Kasulikud nõuanded

Kuidas valida gaasikatelt?

Vaata kõiki küttekatelde pakkumisi
01.04.2020
kodus kasutatav gaasikatel

Tänapäeval on meil väga erinevaid katlaid, nii et saame otsustada, kuidas meie maja soojeneb. Kui aga koju tarnitakse maagaasi, ei mõtle paljud pikalt ja otsustavad osta gaasikatla. Sellisel kiiresti kasvaval lahendusel on üsna kindel eeliste pakett – peate vaid valima õige mudeli. Pakume paremat arusaamist nende seadmete toimimisest ja aspektidest, mis on olulised, kui kaalute, millised gaasikatlad on teie jaoks kõige paremad.

Kuidas gaasikatlad töötavad?

Kõigepealt tuleb mainida, et seekord keskendume kondensatsioonikateldele. Vastavalt Euroopas 2015. aastal heaks kiidetud direktiividele, nende lihtsad mudelid tuli lõpetada ja neid ei toodetud enam. Kuid kondensatsioonikatel on veelgi kaasaegsem – see annab võimaluse täiendava soojuse tootmiseks. Maagaasi põletamisel moodustub veeaur ja kondenseerub vesi, mille käigus eralduv energia suunatakse tagasi küttesüsteemi. Tõsi, kondenseerumine toimub ainult siis, kui temperatuur langeb alla "kastepunkti", mis võib ulatuda isegi 50 kraadini. Selline gaasikatel tarbib vähem gaasi kui tavaliselt, kuid nende soojusvõimsus on sarnane, seega on kokkuhoid märkimisväärne.

Maja gaasiküte: millised on selle eelised?

Lisaks ülaltoodud eelistele võivad gaasikatlad pakkuda järgmist:

  •  Suur efektiivsus. Ehkki tegelikud võimalused sõltuvad konkreetsest mudelist, öeldakse sageli, et see arv kondenseeruvate gaasikatelde puhul võib ulatuda 110 protsendini. Väga sageli on küsimusi, kui palju maksab gaasikatel. Ehkki see pole tahke kütuse kateldega võrreldes kõige odavam variant, sõltub konkreetne hind teie isiklikest vajadustest ja maagaasi hinnast. Kuid sisuliselt on see piisavalt optimaalne valik.
  • Lihtne hooldus. Selle süsteemi paigaldamisel ei pea te seda enam puhastama ega sageli selle eest hoolitsema, nii et unustate selle olemasolu pikas perspektiivis.
  • Mugavus. Tahke kütuse (küttepuud, kivisüsi jne) ladustamise pärast pole vaja muretseda - need seadmed üllatavad teid kindlasti oma mugavusega.
  • Töökindlus. Kuigi see võib tunduda vastupidine, on täna müüdavad gaasikatlad täiesti ohutud. Nendel seadmetel on mitmesuguseid kaitsmeid, mis lihtsalt katla välja lülitavad, kui ilmnevad probleemid rõhu, elektri või muude töönüanssidega.
  • Väike investeering seadmesse. Gaasikatlad on mõistliku hinnaga, nii et selle süsteemi paigaldamine ei too suuri kulusid. Tõsi, kondensatsiooni mudelid on pisut kallimad, kuid nende efektiivsusega võrreldes ei lähe kaua aega ennem kui investeering end ära tasub.

Milline gaasikatel on parim?

Kui otsustate seda tüüpi seadme osta, siis peaksite lähemalt uurima gaasikatelde erinevusi:

  • Vee ettevalmistamine. Gaasikatlad saavad vett koheselt soojendada või omavad spetsiaalset sisseehitatud või integreeritud mahutit. Esimene tüüp on kergem ja kiirelt paigaldatav, vee kasutamine korraga mitmest kohast võib aga voolu veidi nõrgendada. Üksikud katlad on massiivsemad (tavaliselt ehitatakse need eraldi katlaruumi), siis veevooluga probleeme ei teki. Selline gaasikatel sobib suurematesse kodudesse, kus veetarbimise nõuded on kõrgemad. On väga oluline valida soojendatud vee jaoks õige paak, vastasel juhul võivad selle ressursid kiiresti otsa saada.


  • Seinapealne ja eraldiseisev. Seinapealsed gaasikatlad on väiksema suurusega, kerged ja sageli - vähem võimsad. Vahepeal paigaldatakse eraldiseisvad mudelid tavaliselt eraldi soojaveeboileriga, nii et seadmete kogukaal muutub seinale kinnitamiseks liiga suureks.
  • Võimsus. Vajaliku võimsuse täpseks arvutamiseks tuleb hinnata maja seisukorda, katla otstarvet (ainult kütteks või sooja vee jaoks) ja köetavate ruumide pindala. Esialgseid arvutusi on siiski võimalik teha. Kui maja on uuem, korrutage köetava pinna ruut arvuga 0,08 kW, vanemate eluruumide puhul - 0,1 kW.
  • Soojusvaheti materjal. Alumiiniumsulamist (räniga) soojusvahetid on vastuvõtlikumad saastumisele ja vajavad hooldusel suuremat tähelepanu. Roostevabast terasest toodetel on siledam pind, mis lihtsustab nende pesemist.
  • Mugav töö. Ehkki see pole vajalik, pakub moodsama katla juhtimissüsteem veelgi suuremat mugavust ja võimaldab teil testida rohkem erinevaid funktsioone või rakendusi.

Kõiki neid aspekte silmas pidades saate hõlpsalt valida, milline gaasikatel sobib teie koju. See on keskkonnasõbralik ja tõhus kodu küttesüsteem, mis pakub palju eeliseid - peaksite seda ise nägema!

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.