Kasulikud nõuanded

3 sagedast põhjust, miks teie auto aku talvel kiiremini tühjaks jookseb

Suur valik autoakusid
20.12.2018
autoakud talvel

Talviste külmakraadidega tuleb sageli silmitsi seista akuprobleemidega ─ nagu kiuste ei käivitu auto just siis, kui kiirustame tööle või mõnele tähtsale kohtumisele. Ent taolisi situatsioone saab vältida. Kui teate, mis on autoaku tühjaksjooksmise põhjused, siis leiate probleemile tunduvalt kergemini sobiva lahenduse.

  1. Aku töö on talvel raskendatud. Kui kraadiklaas näitab väljas miinuskraade, vajab aku töö alustamiseks hoopis rohkem jõudu: keemiline reaktsioon muutub aeglasemaks ning mootoriõli paksemaks. Lisaks sellele on külma ilmaga akut tunduvalt raskem täiesti täis laadida. Mida vanem on aku, seda sagedasemad on probleemid ja pole siis imestada, et külma ilmaga tuleb pähe mõte aku välja vahetada. Nii et enne, kui hakkate otsima probleemile muud põhjust, hinnake esmalt aku vanust: primitiivsemate mudelite tööaeg on ligikaudu kolm aastat, kvaliteetsemad seadmed peavad edukalt vastu isegi kuni viis aastat.
  2. Kasutate paljusid väliseid elektroonikaseadmeid. Üha sagedamini kasutame tänapäeval autodes täiendavaid seadmeid, nagu GPS, helisüsteem või telefonid, ja on loogiline, et kõik need seadmed vajavad aku täiendavat energiat, mida talvel on niigi vähevõitu. Seega, kui püüate autot käivitada, siis lülitage kõigepealt kõik need seadmed välja, sõidu ajal aga püüdke piirduda mõne olulisema seadmega. Eriti siis, kui miinuskraadid hakkavad rekordilisi suurusi näitama.

Vahel võib juhtuda, et aku originaalsest mahust lihtsalt ei piisa kõikidele teie kasutatavatele seadmetele ─ sel juhul tuleks mõelda võimsama aku soetamisele.

  1. Liiga lühikesed sõidud. Kas kasutate autot ebaregulaarselt ja sõidud kestavad kuni 10 minutit? Sel juhul võime garanteerida, et teil ei õnnestu probleeme vältida, sest aku lihtsalt ei jõua taastada seda energiat, mille kulutas auto käivitamiseks.

Teie sõidud peaksid kestma vähemalt 15 minutit, kuid kui ilm on väga külm, siis tuleks vastavalt pikendada ka oma sõiduaega. Lisaks võite soetada akulaadija ─ kui kauem sõita ei õnnestu, siis saate vähemalt aku uuesti täis laadida.

Akude tüübid: milline sobib kõige paremini?

Kui aku ei pidanud siiski talvekülmadele vastu või otsustasite mitte oodata ja riskida, kuni nii juhtub, siis on õige aeg hakata uue ostmise peale mõtlema. Põhilised näitajad sõltuvad aku tüübist: kui olete nendega tähelepanelikult tutvunud, siis saate kiiremini otsustada, milline mudel sobib teie autosse.

Plii-happe akud (standardsed). Seda tüüpi akud on kõige odavamad, kuid seejuures ei ole need sugugi teistest halvemad, töötades isegi tunduvalt paremini, eriti soojal aastaajal. Need akud peavad vastu hoopis suuremale laadimiste arvule ja osaliselt täis laaditud seisundile. Pöörake tähelepanu sellele, et kui te soovite, et seda tüüpi seade töötaks kauem, siis peate seda ka vastavalt hooldama: vajadusel lisage akusse destilleeritud vett ja laadige aku täis.

EFB (Start - stop). Need akud erinevad teistest suurepärase vastupidavuse poolest ─ kui olete valmis investeerima pisut rohkem, siis saate oma auto käivitada isegi siis, kui ilmad on juba väga külmad. Lisaks sellele ei mõjuta suurem elektrienergia tarbimine nende seadmete edukat toimimist. Eeliseid võib leida veelgi rohkem, seepärast saab julgesti väita, et seda tüüpi aku valimine on üheks parimaks valikuks põhjamaiste külmade ilmade korral.


AGM (Start - stop). Täiendav  jõud madalama temperatuuri korral, kiire täislaadimine, tunduvalt pikem tööiga, suurem vastupidavus ─ need on seda tüüpi akude peamised eelised, mis väärivad kindlasti Teie tähelepanu. Põhiliselt soovitatakse neid võimsate, palju lisaseadmeid omavate autode omanikele, kuid nende akude kallima hinna tõttu valivad seda tüüpi aku sagedamini need, kes sõidavad kõrgema klassi autodega. Kuid tegelikult sobivad need akud kõikidele, kes unistavad sellest, et talvekülmad ei põhjustaks neile mingeid ebamugavusi.


Kui arvestate neid nõuandeid ja valite oma autosse usaldusväärse aku, siis lähete talvekülmadele vastu naeratusega. Tutvuge internetikaupluse Kaup24 pakkumistega ─ siin toimuvad sageli kampaaniad ja väljamüügid ning siis saate aku soetada eriti soodsa hinnaga!

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?