Kasulikud nõuanded

Kohvimasinate teejuht - kuidas õigesti valida?

Vaata kõiki kohvimasinate pakkumisi
08.05.2015
Kohvimasin

Ilmselt teab enamus inimestest, milline nauding on hommikune tass head kohvi, sest väga paljude jaoks on just see esimene ärataja, mis teeb hommiku positiivseks ja valmistab hästi ette uueks ja ilusaks päevaks. Et see kõik aga nii ka oleks, selleks on kõigepealt vaja kvaliteetset ja töökindlat kohvimasinat.

Kohvimasinaite tüübid

 • Tilgutiga kohvimasinad – mõnus võimalus teha suur kannutäis korraga valmis, et jagada seda sõprade, sugulaste või kolleegidega. Mõned mudelid hoiavad kohvi pikalt ka soojas, muutes selle ajapikku samas ka kangemaks. Need masinad vajavad vähe hooldust ning on lihtsalt käsitletavad. 
 • Poolautomaatsed – väiksed ja kompaktsed, tavaliselt koos auruotsikuga piima vahustamise tarbeks. Need masinad valmistavad kohvi kiirelt, surudes selleks vee rõhu abil läbi kohvipulbri. Nad on mugavad ning pakuvad samas rohkem võimalusi kui tavalised tilgutiga kohvimasinad. 
 • Täisautomaatsed – nö. nutimasinad, mis teevad kõik ise. Need kohvimasinad jahvatavad ise kohvioad, valivad vastavalt seadistatud kohvi kangusele vee koguse, määravad vajaliku rõhu ning valmistavad valitud kohvijoogi. Need masinad on suuremad ning võtavad seega ka rohkem ruumi. 
 • Senseo kohvimasinad – valmistavad kohvi spetsiaalsetest padjakestest, milles on juba sobivas koguses valmisjahvatatud kohvipulbrit. 1-2 minuti jooksul valmib aromaatne ja maitsev kohv filtreerimise teel ja kerget rõhku kasutades, samas jääb ära ka kohvipaksu koristamine.
 • Kapselkohvimasinad – valmistavad kohvi spetsiaalsetest kapslitest. Need masinad valmistavad kohvi väga kiiresti ja nende puhul ei ole vaja teil enam tegeleda kohvipaksuga. 

Kuna valik kauplustes on tõesti väga suur, siis just enda maitse-eelistusele ja vajadusele vastava kohvimasina soetamisele on abiks mõtlemine ja vastamine järgmistele küsimustele:

 • Kas sulle meeldib rohkem jahvatatud ubadest, kapslitest, padjakestest või tablettidest valmistatud kohvi?
 • Kas sulle meeldib kohvi kuumust, kangust jne. ise seadistada?
 • Kas sulle meeldib juua kohvi piimaga?
 • Kas kohvimasina suurus on sulle oluline?
 • Kas kohvimasina töötamise müratase on sulle oluline?
 • Kas sa sooviksid oma kohvimasina hommikuks juba ette reguleerida?
 • Mitu kohvijoojat on sinu majas?
 • Kas võõrustad sageli suuremat hulka inimesi korraga ja pakud neile kohvi?
 • Kas kohvipaksuga tegelemine on sinu jaoks ebameeldiv kohustus?
 • Kas armastad kohvi maitseid vahetada ning nendega eksperimenteerida?

Kui oled nendele küsimustele vastused leidnud, leiad endale sama hõlpsalt ka õige kohvimasina.


Millist kohvimasinat valida?

Esiteks, enne kohvimasina ostmist peaksid välja valima selle tüübi - praegusel hetkel domineerib turul mitut tüüpi kohvimasinaid, püüame lühidalt kirjeldada igat tüüpi ning selle puudusi, eeliseid ja võimalusi.

 • Kapslitega kohvimasinad

Kapsli kohvimasinad sobivad eriti neile, kes soovivad oma kohvi valmistada kiiresti ja lihtsalt. Seda tüüpi seadmeid on tavaliselt väga lihtne kasutada. Tõsi, selliste kohvimasinate peamine puudus on see, et peab kasutama ainult konkreetse kaubamärgi kapsleid ja mõnikord võivad need olla kallid ja üsna raskesti kättesaadavad. Peale selle pead teadma, milliseid kapsleid valida - antud juhul on internetipõhine tagasiside kasulik. Kõige populaarsemad kaubamärgid on Dolce Gusto, Tassimo, Lavazza ja Nespresso, kuid turul on ka palju teisi suurepäraseid tootjaid.

 • Jahvatatud kohvi kasutamine

Kohvimasinate turg on täis klassikalisi masinaid ning seda tüüpi masin maksab tavaliselt vähem, kuid nõuab veidi rohkem jõupingutusi. Loomulikult võid osta juba valmis jahvatatud kohvi ja valada selle lihtsalt kohvimasinasse, aga kui soovid kasutada kohviube, pead jahvatamiseks kasutatavat seadet ise puhastama. Ära lase end siiski petta, madal hind ei ole nende kohvimasinate ainus eelis, need võtavad tavaliselt ka palju vähem ruumi. Lisaks on nende valik väga suur, kuna sellised kohvimasinad on turul juba väga pikka aega.

 • Kohvubade kasutamine

Kui oled tõeline kohvigurmaan, on Sinu jaoks kõige olulisem maitse ning peaksid kindlasti valima kohviubadega töötava masina. See võimaldab teha kõige värskema ja maitsvama kohvi. Kõige lihtsam on kõik seaded esimest korda kombineerida ja seadistada ning pärast seda on kõik väga lihtne - vajuta lihtsalt nuppu ja oota kohvi valmimist. Soovitame seda tüüpi seadmeid vaid tõelistele kohvigurmaanidele, kuna need ei ole mitte ainult kallid, vaid ka kõige raskemini puhastatavad. Seega, kui Sa ei ole suur kohvi ekspert, siis vali teist tüüpi masin, kuigi  tänapäeval võivad mõned sellised kohvimasinad kasutada ka jahvatatud kohvi.

 • Kohvi hind

Saad tellida mistahes tüüpi kohvimasinaid ja isegi vajalikke tarvikuid internetist. Kui Sa ei joo kohvi eriti tihti, siis peaksid pöörama tähelepanu ka erinevate lisade hindadele - kapsliga kohvimasinate kohv maksab kõige rohkem, sest tavaliselt võib sellistes kohvimasinates kasutada ainult ühe või mõne tootja kohvi, nii on neil vabadus tõsta oma hindu. Kohviubasid või jahvatatud kohvi on võimalik soodsama hinnaga osta ning hind võib olla väga stabiilne. Muidugi, kui ostad erilisi ja eksootilisi kohviubasid, maksab see oluliselt rohkem.

Aeg on raha

Kohvimasina valimisel pead pöörama tähelepanu ka paljudele teistele aspektidele, välja arvatud juhul, kui plaanid säästa iga sekundit ja minutit. Kui aga aeg on Sinu jaoks oluline, siis tuleb kõigepealt jälgida kohvimasina veepaagi ja konteineri suurust, sest kui soovid korraga teha palju kohvi endale ja külalistele või tead, et püsiv veepaagi täitmine on tüütu, siis vali masin suurema veemahutiga.

Lisaks, kui Sa tõesti hoolid kohvi valmistamise kiirusest, siis mõned kohvimasinad valmistavad 30 milliliitritse espresso 15 sekundi jooksul, samas kui teised masinad valmistavad sama kohvi 30 sekundi jooksul. Seejärel pead ootama veel 30 sekundit, kuni see lõpetab lõpuks tilkumise. Tavaliselt selle kohta tootja lehelt teavet ei leia ning siis võib olla kasulik veebist või isegi sõpradelt kommentaaride küsida.

Lõpuks üks väga oluline aspekt iga kohvimasina juures peaks olema selle kasutusmugavus. Kohvi valmistamine võib tunduda väga lihtne, kuid keerulise kohvimasinaga võib rõõm olla palju väiksem. Kui kohvimasinal on spetsiaalne ekraan, peaksid kontrollima, et selle kasutamine oleks lihtne ning kui see on ilma ekraanita, siis mõtle, kui kaua valmistamine aega võtaks. Kohvimasinat ei tohiks üldiselt olla raske kasutada, sest kohv on osa igapäevasest rutiinist, mis ei tohiks Sind häirida.

Kohvimasina valimisel võib hind olla üks põhiaspekte

Kohvi on armastavad paljud, kuid kohvimasina ostmisel pead selle armastuse rahaks ümber arvutama. Nagu teksti alguses mainisime, võivad mõned kohvimasinad olla väga odavad, kuid teised jällegi maksta isegi tuhandeid eurosid. Kui oled regulaarne kohvi jooja, siis peaks piisama ühest odavamast masinast, aga kui pead ennast gurmaaniks, võid julgelt investeerida rohkem ja ei kahetse.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.