023. aastal näeme seda oma kodu erinevates ruumides.

must sein elutoas mustad detailid sisekujunduses mustad detailid

  • Neoonvärvid. Valik, mis annab ruumile veelgi rohkem valgust ja sobib ideaalselt minimalistliku interjööriga. Erksaid neoonvärve saab kasutada ka julgete, elavate, digitaalse realismi ja küberpunk-stiilis interjööride loomiseks.

neoonvalgustid elutoa sisemuses neoonsilt elutoas seinal interjöör neoonvärvides

  • Hele põrand. See valik lisab kodule veelgi rohkem valgust ja sobib ideaalselt minimalistliku interjööriga. Heledad põrandad võivad suurepäraselt esile tuua ruumis olevaid erksamad värvitoone, võite heledat põrandat täiendada ka pehmete tekstuuridega.

heleda põrandaga interjöör hele põrand elutoas hele põrand magamistoas

  • Võluvad kontrastid. Disaini tasakaal sõltub sageli kontrastse tooni lisamisest – see nipp on populaarne ka käesoleval aastal. Tavaliselt näeme mööblit ja seinu heledates toonides, mida kombineeritakse tumedama tehnika ja erinevate viimistlusdetailidega.

kontrastne interjöör kontrastsed detailid kodus kontrastid köögi sisekujunduses

Kasutades oma kodus loetletud suundumusi, astud 2023. aastale vastu kõige moekamate ja populaarsemate ideedega. Uuendustest tuleval aastal puudust ei tule – ehk inspireerivad need teid uutele avastustele!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?