Kasulikud nõuanded

Kuidas valida karniisi?

Vaata kõiki pakkumisi
23.09.2019
kardina seina karniisid

Kardinakarniisid pole vähem tähtsad detailid kui kardinad ise – karniisist oleneb, kui ilusti kardinad akna ees ripuvad ja kui võluvad need välja näevad. Karniise valima asudes ootab Teid üsna rikkalik valik – et valikut veidi lihtsam langetada oleks, tuleks teada põhilisi karniiside erinevusi ja mõnda head kardinate riputamise võtet.

Karniiside tüübid

Karniisid jagatakse vastavalt paigalduse tüübile ja veergude arvule – enne karniisi soetamist peaksite lähemalt tutvuma kõigi saadaolevate võimalustega.

Karniisid seinale või lakke: kumb valida?

Mõlemal karniisil, nii lakke kui seinale kinnitatavatel mudelitel on nii plusse kui miinuseid, seega sõltub valik suuresti ruumist endast ja Teie isiklikest ootustest.

Seinakarniis. Seda tüüpi karniisi hinnatakse kõige enam selle stiililise mitmekesisuse tõttu – kuna need on märkamatud, muutuvad nad interjööri osaks. Kui otsustate, et sellist tüüpi karniisi paigaldus sobib Teile paremini, on Teil võimalus katsetada väga suurel hulgal erinevaid riputamismeetodeid ja otsustada, milliseid kinnitusi on parem kasutada. Samuti tuleks arvestada, et seinakarniis maksab veidi rohkem, kuid kui paigaldate kardinaid ripplaega ruumi, pole Teil praktiliselt muud valikut.

Seinakarniisi TOP 10:


Laekarniisid. Karniisi kinnitamine lakke suurendab optiliselt ruumi – ruum muutub näiliselt kõrgemaks. Lakke kinnitatud kardinate ette tõmbamine on pea hääletu ja toode ise nõuab vähem investeeringuid kui eelpool mainitud tüüp. Lisaks võib öelda, et antud tüüpi karniis on justkui "varjatud" karniis, kuna see on ruumis praktiliselt nähtamatu. Mõnikord luuakse laekarniiside jaoks eraldi nišid – see muudab karniisi paigaldamise pisut keerukamaks, ent lõpptulemusena sulandub karniis interjööri veelgi paremini. Kui aga ruumis on ripplagi, ei ole võimalik laekarniisi paigaldada.

Laekarniisid:


Karniisivarraste arv

Laekarniisidel on erinev arv vardaid ja siine – see parameeter määrab, kui palju kardinaid on võimalik üles riputada. Üksik karniis sobib juhul, kui soovite riputada ainult ühe kardina, tõenäoliselt päevakardina, kuid kui soovite ka pimendavaid kardinaid, peaksite valima kahe varda või rööpaga karniisimudeli. Kui soovite katsetada ootamatumaid kombinatsioone ja arvate, et vajate veel ühte kardinat, siis soovitame valida kolmekordne karniis – ka sellised mudelid on täiesti saadaval.

Karniisi paigaldamise näiteid

Selleks, et uus karniis tõepoolest ootusi täidaks, on oluline kaaluda veel mõnda peamist aspekti:

Valige õige pikkusega karniis. See määrab ära, kui mugav on Teil kardinaid liigutada ja kuidas ruumi üldilme välja näeb. Liiga lühike karniis hoiab ära loodusliku valguse tungimise ruumi, samas kui liiga pikk karniis võib ruumi proportsioone moonutada ja nõuab seejuures ka palju suuremaid investeeringuid. Optimaalse pikkuse välja selgitamiseks peaksite mõõtma akende laiuse ja korrutama saadud tulemuse 1,3-ga. Pange tähele, et mõnda karniisimudelit on võimalik lühendada – see on väga mugav valik, kui Te pole kindel, millist karniisi vajate.

Läbimõeldud paigutamise kõrgus. Kui karniis on laes, on see aspekt vähem asjakohane, kuid kui valite seinakarniisi, peate kindlasti läbi mõtlema enda jaoks sobiva kõrguse. Karniiside riputuskõrgus pole täpselt määratletud – siiski tasub meeles pidada, et liiga madalal rippuvad kardinad võivad optiliselt tekitada väiksema ruumi mulje. Karniisi kõrguse valimisel peaksite jätma piisavalt ruumi nii lae kui akna ülaosa vahele – ideaalis võiksite karniisi riputada nende kahe punkti vahele.

Veenduge, et karniis toetaks kardinaid. Kui kavatsete valida paksemast materjalist raskemad kardinad, siis tuleks valida ka vastupidavamast materjalist karniis. Ainult nii võite olla kindel, et karniis ei hakka painduma ja et üldpilt näeb veatu välja.

Sobitage karniis kardinatega. Karniise on erinevates värvides ja stiilides – kui valite silmapaistva karniisi, peaksite veenduma, et see sobib nii ruumi kui kardinatega. Modernsed karniisid meeldivad paljudele moodsa stiili austajatele, samas kui traditsioone armastavad inimesed võiksid valida klassikalised mudelid.

Pöörake tähelepanu karniisi kokkupanemisele. Et kardinad ripuksid võimalikult kenasti, on vaja eelnevalt kontrollida, millised kinnitusdetailid komplekti kuuluvad. Nii on Teil lihtsam otsustada, milline variant on Teie investeeringut väärt – kui karniisitarvikud kuuluvad üldisesse komplekti, säästate nii aega kui ka raha.

Väike meelespea karniiside valimiseks

Karniisi valimisel peaksite:

  1. Valima karniisi tüübi. Äge laekarniis, mis võiks olla üks osa sisekujunduslikest detailidest? Super mõte!
  2. Otsustama, mitu kardinat karniisile riputada. Antud otsusest sõltub, millise karniisi – ühe-, kahe- või kolmekordse – peaksite ostma.
  3. Valima õige pikkuse ja kõrguse. Nendele parameetritele õigesti tähelepanu pöörates säilitate ruumi proportsioonid ning on võimalus ruumi optiliselt suurendada.
  4. Pöörama tähelepanu karniisi materjalile. Mida tugevam ja paksem on karniis, seda rohkem raskust see talub.
  5. Valima stiili, mis sobituks interjööri. Karniise on klassikalisi, kaasaegseid, pilkupüüdvad ja täiesti märkamatuid – otsustage, milline sobiks just Teie interjööri.
  6. Hindama, mis lisaks karniisile veel kaasa tuleb. Kui komplekt sisaldab kõiki paigaldamiseks vajalikke kruvisid ja kinnitusi, on karniisi paigaldamine palju lihtsam!

Kõiki neid nüansse silmas pidades on lihtne otsustada, milline kardinakarniis just Teie koju kõige paremini sobib. Laia valiku leiate Kaup24.ee e-poest – siit leiate kenad karniisid soodsa hinnaga!

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.