Kasulikud nõuanded

Kuidas valida vaipa, kui kodus on lemmikloom

Vaata kõiki vaipade pakkumisi
08.05.2020
kass ja koer lamavad valge karvase vaiba peal

Vaip on teie kodu südameks ning selle valikul ei osutu määravaks ainult vaiba välimus, materjalid ja vastupidavus, vaid ka kasutajamugavus. Kui teil on kodus kass, koer või mõni muu karvane kaaslane, on väga oluliseks sammuks õige vaiba valimine. 

Vaibad ja lemmikloomad käivad suurepäraselt koos, kuna pakuvad nii teile kui ka teie lemmikule mugavust. Tõenäoliselt teate enda kogemusest, et vaip on jalgade all palju soojem ja mugavam kui külm põrand või libedad plaadid. Sama kehtib ka teie lemmiklooma kohta, kuna vaibad muudavad põranda suurepäraseks lamamiskohaks. Lõppude lõpuks kasutab teie lemmikloom põrandat rohkem kui keegi teine.

Niisiis, kuidas te teate, milline vaip sobib teie perele ja lemmikloomale kõige paremini? Enne valiku tegemist tuleb kaaluda mitmeid tegureid. Teie abistamiseks oleme loetlenud peamised näpunäited kuidas valida uut vaipa koju, kui teil on lemmikloom.

Mõelge materjalide peale

Enamasti on vaibad valmistatud villast, looduslikust kiust või sünteetilistest kiududest nagu nailon, olefiin ja polüester. 

Villane vaip. Kõige pehmem ja luksuslikum valik, kuna see on looduslikult leeki aeglustav ja laguneb prügilates kiiremini, kuid see on sünteetilistest kiududest vaibad. 


Nailon vaip. Kõige populaarsem vaibatüüp, kuna see on vägagi vastupidav, plekikindel ja taskukohane, muutes selle kõige sobivamaks valikuks laste ja lemmikloomadega leibkondades.


Olefiin ja polüester vaibad. Odavamad kui nailonvaibad, kuid on ka vähem vastupidavad.

Kaltsuvaip. Kõikidest kõige odavam variant. Seda on kerge puhastada, kuid enamasti tüütu kuna kaltsuvaibad on väiksemates mõõtudes.