Must reede Kaup24 e-poes

Eestlaste ostuharjumuste ja tänupüha traditsioonide puudumise tõttu ei ole Must reede Eestis nii populaarne või vähemalt nii massiline kui USA-s. Kuid siiski toimuvad Eesti kauplustes Black Friday soodusmüügid novembri neljandal reedel, andes võimaluse valmistuda lähenevateks pühadeks, osta kingitusi, uuendada kodu sisustust ja teha teisi sisseoste.

Head pakkumised on ka riietel ja aksessuaaridel, et värsekndada oma riidekappi enne saabuvat jõuluaega ning jõulupidustustel uute rõivastega silma paista.

Mustal reedel on eriti populaarne elektroonika müük - oleme oma veebikaubamajas loonud parimad pakkumised nii kodutehnikale, telefonidele, arvutitele kui ka muule elektroonikale. 

Musta reede veebipakkumised valmistavad alati suurt rõõmu lapsevanematele, kes ei pea pea koos lastega poodidesse parimaid pakkumisi jahtima minema. Kohvitassi taga kodus on palju lihtsam oma lapsele parimad lastetooted hea hinnaga tellida ja seejuures aega, raha ja närvirakke säästa

Kaup24 must reede toimub meie e-kaupluses, kus teid ootavad erinevad allahindlused, soodustused ja musta reede pakkumised. Ostes interneti teel, õnnestub teil vältida Musta reedega seostuvaid ummikuid, järjekordi ja rahvamassi, nii et ostelda saab odavalt aga ka mugavalt!

Must reede 2023: ole valmis selle aasta suurimaks väljamüügiks!

Black Friday ajalugu

Must reede müük, kui traditsioon, on pika ajalooga – USA-s oli juba 19. sajandil see päev jõuluhooaja alguseks. Just USA ongi suuresti kaasa aidanud Black Friday populaarsuse levikule. Suure ostupäeva eelsel neljapäeval on ameeriklaste tänupüha ning sellele järgneval reedel minnakse tegelema pühade-eelseid sisseoste.

Nimi must reede pandi väljamüügile 1950. aasta paiku, kui tööandjad märkasid sellel päeval töötajate „massihaigestumist“. Pannud end valmis kaupluste ründamiseks, helistasid töötajad sama päeva hommikul tööle ja teatasid haigestumisest, suundudes tegelikult parimate musta reede pakkumiste jahile. 

Mõneks ajaks vajus see nimi aga unustuse hõlma ning alles paarikümne aasta möödudes võtsid selle uuesti kasutusse Philadelphia politseinikud, kelle töökoormus kasvas tol päeval kõvasti – tänavatel olid ummikud, kõnniteedel oli praktiliselt võimatu liigelda ja kõik kauplused olid varahommikust hilisõhtuni ülerahvastatud. Avariide ja intsidentide rohkuse tõttu hakkas taas levima päeva nimetamine mustaks reedeks.

Politseinike suhtumine ei rõõmustanud loomulikult Philadelphia kaupmehi, kes üritasid suure soodusmüügi nime muuta, palgates selleks isegi reklaamiagentuure. Kõik pingutused ja alternatiivsete nimedega Musta reede pakkumised olid siiski asjata. Black Friday nime hakkasid kasutama ka teised USA linnad ja varsti levisid jõuluperioodi eelsed soodusmüügid ka mujal maailmas. Seetõttu on ka Eestis must reede populaarsust kogunud.

Musta reede pakkumised võivad tekitada tõelist hasarti igaühes, kes ihkab parimaid allahindlusi!