Kasulikud nõuanded

Ruumide tsoonideks jagamise võimalused ja ideed

29.08.2023
minilalistlikus stiilis elutoa nurk rohelise tugitooli ja detailidega

Enamikel uutel majadel ja korteritel on ühtne ruum, kus valmistame toitu, einestame, lõõgastume ja lõbutseme. Isegi vanemates korterites, kus algselt oli kolm eraldi ruumi, on köök, söögi- ja elutuba remondi käigus üheks ruumiks ühendatud. Kuigi ruum on üks, on mugava keskkonna loomiseks vajalik teatud tsoonide loomine. Järgnevalt jagamegi nippe, kuidas “ruumis ruume luua”.

elamispind on jaotatud köögi- ja elutoapinnaks

Mööbli paigutus

Elutoa massiivne diivan, elegantsed söögitoolid, sarnase stiiliga raamaturiiul ja kohvilaud – peamiseks tsoonide jagajaks on mööbel. Stiil võiks olla üks ning näiteks modernse stiiliga ruumi ei tasuks valida romantilist lillelist diivanit. Siiski peaks iga ruum olema mõnevõrra eksklusiivne.

diivan keset elutuba jagab ruumi kaheks tsooniks

moodne elutuba koos suure diivaniga istumisnurga eraldamiseks

luksuslik elutuba pehme vaiba ja kaminaga

Põhiline nõuanne sisustamiseks on luua ja planeerida iga tsoon eraldi nii, et kõik kenasti sobituks ja alles siis ühendada kõik ühtseks tervikuks. Nii on võimalik mõned eriti kokkusobimatud lahendused välja filtreerida ja mõnel puhul avastate uusi, veelgi paremaid lahendusi. Kui toas on piisavalt ruumi, tasub elutuppa valida pehme nurgadiivan ning kaval on kasutada seda ruumi eraldajana.


Riiulid

Riiulid, nagu ka kõik teised suuremad mööblitükid, aitavad samuti ideaalselt ruume jagada. Kui soovite kööki ja elutuba eraldada, siis kasutage perforeeritud riiulit. Isegi kui täidate selle esemetega, jääb ruum valgusküllaseks ja teil on mugav juurdepääs esemetele nii ühel kui teisel pool riiulit. Kui soovite ruumi veidi privaatsust lisada, tasub mõelda sirmi soetamisele. Sirm on nutikas lahendus ka koolilapse toa sisustamisel ja õppimisnurga loomisel.

moodne riiul jagab ruumid eraldi tsoonideks

sirmi abil toa tsoonideks jagamine

hall sirm elutoas

Riiul sobib samuti suurepäraselt mängimisala õppenurgast eraldamiseks. Kui riiulite jaoks ruumi ei jagu, tasub soetada sirm, mis annab puhkealale privaatsuse ja hubasuse.

Vaip

Suurepärane visuaalne tööriist elutoa köögist eraldamiseks. Asetage diivani ette suur kergesti hooldatav vaip. Soovitame valida sama suure või isegi suuremate mõõtmetega vaiba kui teie diivan, see võiks katta võimalikult palju ruumi ja justkui määratleks istumisala.

vaip eraldab elutoas puhkeala

diivan, tugitoolid ja vaip moodustavad elutoas istumisnurga

elutoas asuv värvikas vaip jagab elutoa mitmeks tsooniks

Seinakaunistused

Kaunistage ruumi üks sein või teatud piirkond tapeediga. Interjööri sobiva värvi või mustri valimisel on teil võimalus luua tõeliselt eksklusiivne lõpptulemus.

kaasaegne tapeet aitab elutuba visuaalselt jagada tsoonideks

Geomeetriliste mustritega tapeet aitab elutoa alasid jagada

tume lilleline tapeet tugitooli taga loob ruumis hubase ala

Lisaks tavapärasele tapeedile võite valida ka muid kaunistamisviise – fototapeedi, kivi- või puidust seina. 


Ruumide planeerimise ja täiusliku valgustuse kohta leiate palju põnevat artiklist – Interjööri valgustamine.

Kokkuvõtteks võib välja tuua kolm peamist aspekti. Esmalt planeeriga iga ala sisustus eraldi, see tähendab, et kujundage täiuslik köök, söögituba, puhkenurk ja alles seejärel ühendage need teatud aksessuaaride või mööbli abil ühtseks tervikuks. Teiseks, mööbli abil on suurepärane ruume teineteisest eraldada, katsetage lõputult – nihutage mööblit ja proovige leida parim lahendus. Ja kolmandaks, ärge peljake katsetada, valige põnevad esemed, tapeetige või värvige üks seintest veidi erinevat tooni, kaunistage tuba silmale meeldivate detailidega.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?