Kasulikud nõuanded

2023. aasta vannitoa sisustustrendid: populaarsed suunad

Vaata kõiki vannitoamööbli pakkumisi
02.05.2023
kaasaegne ja minimalistlik vannituba

Ehkki vannituba uuendame harva, soovime sellegipoolest, et see oleks moekas ja kena – uute trendidega arvestades on sul võimalik kujundada endale veelgi funktsionaalsem ja mugavam ruum. Kui kaalud hetkel muudatusi või otsid uusi detaile, mille abil vannitoale värskem ilme anda, siis tasub uurida, millised on 2023. aasta kõige populaarsemad vannitoa sisustustrendid.

Veel vähem reegleid

kollased vannitoa sisustusideedläbimõeldud detailid luksusliku vannitoa väljanägemise jaoksluksuslik vannitoa sisustus

huvitavad sisustusdetailid vannitoas

Juba aastaid oleme jälginud vannitubade muutuvaid trende – klassikalisi valgeid toone ja poleeritud keraamikat kasutatakse neis ruumides üha vähem. Unusta vanad harjumused ja püüa ühendada šikk ja trendikas. Vannitoaplaate valides eelista põnevaid geomeetrilisi kujundeid ja erksamaid värvitoone, ära pelga uusi tehnoloogiaid ja pane tööle oma kujutlusvõime. Pole mingit põhjust, miks vannitoast ei võiks kujuneda stiilne ja kaunis ruum!


Kompaktne elustiil

Väike vann pole vabandus, vaid veel üks võimalus eksklusiivse välimuse loomiseks. Just see loosung on hetkel eriti populaarne. Sisekujundajate eesmärk on tõestada, et nii tualettruumi kui ka väikese vannitoa sisustamine võib olla eriline ja originaalne. Ehkki luksusliku stilistika säilitamine funktsionaalsust kaotamata pole eriti lihtne, tasub järgida väikese vannitoa interjööri jaoks kohandatud lihtsat reeglit ning luua sel moel väga mugav ja kena lõpptulemus.

moodsad detailid väikesele vannitoaleväikese vannitoa interjöörmustad detailid vannitoas

väike vannituba ja selle sisustus

Nutikalt sisustatud vannitoas ei tunne sa isegi ruumipuudust – vastupidi, saate selle eeliseid maksimaalselt ära kasutada. Kuna vajad materjale vähem, saad lubada vannitoa sisustamiseks luksuslikumaid sisustuselemente või vähemalt ühe või paar eksklusiivset detaili, milleks võib olla valamu, dušš või mõni aksessuaar.


Lähiaastatel muutuvad ülimalt moekaks lisaks ka läikivad ja peegelpinnad. See on eriti nutikas lahendus väikese vannitoa interjööri sisustamisel. Peegelpinnad avardavad visuaalselt ruumi ja aitavad luua mulje suuremast vannitoast.

Stiilne must

mustad detailid tumedas vannitoastumedad seinaplaadid vannitoasmustad motiivid vannitoas

vannituba tumedates toonides

Mustad toonid võimaldavad kujundada äärmiselt sooja ja elegantse vannitoa, mistõttu valitakse musta nii avaratesse kui ka väiksematesse vannitubadesse. Enam ammu ei peljata, et must võiks vannituba visuaalselt väiksemaks muuta. Endiselt domineerivad vannitoa sisekujunduses mustad mattpinnad, tumedad duširaamid ja muud sarnased detailid. Mustad detailid aitavad vältida igavat või sünget keskkonda, andes interjöörile sügavust ja soliidsust. Loomulikult võid valida teisi tumedaid toone või segada musta värvi mõne erksama aktsendiga.


Kodune spaa

Kvaliteetne ja mõnusalt lõõgastav vannituba on hinnas ka käesoleval aastal. Sisekujundajad on veendunud, et vannituba ei tohiks enam olla pelgalt funktsionaalne: vannituba on koht, kus puhkame ja kus meil on võimalik põgeneda reaalsuse eest, mistõttu võid julgelt kujundada vannitoa. just nagu oleks see sinu magamistuba. Kindlasti leiad hulganisti viise, kuidas seda teha. Mõtle võimalusele soetada vannituppa pehmed vaibad, leia ruumi mugava tumba või meigilaua jaoks ja ära karda ka vannituppa mõnd šikimat valgustit üles riputada.

hüdromassaaživann vannitoaskodune spa vannitoassuur mullivann ilusas vannitoas

spa-atmosfäär vannitoas

Tehnika ise on samuti oluline: kui vannitoas on mullivann või lõõgastavate funktsioonidega dušš, omandab kodune spaa hoopis teise tähenduse. Kui sul on vähegi ruumi, soovitatakse vannituppa mõnus ja rahustav vann valida. Lõppude lõpuks on pärast pikka päeva kõige mõnusam just vannis lõõgastuda. Siiski tuleks hoolega mõelda, millist vanni valida, et hiljem oma valitud mudeliga võimalikult rahule jääksid.


Jätkusuutlikkuse ideed

ökoloogiline vannitoa sisustusöko vannitoa sisustusideedsuur dušikabiin vannitoas

looduslahedased sisustusideed vannitoas

Kiiresti populaarsust kogunud zero waste ideed on vallutanud ka vannitoad. Tõsi, 2023. aastal on need varasemast veidi erinevad. Osad sisekujundajad soovitavad vannitoas kasutada rohkem vett ja elektrit säästvaid seadmeid, teised keskenduvad keskkonnasõbralikele materjalidele. Sisekujunduses domineerivad puit, marmor ja teised kivid. Neid sobib suurepäraselt kombineerida kullast aksessuaariga, mis võivad kaunistada nii seinu kui mööblit. Lahendused, mis loovad kontrastse ent võluva ja hubase ruumi.


Looduse puudutus

mängulised värvid vannitoa sisustamiseksökodisaini ideed vannitoa sisustamisekshuvitavad valamud ja valamukapid vannituppa

roheline vannituba

Lõõgastavas ja loodust säästvas vannis lebades, ei ole kuigi keeruline end justkui metsikus looduses tunda. Veelgi mõnusama tunde tekitamiseks soovitatakse vannituba kaunistada roheliste taimedega ning ka vannitoa värvilahendustes just loodusest inspireeritud toone kasutada. Naturaalsed ja pehmed toonid loovad rahu ja harmooniat, tumedamad lisavad interjöörile rohkem karismat ja sügavust.


Hoolega läbimõeldud valgustus

kaasaegne vannitoa valgustus erakordne vannitoa valgustus klassikalises stiilis vannitoavalgustid

vannitoa valgustus

Igal aastal muutub valgustus vannitoa interjööri üha olulisemaks osaks. Kui varem piisas sellest, et vannitoas oleks piisavalt valgust, siis nüüd on sellest liiga vähe. Milline heledus, toon, valguse varjund, kuidas see erinevatele objektidele langeb ja tagasi põrkub – selle kõigega on oluline arvestada. Valgusti on väga oluline sisustusdetail, mis aitab luua vannitoas erilise hubase õhkkonna. 2023. aastal ennustatakse ülisuurt populaarsust eelkõige veidi erilisematele valgusallikatele. Näiteks tagavalgustusega peeglitest peaks kujunema tõelised hitid.


Populaarne minimalism

minimalistlik vannitubaminimalistlik interjöör vannitoasskandinaavialik vannituba

minimalistlik vanniga vannituba

Koos loodust säästvate ideedega kogub kiiresti populaarsust skandinaavia stiilis minimalistlik vannitoasisustus, mida armastavad kõik, kes hindavad lihtsaid ja praktilisi lahendusi. Nii visuaalselt kui arhitektuurselt on kõige kenam vannituba selline, mis oleks näiliselt avar ja lai ning kust puuduksid tarbetud esemed. Riputa rätikud konksude külge, ära seinu kaunistades mustritega üle pinguta, vali dušikardinate asemel selge klaas, vabane tarbetutest esemetest ja märkad koheselt, kuidas sinu vannituba muutub näiliselt ruumikamaks.