Kasulikud nõuanded

Mida on vaja lõbusa jõulupeo korraldamiseks?

Vaata kõiki jõulukaupade pakkumisi
06.11.2020
tore jõulupidu sõpradega ja jõulukaunistused

Oled veetnud oma perekonnaga mõnusa jõululaupäeva ning soovid korraldada oma sõpradega lõbusa jõulupeo? Toit ja joogid on muidugi oluline osa üritusest, kuid et pidu oleks tõesti edukas tasub mõelda veel mõningatele detailidele. Siin on mõned näpunäited meeldejääva jõulupeo korraldamiseks.

Jõululaud

Kui plaanite korraldada suuremat jõulupidu, siis valmistate kindlasti kõige maitsvamaid ja hinnalisemaid roogasid. Tähelepanuta ei tasuks jätta ka laua kaunistamist ja dekoratsioone. Armsad pisiasjad nagu küünlad, jõulupärjad, jõuluteemalised salvrätikud ning sädelevad kaunistused muudavad laua efektseks ning loovad hubast jõuluhõngu. Või olete otsustanud külalisi üllatada ja toite serveerida jõulumotiividega kaunistatud taldrikutel? Jõuluteemalisi nõusid saate kasutada igal aastal, kuid kui te ei soovi nii palju kulutada, võite valida ka ühekordsed jõuluteemalised taldrikud. Jõululauda annab kaunistada tuhandel erineval moel, kuid kui ideed on otsas, siis oleme koostanud väikese spikri jõululaua kaunistamise kohta.

salvrätikud jõuludeksJõulusalvrätikud laualpidulikud servjetid

Hubane keskkond

Jõulud on aeg, mil me eriliselt hoolitseme oma kodu eest ja pöörame suurt tähelepanu detailidele. Jõulupeo korraldamine on väga oluline. Valmistu pühadeks juba varakult, et jõuluperioodi saabudes oleks aega mõelda ka peo detailidele. Loomulikult ei puudu sealt jõulupuu, võib olla mõtled oma peole erilise teema ja kaunistad kodu vastavalt teemale erinevate dekoratsioonidega? Jõuluküünlad, pärjad, säravad dekoratsioonid ja eeterlikud õlid loovad kahtlemata kodus hubase õhkkonna.

Kaunid jõuluküünlad, pärlid, sädelevad kaunistused ja eeterlikud õlid aitavad kahtlemata hubase õhkkonna loomisele kaasa. Kuid ärge unustage aknaid – siis on kõigile näha, et elate pidulikus ootuses. Ideid, kuidas aknad jõulurüüsse ehtida, on palju – katsetage lahendusi, mis teile kõige rohkem meeldivad.

jõuluküünlad ankalaualjõulutuled aknaljõuluküünlad aknalaual

Väga oluline on ka maja ümber jõulumeeleolu luua – tuled, pärjad ja muud kaunistused annavad majale hoopis armsama ilme. Õuekaunistused suurendavad hubasust ja mis kõige olulisem – tervitavad külalisi juba kaugelt. Eriti stiilne, kui jõulukaunistused oleksid valitud vastavalt selle aasta moesuundadele, kuid teretulnud on ka omapoolsed improvisatsioonid. Hulga tähelepanuväärseid lahendusi leiate artiklist: Ideed kodu kaunistamiseks jõuludel.


Stiilipidu

Jõulupidu planeerides tasub kaaluda stiilipeo korraldamist. Jõulupidu dikteerib juba iseenesest peo teema, kuid võite välja käia ka mõne põnevama riietumiskoodi. Kõigil ei ole tingimata tarvis jõulukostüüme kanda, ehk piisab vaid mõnest lihtsamast detailist? Kas te ei soovi külalisi ettevalmistusmuredega koormata? Siis ostke lihtsalt endile kui võõrustajatele ägedad jõuluvana ja lumivalge kostüümid? Kahtlemata garanteerib see nii teile kui ka külalistele meeliülendava jõulumeeleolu.

Kui olete siiski otsustanud, et teie pidu peab kujunema erakordseks, siis veenduge, et külalised oleksid sellega nõus ja selleks valmis. Järgnevalt mõned huvitavad teemad stiilipeo korraldamiseks:

  • Jõulud kogu maailmas. Pole saladus, et maailma eri riikides on erinevad jõulutraditsioonid. Seda tüüpi pidu korraldades on teil võimalik oma kodu hoopis isemoodi kaunistustega ehtida ning põnevaid sööke ja jooke serveerida. Ka külalistel on külalistel piisavalt vabadust endale sobilik peoriietus valida – nad võivad kehastuda teistest riikidest pärit jõuluvanadeks või kingitusi ootavateks elanikeks.
  • Filmi- või muinasjututegelased. Kindlasti üks kõige levinum, kuid siiski meeldejääv ja kaunis jõulupeo teema. Võite valida ühe konkreetse filmi, kuid võite korraldada ka erinevate tegelaste kohtumise – see muudab peo veelgi põnevamaks.

jõulupidu kostüümidega

  • Maskipidu. Jah, meie elus pole sel aastal maskide kandmisest puudust olnud, kuid see on meid maskide osas veelgi leidlikumaks muutnud. Külalised võivad endale valida nii silmapaistavad kaitse- kui ka silmamaskid – igal juhul loovad need intrigeeriva või isegi veidi müstilise õhkkonna.

uusaastapidu karevalistiilismaskipidu jõuludel

  • “Inetud” jõulukampsunid. Paljud jõulukampsunid on mugavad ja armsad, kuid võite vinti üle keerata ja neid eriliselt jõuluehetesse sättida. Korraldage moeetendus ja tõstke esile peo säravamad osalejad!

sõbrad poseerivad koledate jõulukampsunitega

  • Šikk pidu. Kui soovite korraldada luksusliku peo, siis pakkuge külalistele VIP-tasemel elamusi. Sellisel juhul tuleb teil kätt proovida eriliselt võluvas dekoreerimises ning otsida välja võluvad õhtukleidid ja elegantsed smokingud.


Kingitused

Kingitused on jõulupühade üks olulisemaid märksõnu ning peo korraldamisel tasub kindlasti ka kinkidele mõelda. Kingituste tegemiseks tasub eelnevalt uurida, millised kingieelistused sõpradel on ning mõelda kõige populaarsematele kingiideedele, mille üle sõbrad võiksid rõõmustada. Igale saabuvale külalisele pole kindlasti vaja kingitust teha. Kingituste ulatus ja vorm võivad sõltuda teist ja teie kujutlusvõimest. Võite näiteks korraldada kingituste vahetamise, kus igaüks toob peole kingi kaasa ning õhtu jooksul jagatakse need kõigi vahel ära. Või äkki soovite oma külalisi üllatada, korraldades õhtuses programmis ootamatu kinkide jagamise – kingitused ei pea ju olema kallid, vaid südamest tulevad. Kui murrate pead, milliseid jõulukinke teha, siis põnevaid mõtteid leiate artiklist: jõulukingi ideed.

kuldse paelaga kaunistatud kingitus

Õhtune programm

Peo korraldamisel pead mõtlema, kuidas oma külalisi lõbustada ja millist meelelahutust pakkuda. Mõtle õhtuse programmi peale juba varakult, mis võiks neile huvitav olla ja hoolitse vajalike atribuutide eest. Keegi ei tea Sinu sõpru ja sugulasi paremini, kui Sina ise, nii et kindlasti leiad viisi, kuidas neid lõbustada. Valmistu näiteks lauamängudeks või interaktiivseteks arvutimängudeks. Mäng "Just Dance" paneb kõik külalised laua äärest püsti tõusma ja tantsima. Neile, kes ei soovi tantsida, oleks võib olla huvitav karaoket laulda? Või äkki on tantsimine ja laulmine lõbus kõigi jaoks?

sõbrad mängivad jõulude ajal playstationit

Õhtuse programmi jaoks oleksid ideaalsed mikrofon ja valgustusega peokõlar. See ei pakuks mitte ainult head heli, vaid ka valgustust, mis looks kodus erakordselt piduliku meeleolu. Nutikas on kasutada ka projektoreid viktoriinide, filmide või muu visuaalse teabe jaoks. Siis on osalejate kaasamine õhtusesse programmi palju lihtsam ning pidu ise muutub veelgi meeldejäävamaks.