Kasulikud nõuanded

Nõuandeid algajale rulluisutajale

Vaata kõiki rulluiskude pakkumisi
10.03.2020
rulluiskudega sõitmine

Rulluisutamine on lõbus ja aktiivne hobi nii laste kui ka täiskasvanute jaoks. Nii nagu iga alustatava asjaga, on ka rulluisutamine algul keeruline. Rulluisud on praktiliselt jalanõud, mille all on pöörlevad rullikud - seetõttu läheb nende kontrolli alla saamiseks vaja piisavalt tehnikat ja oskusi ning ka kvaliteetset varustust. Siin on paar nõuannet algajale, et alustamine oleks kergem ja mugavam.

Rulluisutamise varustus

  • Vali kvaliteetsed rulluisud 

Kõige tähtsam osa rulluisutamise juures on rulluiskude valimine, millest oleneb kogu õppimise protsess. Esmalt on oluline leida uisud, mis vastaksid Sinu või kasutaja suurusele. Kasvavale lapsele on näiteks rulluiskude valimine mõnevõrra keerulisem, kuid õnneks pakutakse ka reguleeritavaid mudeleid. Seetõttu on oluline esmalt rulluiske ka proovida, et need oleksid jalas mugavad. Teine oluline faktor valimisel on uiskude rataste suurused. Mida suuremad rattad, seda kiiremini on võimalik nendega sõita. Seetõttu sobivad algajale ning hobi korras harrastajale pigem väiksemate ratastega uisud, mis on 80 kuni 85 mm vahel.


  • Veendu pidurite olemasolus

Edasijõudnud rulluisutajal on välja arenenud pidurdustehnika, mistõttu nende jaoks pidurite olemasolu ei ole nii oluline. Küll on see oluline aga algaja jaoks, kui alles manööverdama ja pidurama õpitakse. Vajadusel on olemas varuosasi müüvates poodides olemas ka pidurite tarvikud, mis rulluiskudele paigutada. Oluline on ka õppida, kuidas pidurdamine töötab, millest on ka varsti juttu. 

  • Kanna kaitsmeid

Esimestel kordadel on loomulik, et kukkumisi on palju - seda juhtub ka parimatel. Seetõttu oleks mõistlik ennast hoida ning kanda nii põlve-, randme- kui ka küünarnukikaitsmeid. Paljud sellised kaitsmed on õnneks reguleeritavad, mistõttu sobivad need nii naistele kui ma meestele. Lastele aga tuleb kindlasti leida väiksemas suuruses kaitsmed.


Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jätta ka kiivrit - pea viga saamisel võivad tagajärjed olla üsna saatuslikud. Kiivriks sobib ka hästi olemasolev jalgrattakiiver. Oluline on, et kiiver oleks paras ning püsiks mugavalt peas ilma, et see pea kallutamisel ei kukuks ära. Kindlasti peab kiiver seisma peas ilusti ilma, et see vajuks taha kuklasse. Ära ei tohi unustada ka kinnitusrihmade kinnitamist.