Kasulikud nõuanded

Kuidas valida rulluiske?

19.02.2021
tüdruk ja poiss hoiavad käest kinni ja sõidavad rulluiskudega

Rulluisutamine pole mitte ainult lõbus vaba aja veetmise viis vaid ka mõnus võimalus hea vormi saavutamiseks ja hoidmiseks. Seetõttu sobib rulluisutamine lisaks lastele suurepäraselt ka täiskasvanutele. Hoolimata sellest, milline on teie peamine eesmärk, tuleb siiski hoolikalt läbi mõelda, millised rulluisud valida. Mõnele olulisele kriteeriumile toetudes on uute uiskude valimine hoopis lihtsam.


Rulluiskude tüübid

Kaubanduses on enam levinud järgmist tüüpi mudelid:

  • Fitness. Seda tüüpi uisud sobivad eriti hästi pargisõiduks – hetkel üks populaarsemaid valikuid. Nende sisemus on väga pehme ja mugav, manööverdusvõime on mõõdukas ning sõidusuunda lihtne säilitada. Lisaks on paljudel seda tüüpi mudelitel lisapidur, mistõttu eit tule teil muretseda peatumise pärast.
  • Freeskate. Nende mudelite välispind on tunduvalt jäigem (sageli plastist), mis tagab suurepärase kaitse löökide eest. Tänu nende suurele manööverdusvõimele on nendega võimalik mängida erinevaid mänge, suurema kiirusega linnatänavatel kulgeda või isegi erinevaid trikke sooritada. Tõsi, neil puudub võimalus lisapidurite paigaldamiseks. Seetõttu soovitatakse seda tüüpi uiske kogenumatele ja adrenaliini armastavatele sõitjatele.
  • Reguleeritavad rulluisud. Need on laste rulluiskude seas domineerivad mudelid. Just suuruse reguleerimise tõttu on neid võimalik kasutada üsna pikalt – lapsed kasvavad ju väga ruttu ning seetõttu on seda tüüpi uiskudel märkimisväärne eelis. Kuid ka täiskasvanute uiskude puhul luuakse üha enam reguleeritava suurusega mudeleid.

laps ja ema õpivad rulluiskudega sõitma

  • Rulluisud-uisud. Nagu nimigi ütleb, on selliseid uiske võimalik kasutada lisaks rulluiskudele ka talispordi uiskudena. Kuigi seda tüüpi mudelid on eelkõige populaarsed laste seas, võib leida lahendusi ka täiskasvanutele.
  • Kontsaga rulluisud. Tegemist on uute kaherattaliste mudelitega, mida on võimalik kinnitada kontsadele. Samad rattad sobivad erinevatele kingasuurustele ja neid kandes te mitte üksnes ei sõida, vaid ka kõndida või lihtsalt libiseda. Veidi teistsugune ning äärmiselt köitev ajaviide, mis muudab nii teie kui teie laste päeva kordades helgemaks.

Rulluisu rattad

  • Suurus. Tuleks meeles pidada, et suuremad rattad on kiiremad, väiksemad aga aeglasemad, ent nendega on parem manööverdada ja neid on hõlpsam juhtida. Seetõttu soovitatakse algajatel uisutajatel valida väiksemad, umbes 84–90 mm läbimõõduga rattad, mis tagavad ohutuma ja hõlpsamini kontrollitavama sõidu.