Kasulikud nõuanded

Rekuperaatorid - mida valimisel silmas pidada?

Vaata kõiki rekuperaatorite pakkumisi
25.03.2020
rekuperaatoriga saavutatud puhta õhu nautimine kodus

Liiga niiske (ehkki soe) õhk siseruumides võib põhjustada palju kahjustusi. See soodustab hallituse ja seene arengut ning me ise higistame tõenäolisemalt ja kannatame sellega seotud vaevuste all. Kui teie kodu õhk on niiske (nagu sageli värskelt renoveeritud kodudes, kus puudub ventilatsioon), saab seda olukorda siiski parandada. Abiks on üha erinevat tüüpi siseruumides kasutatavad rekuperaatorid. Mis see on ja kuidas seda valida - peamised küsimused, millele seekord vastame.

Kes vajab rekuperaatorit?

Alustame sellest, mida teeb rekuperaator. See seade juhib ruumist õhku, mis suunab oma soojuse läbi filtri soojusvahetisse. Seejärel võtab õhku väljastpoolt ja selle uued ressursid soojusvahetis kuumutatakse, filtritakse ja "juhitakse" ruumi. Kas rekuperaator jahutab õhku? Jah, suveperioodil ei naase ruumidesse soe õhk, vaid külm õhk, seega saab süsteemi kasutada aastaringselt. See reguleerib niiskuse ja hapniku taset, kõrvaldab lõhnad ja vähendab kahjulike ühendite kogust, mis ruumis võib koguneda.

Küsimus on selles, kas on vaja rekuperaatorit, kui akende avamisega suudame saavutada samu tulemusi? Ruumide nõuetekohaseks ventileerimiseks peaksite kogu soojuse umbes iga tunni tagant välja laskma ja seega kaotate palju soojust (rekuperaatorid võivad kokku hoida kuni 90 protsenti). Samuti, akende mitte avamine võib ära hoida tolmu ja õietolmu sisenemise koju ning seeläbi vältida allergilisi reaktsioone. Uute suure energiatarbega kodude (näiteks "A" või "A +") ehitamisel on rekuperaator kohustuslik. Kui teil on aga vanem kodu ja soovite lihtsalt värsket ja karget õhku nautida, tasuks ka sellele mõelda.

Parim rekuperaator: kuidas valida?

Kaaludes, milline rekuperaator on parim, tuleks arvestada mõne peamise punktiga.

Rekuperaatori tüüp

Põhimõtteliselt jagunevad need seadmed kolmeks peamiseks tüübiks:

  • Plaadid. Need on kõige lihtsamad seadmed, mis tagavad äärmiselt värske õhu. Siiski on kõige parem valida need veidi soojema kliima jaoks, kuna miinus temperatuuridega võib selle rekuperaatori plaat muutuda jäiseks. Lisaks võib ruum vajada lisakütet. Just seda tüüpi rekuperaator kuivatab kõige rohkem, seega võib vaja minna ka niisutajat.
  • Pöörlev. See - on palju arenenum disain, mis tagastab tuppa palju rohkem sooja õhku ja välistab vajaduse lisakütte järele. Lisaks jõuab osa niiskusest õhuga tagasi, nii et te ei pea kuivati peale mõtlema. Selline rekuperaator ei külmu isegi külma surve all. Ainsaks puuduseks - on see, et õhuga tuleb tuppa tagasi väheke tolmu, seetõttu on seda kõige parem kasutada seal, kus õhk pole kahjulike ainetega saastunud.
  • Eraldi vooluga. Seda tüüpi tooteid on lihtsam paigaldada, kuna sisse- ja väljatõmbe seadmeid saab paigaldada üksteisest kaugemale. Sellised rekuperaatorid võivad töötada isegi äärmuslikes külmades umbes -30 kraadiga, seetõttu soovitatakse neid kasutada külmemas kliimas. Ruumi täiendavat kütmist pole vaja ja tõhus seade ei eemalda ainult väga suurt niiskuse kogust, vaid ka liigseid lõhnu.

Mis on mini rekuperaator ja kuidas see töötab?

Mis puudub nende seadmete tüüpidesse, siis tuleks eraldi mainida mini-rekuperaatorit. Selle peamine erinevus on see, et see seade ei vaja torustiku süsteemi. Kui kõik ülalnimetatud tüübid paigaldatakse tavaliselt ehituse või renoveerimise ajal, saab mini-rekuperaatori paigaldada igal ajal, kui teil tekib liigne niiskus.

Need seadmed töötavad täpselt samamoodi, kuid erinevate paigalduse meetoditega. Seina välisküljele on paigaldatud õhu sisse- ja väljalaskeavad ning selle sisse on paigaldatud soojusvaheti. Seetõttu nimetatakse neid üksusi ka seina-rekuperaatoriteks. Sellised mudelid on odavamad, lihtsamad, kompaktsemad ja vaiksemad, kuid üsna tõhusad. Nende kasutamine võib säästa umbes 80 protsenti energiat. Mini-rekuperaatori kohta tasub mõelda korteris, kontoris, üksikelamus või muus ruumis, mis pole hästi ventileeritav –selle potentsiaalis ei pea kindlasti pettuma.

Teised olulised omadused

Enne lõpliku otsuse tegemist on mõned olulised nüansid, mida tuleks kaaluda:

  • Ruumide pindala. Maksimaalse efektiivsuse tagamiseks on oluline, et uus rekuperaator oleks kohandatud ruumidega. Igal seadmel on näidatud tunni maksimaalne õhuvool ja võimsus – pange tähele järgmisi parameetreid.
  • Elektritarbimine. Selle seadme ostmisel soovime säästa soojusenergiat, kuid sama oluline on mõelda ka sellele, kui palju elektrit rekuperaator kasutab. Mida kõrgem on selle energiatõhususe klass, seda varem tasub selle seadme ostmine ära.
  • Müra. Loogiliselt võttes, mida madalam on helitugevus, seda sagedamini ununeb see seade. Võimsamad rekuperaatorid tekitavad rohkem müra, mille põhjuseks võib sageli olla üksikute elementide halb koostoimimine, mis on tavaline odavamatel seadmetel.

Pärast kõigi nende aspektide kaalumist saate hõlpsalt otsustada, milline rekuperaator vastab teie ootustele kõige paremini. Kindlasti on mida valida, nii et igal juhul saate oma kodus pakkuda palju värskemat õhku!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.