Kasulikud nõuanded

Elus või kunstlik - millist puud jõuludeks valida?

Vaata kõiki pakkumisi
05.11.2018
jõulupuu

Elus või kunstlik - millist puud jõuludeks valida?

Jõulupuu on peamine atribuut majade, linnade ja erinevate ruumide kaunistamisel suurte pidustuste ajal. Millist jõulupuud kaunistada - elus või kunstlikku - on veel üks tore mure, mis jõulude ajal ees ootab. Selle kohta leidub eriarvamusi – mõne inimese jaoks on oluline tunda elava puu lõhna, mis loob hubase atmosfääri, teised eelistavad korduvkasutatavat kunstlikku jõulupuud. Siin on mõned tegurid, miks see valik on parem ja praktilisem.

Aitad kaasa looduskaitsele

Jõulupuid kasvatatakse spetsiaalselt farmides, kuid ainult väike osa müüdavatest puudest on niimoodi kasvatatud. Mõned neist on toodud metsadest, millel on spetsiaalne luba ja mis ei tooda metsale palju kahju. Siiski on kuused metsa ökosüsteemi oluline osa ja kui inimesed metsast puu võtavad, aitavad nad kaasa loodusliku süsteemi hävitamisele. Metsast toodud puid taaskasutatakse ainult väga harvadel juhtudel, samal ajal kui jõulupuud on müügil üüratute hindadega. Seetõttu oleks keskkonnasõbralikum ja kõige praktilisem valik kunstlik jõulupuu.

Kui oled selle ostnud, ei pea ​​mitu aastat muretsema

Pärast uue aasta saabumist tuleb jõulupuud viia spetsiaalselt varustatud kogumispunktidesse. Kogumiskohtadest pärit jõulupuid võib taaskasutada väetise või saepuruna. Siiski juhtub tihtipeale nii, et jõulupuu jõuab tavalisse prügikasti, kuigi selline käitumine ei ole lubatud. Sel viisil ei saa neid enam taaskasutada ning need lihtsalt ladestuvad prügilas. Ostes kunstliku jõulupuu, saad seda kasutada mitu aastat järjest. Kaasaegsed jõulupuud on kokkuklapitavad, neid saab mugavalt pakendada ja kogu aasta vältel säilitada vähese ruumiga. Lisaks ei pea Sa järgmisel aastal muretsema, kust jõulupuud saada, sest võid seda uuesti ja uuesti kasutada.  

Kunstpuu ei tekita majas täiendavat segadust

Üks jõulupuu peamine probleem on okkad. Need satuvad vaibale ning neid on raske kokku korjata või puhastada. Seepärast ei ole okkad probleemiks mitte ainult jõuluperioodil, vaid leiad neid kodust ka hiljem. Kunstliku jõulupuu valimisel ei pea selle probleemiga tegelema. Veelgi enam, kunstlik jõulupuu ei vaja täiendavat hooldust. Seda ei pea kastma, nii et pühade ajal võid rahulikult minna sugulastele külla kasvõi mitmeks päevaks, ilma kuivanud puu pärast muretsemata.

Kunstlik jõulupuu on turvalisem, kui majas on lapsed või neljajalgsed

Tehispuu ei vaja vett ega täiendavat alust, seega ei pea Sa oma pead vaevama, kuidas seda stabiilselt paigaldada. Selliste probleemidega seisavad silmitsi perekonnad, kes soovivad elavat jõulupuud kaunistada. See aspekt on väga oluline, kui kodus on väikelapsed või neljajalgsed lemmikloomad, kelle jaoks saab jõulupuu huvitavaks objektiks, millega tutvust teha ning tihti võivad nad puu tahtmatult ümber ajada või ennast okastega vigastada. Kunstliku jõulupuuga sellised mured puuduvad, pead selle lihtsalt õigesse kohta tõstma ning see püsib ilusana, ükskõik kus oled. Sa ei pea muretsema põrandale voolanud vee, okaste poolt tekitatud segaduse ega oma laste või lemmikloomade ohutuse pärast.  

Kunstpuu muud kasulikud tegurid, mida me sageli ei märka

Tihti me ei mõtle kaasasündinud allergilistele reaktsioonidele, kuid seda riski tasub arvestada jõuludeks ettevalmistudes. Kui Sinu leibkonnas ei ole kellelgi allergiat, mõtle külalistele, kes Sinu kodu pühade ajal külastavad. Elus jõulupuu lõhnab piisavalt intensiivselt ning võib ärritada hingamisteid. Selliseid probleeme ei põhjusta kunagi kunstlikud jõulupuud. Samuti on väidetud, et kunstlik jõulupuu on vastupidav soojusele ja lahtisele leegile. See kehtib eriti siis, kui majas on kamin, mis tekitab jõulude ajal suurema tuleohu.

Jõulupuu valik on tähtis otsus, mistõttu jõuludeks ettevalmistamisel tuleks arvesse võtta kõiki üksikasju. Vali vastutustundlikult ja loo pühadeks õige meeleolu!

Kuidas hindate seda postitust?