Kasulikud nõuanded

Millised kodumasinad valida väiksesse kööki?

Vaata kõiki köögitehnika pakkumisi
19.12.2019
väike köök

Väikese köögi sisustamine argisteks toimetusteks vajaliku tehnikaga võib küll olla paras väljakutse, aga õnneks mitte ilmvõimatu ülesanne, sest tootevalik on lai ja sobiva köögitehnika komplekti leiab ka tibatillukesse ruumi.

Tõsi, päris kõike alla kümne ruutmeetrisesse kööki ära ei mahuta. Kompromissideks ja loobumiseks peab olema valmis ning tuleb endale aru anda, et väga spetsiifilised kodumasinad, mida igapäevase toidu tegemiseks ei ole vaja, jäävad köögist välja. Mida siis väikesesse kööki võtta ja mida mitte?

Elektripliit- ja ahi

Esmalt tuleks lahendada küsimus: kas võtta integreeritav tehnika või eraldiseisev elektripliit komplektis ahjuga? Kui iseseisva, nelja keedualaga pliidi laius jääb 50-60 sentimeetri vahele, siis näitaks integreeritavad ahjud on kitsamad - 45 sentimeetrit. Kahe keedualaga integreeritav pliidiplaat on veelgi kitsam - vaid 29 sentimeetrit. 


Mööblisse paigaldatava ahjuga on rohkem lahendusi: see võib paikneda täpselt pliidiplaadi all, ent võib ka asuda kõrgemal kohas, kus selleks on ruumi. Samas tuleb arvestada, et seadme ümber peab jääma õhuvahetuse lihtsustamiseks ja ülekuumenemise vältimiseks viis millimeetrit vaba ruumi. Kui aga ruumi üldse ei ole, siis lihtsamad toimingud saab tehtud ka miniahjuga, millel on peal kaks keeduala. Kompaktne miniahi ei võta rohkem ruumi kui mikrouun.


Oluline on ka masinate funktsionaalsus. Väikeses köögis ei saa suurt seadmeparki pidada, mistõttu on oluline, et iga masin suudaks täita mitut ülesannet. Näiteks ahju puhul tasub eelistada sisseehitatud aurutusfunktsiooni ja mikrolaineahjuga ahju, siis ei ole eraldi mikrouuni vaja.

Külmik 

Külmkapp on asendamatu kodumasin ja seda köögist välja jätta ei saa. Minikülmik aitab hädast välja eriti kitsastes tingimustes - see mahub tööpinna alla ja mahutab ära esmase toidukraami. Paljudel mudelitel on ka tilluke sügavkülm olemas. Minikülmikud on ka üldjuhul kitsamad, kui tavalised külmikud, ja nende laius jääb alla 50 sentimeetri (tavalisel külmikul on laius 50-60 sentimeetrit).