Kasulikud nõuanded

Kuidas jõulude ajal aknaid kaunistada?

Vaata kõiki jõuludekoratsioonide pakkumisi
18.11.2020
aknakaunistused jõuludeks

Aasta kaunimate pühade lähenedes ootab meid ees palju ülesandeid, üks nendest on kahtlemata maja kaunistamine. Kodu kaunistama asudes tekib tihti küsimus, mil moel aknad kauniks muuta – akendele sätitud kaunistusi näevad nii möödujad kui me ise, mistõttu pöörame akende kaunistamisele eriliselt tähelepanu. Järgnevalt toome teieni mõned põnevad ideed, mil moel aknaid jõulude puhul dekoreerida.

Kuljused ja aisakellad

aisakella kleepud akendeljõulukellad kaunistavad aknaidaisakella aknakaunistused

Kuljuste ja aisakellade aknale sättimine annab ootamatu, kuid väga maitseka aktsendi, mis lisab kodule pidulikkust. Selleks on lihtsaim viis aisakellad soetada ja need kardinate külge riputada. Võite neist vaniku luua – akendele sätitud kuljustest vanikud on sel aastal ülimoodsad.

Kingipakid aknalaual

jõulukingitused aknalaualjõulukingitused aknalkingitused aknalaual

Jõuludeks aknalaua kaunistamine on samuti väga oluline nüanss, mistõttu ei tohiks aknalauda kindlasti tähelepanuta jätta. Näiteks võite sättida kingipakke (või nende imitatsioone) mitte üksnes kuuse alla, vaid ka aknalauale – see on omanäoline ja maitsekas dekoratsioon, mis ei jää kindlasti tähelepanuta.

Küünlad

jõuluküünladküünlad aknalaualjõuluküünlad aknalaual

Veel üks äärmiselt klassikaline, kuid üks elegantsemaid akende kaunistamise viise, mis muudavad hubasemaks nii kodu kui hoovi. Võite valida valged, punased või värvilised küünlad, katsetada nende suuruse ja arvuga – siin ei kehti mingeid konkreetseid reegleid.


Jõulukaunistused

kuuseehted aknakaunistusekskäbid jõulukaunistusena aknaljõulukaunistused

Lisaks jõulupuule sobivad jõulukaunistused ideaalselt ka akendele – erinevaid värvitoone kombineerides on teil võimalik luua äärmiselt mänguline ja värvikas jõulupärg. Nende abil võite kujundada ka mitmesuguseid jõulusümboleid, näiteks tähti või lipsukesi. Lõpptulemus oleneb üksnes teie lennukast fantaasiast.

Hubane valgus

valguskardin aknaljõulutuled aknaltuled põhade ajal aknal

Veel üks ajas testitud dekoratsioon, mis võimaldab teil proovida väga erinevaid kombinatsioone. Võite aknale sättida eriti põnevates värvitoonides jõulutuled, lisades seeläbi akendele veelgi pidulikkust ja originaalsust. Seda enam, et valgusketid ise võivad olla erinevat tüüpi ja värvi – valgusketid muudavad jõuludeks akende kaunistamise veelgi lihtsamaks.


Jõulupärjad

Jõulupärg aknaljõulupärjad aknalaknakaunistused koos pärgadega

Ühed populaarseimad jõulukaunistused, mis aitavad luua väga hubase ja piduliku keskkonna. Võite valida nii klassikalise variandi kui ka valgustitega kaunistatud mudeli. Pärja saate ka ise meisterdada – soovitame olla loovad ning rakendada julgeid, mitte üksnes tavapäraseid ideid.