Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kardinapuud?

Vaata kõiki kardinapuude pakkumisi
25.08.2020
valged ja hallid kardinad kardinapuul

Kardinapuud pole vähem tähtsad detailid kui kardinad ise – kardinapuust oleneb, kui ilusti kardinad akna ees ripuvad ja kui võluvad need välja näevad. Kardinapuid valima asudes ootab Teid üsna rikkalik valik – et valikut veidi lihtsam langetada oleks, tuleks teada põhilisi erinevusi ja mõnda head kardinate riputamise võtet.

Kardinapuude tüübid

Kardinapuud jagatakse vastavalt paigalduse tüübile ja veergude arvule – enne kardinapuu soetamist peaksite lähemalt tutvuma kõigi saadaolevate võimalustega.

Kardinapuud seinale või lakke: kumb valida?

Mõlemal variandil, nii lakke kui seinale kinnitatavatel mudelitel on nii plusse kui miinuseid, seega sõltub valik suuresti ruumist endast ja Teie isiklikest ootustest.

Seinakardinapuu. Seda tüüpi kardinapuid hinnatakse kõige enam selle stiililise mitmekesisuse tõttu – kuna need on märkamatud, muutuvad nad interjööri osaks. Kui otsustate, et sellist tüüpi kardinapuu paigaldus sobib Teile paremini, on Teil võimalus katsetada väga suurel hulgal erinevaid riputamismeetodeid ja otsustada, milliseid kinnitusi on parem kasutada. Samuti tuleks arvestada, et seinale kinnitatav kardinapuu maksab veidi rohkem, kuid kui paigaldate kardinaid ripplaega ruumi, pole Teil praktiliselt muud valikut.


Kardinapuu lakke. Kardinapuu kinnitamine lakke suurendab optiliselt ruumi – ruum muutub näiliselt kõrgemaks. Lakke kinnitatud kardinate ette tõmbamine on pea hääletu ja toode ise nõuab vähem investeeringuid kui eelpool mainitud tüüp. Lisaks võib öelda, et antud tüüpi kardinasiin on justkui "varjatud", kuna see on ruumis praktiliselt nähtamatu. Mõnikord luuakse lae kardinapuude jaoks eraldi nišid – see muudab kardinapuu paigaldamise pisut keerukamaks, ent lõpptulemusena sulandub kardinapuu interjööri veelgi paremini. Kui aga ruumis on ripplagi, ei ole võimalik kardinaid lakke paigaldada.


Kardinapuu varraste arv

Kardinapuudel on erinev arv vardaid ja siine – see parameeter määrab, kui palju kardinaid on võimalik üles riputada. Ühekordne kardinapuu sobib juhul, kui soovite riputada ainult ühe kardina, tõenäoliselt päevakardina, kuid kui soovite ka pimendavaid kardinaid, peaksite valima kahe varda või siiniga karndinapuu mudeli. Kui soovite katsetada ootamatumaid kombinatsioone ja arvate, et vajate veel ühte kardinat, siis soovitame valida kolmekordne kardinapuu – ka sellised mudelid on täiesti saadaval.

Kardinapuu paigaldamise näiteid

Selleks, et uus kardinapuu tõepoolest ootusi täidaks, on oluline kaaluda veel mõnda peamist aspekti:

Valige õige pikkusega kardinapuu. See määrab ära, kui mugav on Teil kardinaid liigutada ja kuidas ruumi üldilme välja näeb. Liiga lühike kardinapuu hoiab ära loodusliku valguse tungimise ruumi, samas kui liiga pikk kardinate hoidja võib ruumi proportsioone moonutada ja nõuab seejuures ka palju suuremaid investeeringuid. Optimaalse pikkuse välja selgitamiseks peaksite mõõtma akende laiuse ja korrutama saadud tulemuse 1,3-ga. Pange tähele, et mõnda kardinapuu mudelit on võimalik lühendada – see on väga mugav valik, kui Te pole kindel, millist vajate.

Läbimõeldud paigutamise kõrgus. Kui kardinapuu on laes, on see aspekt vähem asjakohane, kuid kui valite seinakardinapuu, peate kindlasti läbi mõtlema enda jaoks sobiva kõrguse. Kardinapuude riputuskõrgus pole täpselt määratletud – siiski tasub meeles pidada, et liiga madalal rippuvad kardinad võivad optiliselt tekitada väiksema ruumi mulje. Kardinapuu kõrguse valimisel peaksite jätma piisavalt ruumi nii lae kui akna ülaosa vahele – ideaalis võiksite selle riputada nende kahe punkti vahele.

Veenduge, et kardinapuu toetaks kardinaid. Kui kavatsete valida paksemast materjalist raskemad kardinad, siis tuleks valida ka vastupidavamast materjalist kardinapuu. Ainult nii võite olla kindel, et see ei hakka painduma ja et üldpilt näeb veatu välja.

Sobitage kardinapuu kardinatega. Kardinapuid on erinevates värvides ja stiilides – kui valite silmapaistva isendi, peaksite veenduma, et see sobib nii ruumi kui kardinatega. Modernsed kardinapuud meeldivad paljudele moodsa stiili austajatele, samas kui traditsioone armastavad inimesed võiksid valida klassikalised mudelid.

Pöörake tähelepanu kardinapuu kokkupanemisele. Et kardinad ripuksid võimalikult kenasti, on vaja eelnevalt kontrollida, millised kinnitusdetailid komplekti kuuluvad. Nii on Teil lihtsam otsustada, milline variant on Teie investeeringut väärt – kui kardinatarvikud kuuluvad üldisesse komplekti, säästate nii aega kui ka raha.

Väike meelespea kardinapuude valimiseks

Kardinapuude valimisel peaksite:

  1. Valima kardinapuu tüübi. Äge kardinapuu laes, mis võiks olla üks osa sisekujunduslikest detailidest? Super mõte!
  2. Otsustama, mitu kardinat kardinapuule riputada. Antud otsusest sõltub, millise kardinapuu – ühe-, kahe- või kolmekordse – peaksite ostma.
  3. Valima õige pikkuse ja kõrguse. Nendele parameetritele õigesti tähelepanu pöörates säilitate ruumi proportsioonid ning on võimalus ruumi optiliselt suurendada.
  4. Pöörama tähelepanu kardinapuu materjalile. Mida tugevam ja paksem on kardinapuu, seda rohkem raskust see talub.
  5. Valima stiili, mis sobituks interjööri. Kardinapuid on klassikalisi, kaasaegseid, pilkupüüdvad ja täiesti märkamatuid – otsustage, milline sobiks just Teie interjööri.
  6. Hindama, mis lisaks kardinapuule veel kaasa tuleb. Kui komplekt sisaldab kõiki paigaldamiseks vajalikke kruvisid ja kinnitusi, on paigaldamine palju lihtsam!

Kõiki neid nüansse silmas pidades on lihtne otsustada, milline kardinapuu just Teie koju kõige paremini sobib. Laia valiku leiate Kaup24.ee e-poest – siit leiate kenad kardinapuud soodsa hinnaga!

Klientidele meeldib see postitus

4.4/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?