Kasulikud nõuanded

Sisustustrendid 2022. aastal

Vaata kõiki elutoamööbli pakkumisi
24.02.2022
valgusküllane elutuba valge diivani ja jõulupuuga

Uus aasta toob muutusi nii meie igapäevaellu, kui ka koju ja selle välimusse. Kodu värskendamisel arvestame enamasti valitsevate moesuundadega, mis igal aastal üllatavad uute avastuste ja ootamatute lahendustega. Soovitame tutvuda disainiideedega Skandinaavia stiilis kodu loomiseks. Aga millised interjööritrendid on 2022. aastal kõige populaarsemad?

Jätkusuutlikkuse ideed

Jätkusuutlikkuse ideedest on viimasel paaril aastal palju räägitud, ning ka tänavu zero waste detailidest puudust ei tule – vastupidi, sisekujundajad usuvad, et neid kasutatakse üha rohkem. Eeldatakse, et mööblit ja muid sisustuselemente hakatakse üha enam valmistama keskkonnasõbralikest materjalidest nagu taaskasutatud puit, bambus, džuut, klaas, taaskasutatud plastik ja metall.

stiilne hall interjöördisainielemendid elutoaskaasaegne sisekujundus

kaasaegsed ökoloogilised lahendused elutoa kujundamiseks


Zen interjöör

Aastaid populaarsel ja üha enam meie kodudesse tungival säästval interjööril on kahekordne tähendus. Ühelt poolt võimaldab see luua leidliku ja keskkonnasõbraliku lahenduse ning otsida oma koju ökoloogilisi alternatiive. Teisest küljest on see kombinatsioon selgest, puhtast meelest ja harmooniast – see ongi zen-stiil.

harmooniline köögiinterjöör rahulik magamistuba zen stiilis söögituba

Võib öelda, et zen interjöör on väga lähedal minimalismile, mis ei hülga oma positsioone ka tänavu. Järgitakse "vähem on rohkem" filosoofiat, eelistades orgaanilist, naturaalset sisekujundust ja piirdudes esemetega, mida kõnealuses ruumis ka tegelikult vaja läheb.

70ndate retrohõng

Sel aastal on moes vanu aegu meenutavad retro dekoorielemendid. Põletatud oranži, rohelise sambla ja teiste soojade neutraalsete värvide õrnad toonid muudavad teie interjööri säravaks. Need võivad avalduda ka mitmesugustes mustrites – võite isegi oma kodust leida sellele stiilile lähedasi detaile. Tõmmake need julgelt päevavalgele!

vintage kodu vintage mööbel elutoas stiilne retro interjöör

interjöör retro detailidega


Looduslähedased elemendid

Naturaalsete materjalide kasutamine on viimastel aastatel kiiresti kasvanud, kuid sel aastal on oodata looduslähedust rohkem kui kunagi varem. Eriti moes on klaas, kivi (onüks, marmor, graniit) ja hele puit. Selliseid loodusliku aktsendiga detaile saab kasutada kõigeks: kaunistuseks, mööbliks ja sisekujunduseks. Nendega sobivad hästi linane, puuvill ja keraamika.

naturaalse disainiga kööknaturaalsetes toonides elutubalooduslikud materjalid ja toonid sisekujunduses

naturaalses stiilis tuba


Samuti soovitatakse mõelda toataimedele, mis annavad majale autentsemat rohelust ja värskust. Need puhastavad õhku ja loovad tasakaalu erinevate seadmete vahel, mida on viimase aasta jooksul paljudesse kodudesse veelgi enam kogunenud.

Multifunktsionaalsed ruumid

Pandeemia ja isolatsioon tõestasid vajadust pöörata tähelepanu kodu funktsionaalsusele ja ergonoomikale. Paljud meist on pidanud meelde tuletama oma kokakunsti oskusi või leidma koha kodukontorile, mistõttu näeme sel aastal üha enam näiteid, kuidas privaatsust säilitades saadaolevast ruumist maksimumi võtta.

Selleks kasutatakse erinevaid riiuleid, redeleid, platvorme ja kappe. Veel sagedamini näeme ka multifunktsionaalset mööblit, mis võib sobida nii tööks kui ka vabaks ajaks. Kergesti teisaldatavad lauad, arvutihoidikud ja dekoratiivmööbli kasutamine esemete hoiustamiseks on vaid mõned põnevatest ideedest.