Kasulikud nõuanded

Rehvisoovitused 2022. aasta suveks

Vaata kõiki suverehvide pakkumisi
03.03.2022
suverehvid suvisel maanteel

Lumised ja jäised teeolud on möödumas, mis tähendab taas rehvide vahetamist vastavalt oludele. Alati aga ainult rehvivahetusest ei piisa - kindlasti tasuks veel õige rehvitüübi valimisele tähelepanu pöörata rehvide hooldamisele. Siin on soovitused, millele võiksid suve hooajaline vastu minnes tähelepanu pöörata.

Suverehvid või lamellrehvid?

Soojematele ilmadele vastu minnes on vaja soetada kas suverehvid või lamellrehvid. Suverehvid peaksid olema võrreldes talverehvidega võimalikult minimaalse veeretakistusega, et kütusekulu püsiks optimaalsena. Eestis on lubatud mustri jäägi miinimum 1,6 millimeetrit. Võrreldes talverehvidega on neil pikisuunalise suunaga ja omapärane muster. Lisaks on nad väiksemad ning nagu eelnevalt mainitud, tarbivad kütust vähem.

Kui tihe rehvivahetus on aga Sinu jaoks liiga tülikas, siis tasuks valida lamellrehvid (tähistatud MS, M+S või M&S) ehk universaalsed rehvid, millega on lubatud liigelda aastaringselt. Need rehvid sobivad pigem kogenud sõitjale, sest nendega on jää peal veidi keerulisem kontrolli saavutada ning suvel võivad need ruttu kuluda ja segada rehvide juhitavust. 


Lisaks sellele tuleb tähelepanu pöörata veel õige rehvi suuruse valimisele, rehvimüra, haarduvuse omadustele, kiiruseindeksile ja kütusekulule.

Kontrolli aeg-ajalt rehvirõhku

Õige rehvirõhk aitab tagada Sul enda, kaasreisijate ja teiste liiklejate turvalisus. Ülerõhu puhul võivad rehvid kergesti puruneda ning alarõhu puhul vajavad rehvid tihedamat vahetamist, suurendavad kütusekulu ja raskendavad juhitavust.

Rehvirõhku tuleks kontrollida vähemalt iga 2 nädala tagant. Selleks tuleks kasutada manomeetrit, mis tuleks vähemalt kord aastas kaliibrida. Kontroll tuleks teostada enne sõidu alustamist, siis kui rehvid on külmad. Rehvirõhk peaks vastama auto massile, mille info leiad oma sõiduki ukselt, auto käsiraamatust või internetist.

rehvirõhu kontrollimine

Kontrolli rehvide vigastusi

Rehvid võivad viga saada mitmetel põhjustel - olgu selleks võõrkehad, tugevad kokkupõrked, halb pinnas jne. Seetõttu tuleks pidevalt kontrollida, et rehvidel poleks vigastusi, sisselõikeid, pragu, kulunud kohti, mulle jne. Viga saanud rehvid võivad mõjutada nende eluiga tunduvalt - purunemisoht on suur. Ajaga võib kuluda ka rehvimuster, mistõttu peaksid lisaks seda jälgima. Suverehvi muster kulub olenevalt sõidustiilist ja rehvitüübist umbes 3 millimeetrini 20 000 kuni 40 000 kilomeetri läbimisel. Kindlasti ära kasuta vanu ja kasutatud rehve, eriti kui Sa ei tea nende ajalugu, vaid vii nad vanade rehvide kogumispunkti.

Vaheta esimesed rehvid tagumiste vastu

Iga 10 000 kilomeetri kohta on soovitatav vahetada esirehvid tagumiste vastu ja vastupidi, sest paraku kuluvad sõiduki esirehvid palju kiiremini. Seda tuleks teha eriti siis, kui sõidad sageli suurel kiirusel, autol on rasked koormad, pärast pikki sõite, rehvidel on ebaühtlane kulumine, kuulda on sumisevat heli või märkate muud kahtlast. Rehve võib ainult siis ümber paigutada, kui rehvid on samas mõõdus ning jälgida tuleks rehvimustri suunda. Pea aga meeles, et rehvide omavahel vahetamine ei paranda rõhust tingitud probleeme. 


Hoolitse varurehvi eest

Kindlasti tuleb kontrollida aeg-ajalt ka varurehve, isegi kui nad pole pikalt kasutuses olnud. Eriti peab seda tegema üle 6 aasta vanuste rehvide korral. Sarnaselt eelmise punktiga, võivad nad siiski olla vananenud ning vajab uute vastu vahetamist.

varurehv autos

Puhasta rehve

Eesti ilm on üsnagi ettearvamatult sopane, mistõttu peaksid tähelepanu pöörama ka rehvide puhtusele. Enne auto puhastamist veendu, et auto mootor ei tööta ning veljed on jahtunud. Seejärel kasuta voolikust tulenevat vett ning loputa rehvid korralikult. Velgedele ja rehvidele sobib pesemiseks nõudepesuvahend, kuid kõige parema tulemuse annavad siiski selleks mõeldud pesuvahendid. Pesta tuleks pehme pesusvammi või mikrofiiber lapiga. Pidi ja piduritolm võib vajada erivahendeid. Seejärel loputa liikudes velje ülevalt aeglaselt alla kuni kogu pesuvahend on eemaldatud. Seejärel kuivata velged ja rehvid mikrofiiber rätikuga või jäta nad õhu kätte kuivama.

Seaduslikult on lubatud suverehvide vastu vahetada juba alates 1. märtsist. Isegi kui rehvid on vahetatud või kui kasutad lamellrehve, tuleb ka suvel veenduda nende töökorras olekust. Kui ise sellega tegelemine on liiga aeganõudev või vajad abi, tasuks pöörduda eksperdi poole. Kui rehvid on vananenud või vajad uusi, siis tasuks otsida neid meie veebipoest - siit leiad kvaliteetsed tooted soodsate hindadega.

suvine autosõit

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?