Kasulikud nõuanded

Mida teha, et mootor talvel ära ei külmuks?

Vaata kõiki pakkumisi
18.01.2019
mootor

Mida teha, et mootor talvel ära ei külmuks?

Kui peaks valima talvel kõige sagedamini kasutatava fraasi, siis kõige populaarsemate valikute seas oleks kindlasti "auto ei käivitu". Kui temperatuur langeb alla nulli, tekib auto mootoriga üha sagedamini see ebameeldiv üllatus. Kuid tihtipeale pole see üksnes mootori süü, vaid ka meie endi hooletus. Kui hakkate autole veidi rohkem tähelepanu pöörama, saate tulevikus selliseid olukordi kindlasti vältida.

Nõuanded, mida võiks järgida

Vahetage õli. Vana õli ei too autole mitte mingit kasu ning talve tulekuga muutub vana õli negatiivne mõju veelgi suuremaks. Aja jooksul muutub õli venivamaks. Vana õli hakkab mootorisse voolama veelgi vaevalisemaks. See on üks peamisi põhjuseid, miks auto ei käivitu. Kui soovite seda vältida, siis talve saabudes vahetage koheselt õli!

Kontrollige jahutusvedelikku. Antifriis jahutab mootorit märkimisväärselt, kui aga talvel te ei kontrolli selle taset, ei pruugi teil just meeldivaid tagajärgi tulla. Veenduge, et süsteemis on vähemalt 50% jahutusvedeliku segust. Kui enamiku moodustab vesi, siis külma ilmaga jäätub see lihtsalt ära ja mootor kuumeneb üle.

Laske mootoril soojeneda. Kuigi selle üle peetakse üha rohkem arutelusid, ei saa te siiski kuidagi eksida, kui soojendate pisut auto mootorit enne sõitu. Öeldakse, et optimaalne aeg on 0,5–2 minutit selleks, et kõik mootoriosad saavutaksid vajaliku temperatuuri. Pärast määratud aja möödumist peate sõitma rahulikus tempos umbes 15 minutit.

Hooldage akut hoolikalt. Ei ole saladus, et aku vajab talvel palju rohkem hooldust. Seega, kui  te ei leia muid põhjuseid, miks auto ei käivitu, on aeg mõelda sellele asjaolule. Tuletage meelde aku vanust (need kestavad kvaliteetsetena 3–5 aastat). Auto käivitamisel piirake elektriseadmete kasutamist ja kui olukord on halvem, siis soetage laadija. Pärast seda muutub külmunud aku vaid üheks ebameeldivaks mälestuseks.

Püüdke hoida autot soojas kohas. Loomulikult oleks parim koht autole köetud garaažis, kui siiski puudub selline võimalus, otsige alternatiive. Selleks võib olla mistahes muu koht: parkla, millel on katus või vähemalt seinad või isegi parkimiskoht suure puu juures. Kui valite ühe nendest kohtadest, saate käivitada auto märksa lihtsamini.

Vahendid, mida tasub soetada

Auto soojendaja

Selline seade ei kuluta palju aku energiat ning aitab palju kiiremini autot soojeneda. Lisaks täidavad mõned auto soojendajad ka ventilaatori funktsiooni. Seda seadet saate kasutada ka siis, kui talv on läbi.

Üheks populaarsemaks variandiks on 12V auto soojendaja. Tagasisided ja spetsifikatsioonid ei lase selle tõhususes kahelda. Kui soovite võimalikult kiiresti nautida autos soojust, siis peate selle soetama!

Mootori kaitse

See on spetsiaalne nano-kaitse, mida kasutatakse tihtipeale selleks, et pikendada mootori eluiga, vähendada hõõrdumist ning tagada ühtlasema ja vaiksema töö. Talvel on sellist kaitset vaja, kuna see parandab õli voolavust külma mootori käivitamisel. Selle vahendi hind on väike, kuid kasu on suur.

Aknapesu- ja jahutusvedelik, mis on mõeldud talviseks kasutamiseks

Selleks, et need tooted ei jäätuks ja seetõttu mootor ei kannataks, peab ilmtingimata soetama vedelikud, mis on mõeldud kasutamiseks miinuskraadide ajal. Vahendeid võib hoida pagasiruumis eriti siis, kui ees on tulemas pikem sõit.

Juhtmete käivitamine

Isegi parimad auto mootorid võivad külmal ajal ebameeldivalt üllatada. Kui teil on aga kaasas käivitusjuhtmed, saate palju tõhusamalt selle probleemi lahendada. Kui te neid ei vaja, siis võib-olla saate abiks olla naabrile, kes ei saa parajasti oma autot liikuma. Tänapäeval on oluline olla vastutulelik.

Kui teil on olemas kõik need vahendid ja arvestate kõiki neid soovitusi, saate talvel vältida suuremaid probleeme. Kui pühendate oma autole pisut rohkem aega, siis isegi kõige külmema ilmaga ei pea te autos pettuma!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?