Must reede

Must reede (Black Friday, samuti tuntud kui Must müük) on pika ajalooga massväljamüük, mis toimub iga aasta novembrikuu viimasel reedel. Sel päeval kehtib erinevatele kaupadele väga suur allahindlus, seetõttu kasutavad paljud inimesed antud kampaaniaid jõuludeks valmistumisel.      

Ajalugu

Must reede müük, kui traditsioon, on pika ajalooga – USA-s oli juba 19. sajandil see päev jõuluhooaja alguseks. Just USA ongi suuresti kaasa aidanud selle populaarsuse levikule. Ostupäeva eelsel neljapäeval on ameeriklaste tänupüha ning selle järgneval reedel mindi tegelema pühade-eelseid sisseoste.

Ka tänupüha traditsiooniliste paraadide osaline jõuluvana kutsus pealtvaatajaid kasutama eripakkumisi ja eriti suuri allahindlusi. Kauplused alustasidki oma reklaamikampaaniaid alles pärast seda, kui lähenevatest pühadest andsid teada jõuluvanad, kes aga ei varjanud oma soosikuid.

Kaupmehed tahtsid jõuluhooaega veelgi varem alustada, kuid see ei olnud võimalik enne, kui oli toimunud tänupüha paraad. Äride soovile vastu tulles käis president Roosevelt välja lausa idee tõsta tänupüha mitu nädalat varasemaks, kuid see ei läinud läbi – nii tänupüha kui ka Must reede soodustused on tänaseni omal kohal.

Black Friday pakkumised võivad tekitada tõelist hasarti igaühes, kes ihkab parimaid allahindlusi!

Nime päritolu

Nimi Must reede pandi väljamüügile 1950. aasta paiku, kui tööandjad märkasid sellel päeval töötajate „massihaigestumist“. Pannud end valmis kaupluste ründamiseks, helistasid töötajad sama päeva hommikul tööle ja teatasid haigestumisest, suundudes tegelikult parimate kampaaniate jahile. 

Mõneks ajaks vajus see nimi aga unustuse hõlma ning alles paarikümne aasta möödudes võtsid selle uuesti kasutusse Philadelphia politseinikud, kelle töökoormus kasvas tol päeval kõvasti – tänavatel olid ummikud, kõnniteedel oli praktiliselt võimatu liigelda ja kõik kauplused olid varahommikust hilisõhtuni ülerahvastatud. Pole ime, et Musta reede ajal ei õnnestunud vältida avariisid ja muid intsidente – just seetõttu hakkaski taas levima see, õnnetustega assotsieeruv nimi.

Politseinike suhtumine ei rõõmustanud loomulikult Philadelphia kaupmehi, kes üritasid suure soodusmüügi nime muuta, palgates selleks isegi reklaamiagentuure. Kõik pingutused ja alternatiivsete nimedega Musta reede pakkumised olid siiski asjata. Must reede nime hakkasid kasutama ka teised USA linnad ja varsti levisid jõuluperioodi eelsed soodusmüügid ka mujal maailmas. Seetõttu on ka Eestis must reede populaarsust kogunud.

Must reede Kaup24 e-poes

Eestlaste ostuharjumuste ja tänupüha traditsioonide puudumise tõttu ei ole Must reede Eestis nii populaarne või vähemalt nii massiline kui USA-s. Kuid siiski toimub Black Friday Eesti kauplustes novembri neljandal reedel palju erinevaid väljamüüke, mis annavad võimaluse valmistuda lähenevateks pühadeks ja uuendada kodu sisustust.

Head pakkumised on ka riietel ja aksessuaaridel, et värsekndada oma riidekappi enne saabuvat jõuluaega ning jõulupidustustel uute rõivastega silma paista.

Mustal reedel on eriti populaarne elektroonika müük - oleme oma veebikaubamajas loonud parimad pakkumised nii kodutehnikale, telefonidele, arvutitele kui ka muule elektroonikale. 

Musta reede veebipakkumised valmistavad alati suurt rõõmu lapsevanematele, kes ei pea pea koos lastega poodidesse parimaid pakkumisi jahtima minema. Kohvitassi taga kodus on palju lihtsam oma lapsele parimad lastetooted hea hinnaga tellida ja seejuures aega, raha ja närvirakke säästa

Kaup24 must reede toimub meie e-kaupluses, kus teid ootavad erinevad allahindlused, soodustused ja Musta reede pakkumised. Ostes interneti teel, õnnestub teil vältida Musta reedega seostuvaid ummikuid, järjekordi ja rahvamassi, nii et ostelda saab odavalt aga ka mugavalt!