Kasulikud nõuanded

Kuidas kaunistada jõululauda?

Vaata kõiki jõulukaunistuste pakkumisi
08.12.2022
moodne jõululaud valge laudlina ja kuldsete söögiriistadega

Aasta meeldejäävamate pühade lähenedes ootab meid palju dilemmasid. Üks kõige tõsisem mure on ikka ja alati sugulastele jõululaua katmine. Soovid, et see oleks piisavalt uhke ja samal ajal piisavalt pidulikus meeleolus. Parim on appi võtta mõni allpool loetletud ideedest.

Jõuluteemalised salvrätikud

jõuluteemalised salvrätikudjõulu salvrätikud jõululaualjõuluteemalised serjetid jõululaual

Salvrätikud ja servjetid on tõesti jõululaua katmisel ühed olulisemad elemendid – ükski jõululaud ei ole ilma kenade salvrättideta täiuslik. Võid oma jõululaua täiuslikuks muuta kahel moel: kasutades lõbusate või pidulike kaunistustega salvrätte või voltides võluvad meistriteosed ise. Salvrätikutest volditud jõulupuu on antud juhul kindlasti üks parimaid ning originaalsemaid lahendusi, kuid loomulikult võid lasta oma fantaasial lennelda.


Originaalsed vaasid

vaas jõululaualjõuluehetega täietud vaas jõululaualpunane täpiline vaas okstega

Anna vaasidele uus elu – võid neid kasutada spetsiaalse lauakaunistusena. Aseta neisse jõulukaunistusi, tulukesi või küünlaid, et luua väga ainulaadne dekoratsioon, mida ei leia ühestki teisest kodust! Jõulukaunistused võivad ka söödavad olla – täida näiteks vaas kuivatatud puuviljade, marjade või muude sarnaste hõrgutistega.


Killuke loodust

looduse elemendid jõululauallooduslikud motiivid pidulikul laualoksad jõululaual

Looduse motiividega jõululaua kaunistamine annab alati äärmiselt hubase ja sooja tulemuse. Selleks võib kasutusse võtta pärjad, männikäbid, dekoratiivsed oksad ja täiendada lauda maalähedaste värvitoonidega. Sel aastal on üheks läbivaks pühadekaunistuste trendiks naturaalsus ja looduslähedus, võid sellele mõelda ka jõululauda kaunistades.


Valgusketid

valguskett korvis pidulikul jõululaual

Soojades toonides valgusketid annavad jõululauale imelise soojuse. Valik on loomulikult sinu – võib-olla eelistad hoopis vilkuvaid tulesid, kasutad metsast korjatud oksi ja mitmevärvilisi tulesid – kõik sõltub sinu kujutlusvõimest. Sobita tulesid teiste lauakaunistustega, nii säilitate harmoonilise keskkonna.


Punased ja valged aktsendid

punased ja valged detailid jõululaualpunase-valgega jõululaudpinased ja valged detailid jõululaual

Valge ja punane on ajast aega olnud jõuludele omased värvitoonid! Võid neid lauale tuua kasutades salvrätikuid, jõulukaunistusi või sättides elegantseid pärleid ümber söögiriistade. Sellistes toonides lauakaunistused kiirgavad äärmiselt pidulikku meeleolu.


Kulla ja musta elegants

mustad ja kuldsed detailid jõululaualmusta-kuldsega kaunistused jõululaualmustad ja kuldsed kaunistused jõululaual

Kui mõelda, milline võiks olla kõige kaunim värvide kombinatsioon, siis ei saa märkimata jätta musta ja kulla sõprust. Värvivalik, mis võimaldab teil luua väga šikk ja pidulik keskkond, mis köidab kõikide külaliste tähelepanu. Kui ka söögiriistad ja taldrikud on täpselt samades toonides, tuleb esile selle värvikombinatsiooni täielik võlu.


Küünlad ja lilled

küünal lilledega jõululaualküünalde ja lilledega lauakaunistusküünlad jõululaual

Kombineerides omavahel lilli ja küünlaid, loote hubase, kuid samal ajal õrna ja elegantse keskkonna, mis sobib ideaalselt piduliku meeleolu loomiseks. Isegi kui te ei soovi lillede kasuks otsustada, siis küünaldeta me jõuluajal ei saa – need loovad veelgi hubasema olemise ja lisavad pidulikkust. Seda enam, et jõulusümbolitega kaunistatud küünlaid on kõikjalt kauplustest lihtne leida.


Kingipakid

väikesed kingipakid jõululaualväikesed dekoratiivsed kingitused jõululaual

Lauakaunistusena on äärmiselt efektsed ka kingipakid – neid on väga lihtne vanadest tikutopsidest või muudest mittevajalikest karpidest meisterdada. Loomulikult võid lauale paigutada ka sõpradele mõeldud kingid. Siiski on palju parem, kui iga külaline leiab kingituse oma taldrikult. Selleks võib olla ükskõik milline delikatess või näiteks teie soovidega kaunistatud kuuseehe. Mida rohkem südant sa oma kingitustesse paned, seda liigutavamalt need mõjuvad.


Kõigi nimetatud ideede abil annad oma jõululauale väga lihtsal moel piduliku välimuse. Kõige olulisem on mitte jätta planeerimist viimasele minutile – vaid nii kulgevad ettevalmistused muretult.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?