Kasulikud nõuanded

„Zero waste“ interjöör: milline mööbel valida?

Vaata kõiki pakkumisi
30.08.2019
zero waste elutoa mööbel

“Zero waste” idee on oluliseks muutunud kõikidel elualadel – kui varem oleme rääkinud jätkusuutlikust moest, siis tänapäeval võib “zero waste” põhimõtet näha ka valitsevates interjööritrendides. Valides “zero waste” põhimõttel toodetud mööbli loote ühtlasi omanäolise kodu, kui aitate kaasa puhtamale elukeskkonnale ning aitate säästa loodust. Oleme koos sisearhitekti Inesa Obolevičaga välja toonud mõned põhimõtted, mida “zero waste” mööblit valides järgida.

Puitmööbli juhtiv roll

Kui peaks valima, milline materjal vastab kõige paremini “zero waste” standarditele, siis oleks võitjaks kahtlemata puit. Pole saladus, et puitmööbel loob koju soojust ja hubasust ning jätkusuutlikud kasutajad hindavad puitu eriti selle pika kasutusaja ning vana puitmööbli renoveerimise võimaluse tõttu. Puitmööblit on võimalik väga väikese vaevaga põlvest põlve edasi pärandada – vastupidavamat ja veel enam “zero waste” põhimõttel valminud sisekujunduslikku elementi on raske leida.

Selliseid mööblitükke leiate kindlasti ka oma kodust – enne puitmööbli utiliseerimist soovitab I. Oboleviča hinnata, kas poleks võimalust vana mööblit renoveerimise teel värskendada. Veidi loovust kasutades on võimalik ka väga vana mööblitükk stiilseks detailiks või jumalikuks kaunistuseks muuta – ägedama lõpptulemuse saavutamiseks soovitab arhitekt puitu metalli või klaasiga kombineerida.

“Zero waste” põhimõtet järgides ongi kõige olulisem valida õige materjal, pole oluline selle värv või stiil. Värvitud puitu valides ei saa midagi valesti minna. Põhitingimus on see, et mööbel oleks valmistatud keskkonnasõbralikul moel.


Vastupidavad materjalid – pikem kasutusiga

Parimat mööblit valides soovitab sisekujundaja arvesse võtta eelkõige mööbli materjali – just sellest sõltub sageli toodete kvaliteet. “Zero waste” interjööri loomiseks sellest siiski ei piisa – arvestada tuleb ka tootmise nüanssidega (kuidas puitu on töödeldud või milliseid materjale on kasutatud mööbli tugevdamiseks ja kokku ühendamiseks).

I. Oboleviča nimetab Taani ettevõtet Notio Living kombinatsiooni kvaliteetsetest ja keskkonnasõbralikest lahendustest – nende silmatorkavamaks omaduseks on asjaolu, et mööbli valmistamisel kasutatakse nutikat tehnoloogiat ja puit lõigatakse vastavalt keskkonnastandarditele. Kuid disainer rõhutab, et üha enam ettevõtteid üritavad ühendada peeneid stiile tervikliku jätkusuutlikkusega, nii et “zero waste” mööbli leidmine on iga päevaga üha lihtsam.


Mööbel, millele saab anda teise võimaluse

Mööblit valides tasub teada, et mitte ainult orgaanilised materjalid, vaid ka taaskasutatavad materjalid vastavad “zero waste” põhimõttele. See tähendab, et lisaks puidust mööblile sobivad kasutamiseks ka klaasist või metallist osad. Sisekujundaja sõnul sobib taoline mööbel oma ainulaadsuse ja piiramatu vabadusega tööstuslikku stiili armastavatele inimestele. Paigutades koju vähemalt paarkümmend “zero waste” põhimõttel valminud mööblitükki (või selle fragmente), on Teil võimalik luua omapärane atmosfäär, aidates sel moel kaasa keskkonna ja looduse säästmisele.

Stiilse, hubase ja keskkonnasõbraliku interjööri loomiseks on palju võimalusi, mis kõige tähtsam – valige jätkusuutlikud, hõlpsasti taaskasutatavad materjalid. Kui Teie kodus domineerivad puidust, klaasist või metallist mööbel, on Teil lihtne tunda rõõmu “zero waste” põhimõttest ning olla kindlad, et aitate kaasa jätkusuutlikkusele ja loodushoiule.

Klientidele meeldib see postitus

4.5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?