Kasulikud nõuanded

Basseini puhastamine: mida tasuks meeles pidada?

05.06.2020
basseinifiltrid ja muud bassein puhastamiseks mõeldud hooldusvahendid

Välibassein on soojal aastaajal äärmiselt populaarne valik, mis võimaldab teil kodust lahkumata täiel rinnal veemõnusid nautida. Siiski ei piisa ainult parima basseini valimisest: selleks, et säilitada basseinis ka maksimaalne hügieen ning mitte kahjustada oma tervist, tuleb tähelepanu pöörata ka basseini hooldamisele. Basseinide puhastamine pole nii keeruline, kui esmapilgul tundub – vaid mõned olulisemad põhireeglid, mille järgnevalt teie jaoks välja toome.

Tagage vee liikumine

Vetikad ja bakterid ilmuvad väga ruttu just seisvasse vette, mistõttu on eriti oluline hoida basseinivett pidevas liikumises. Selleks võite näiteks kasutada spetsiaalset filtreerimispumpa – see mitte ainult ei liiguta vett, vaid ka puhastab seda. Vesi käib pidevalt läbi pumba, kus see puhastatakse ja suunatakse tagasi basseini. Ideaalis tuleks protseduuri korrata iga päev ja pühendada tuleks sellele vähemalt paar tundi. Vee filtreerimise ajal on kõige olulisem järgida ohutusnõudeid ja mitte ujuda.


Jälgige vee kvaliteeti

Vee kvaliteedi hindamiseks kasutatakse happesuse (pH) ja kloori taset mõõtvaid vahendeid, mida tuleks kasutada vähemalt kord kahe nädala jooksul. PH võiks olla 7,27,6 ja kloori sisaldus 12,5 mg / l. Kõik kõrvalekalded võivad põhjustada vee sobimatuks muutumist ning põhjustada nahahaigusi. Sõltuvalt saadud tulemustest, tuleks basseinivees kasutada sobivaid tooteid, mis abiks vee kloori ja pH-taseme optimeerimisel. Vee õigesse pH-tasemesse tuleks suhtuda eriti vastutustundlikult – kui see ei vasta normidele, ei mõju ka teised basseinihooldustooted tõhusalt.

Regulaarne desinfitseerimine

Selleks, et vesi ei muutuks mikroorganismide kasvulavaks, on oluline hoolitseda selle desinfitseerimise eest. Ideaalis peaks basseini desinfitseermine toimuma regulaarselt – rutiini hoides väldite võimalikke probleeme. Desinfitseerimiseks võite valida ühe järgmistest meetoditest:

  • Kloorigraanulid ja -tabletid. Need võitlevad suurepäraselt bakterite, seente ja muude kahjulike organismidega. Mida rohkem vett päike näeb, seda rohkem antud tüüpi vahendeid vaja läheb. Tuleb meeles pidada, et seda tüüpi puhastusvahendid võivad tundlikumatel inimestel nahaärritust põhjustada.
  • Aktiivne hapnik. Palju mahedam alternatiiv, mida soovitatakse eelistada kõigil neil, kellel kloor põhjustab isegi väiksemaid, kuid siiski ebameeldivaid nahareaktsioone. Aktiivne hapnik on efektiivne ka mikroorganismide vastu, tagades maksimaalse hügieeni ning avaldamata seejuures nahale ega juustele mingit halba mõju.

Kaitske basseini vetikate eest

Isegi kui teie basseinis hetkel vetikaid ei ole, võib olukord väga kiiresti muutuda. Selle jaoks tuleks kasutada spetsiaalset ennetavat meedet albitsiidi, mis sobib nii vetikate tõrjeks kui nende esinemise ennetamiseks. Täpsed kogused ja perioodilisus on konkreetsel tootel kenasti märgitud. Siiski peaksite olema teadlik, et kõrgema temperatuuri ja sagedasema vihma korral on ilmselt tarvis albitsiidide annust suurendada.

Tähelepanu konstruktsioonide puhastamisele

Täispuhutava basseini kasutamisel tuleb regulaarselt puhastada ka äravoolu ning basseini põhja. Selleks võite kasutada sooja vett, käsna ja seepi või nõudepesuvahendit – protsess ise ei ole sugugi keeruline. Karkassbasseinide hooldus on praktiliselt sama: tõsi on see, et kuna nendest juhitakse vett tunduvalt harvemini välja, teostatakse ka seinte puhastamist tunduvalt harvemini. Sõltuvalt suplemise sagedusest ja seda nautivate inimeste arvust tuleks puhastustööd siiski ette võtta vähemalt ühe korra kuus.

Kõiki neid näpunäiteid järgides võite kindel olla, et olete teinud kõik endast oleneva basseinivee võimalikult puhtana hoidmiseks ning võite täiel rinna basseinirõõme nautida. Kõige olulisem on basseinide hooldamiseks kasutada vaid selleks ettenähtud vahendeid ja mitte ühtegi sammu vahele jätta – vaid nii tagate suurepärase tulemuse!

Klientidele meeldib see postitus

4.8/5
23 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?