Kasulikud nõuanded

Vaibad: kuidas neid valida?

Vaata kõiki pakkumisi
26.07.2019
kokkurullitud vaibad

Võluvad vaibad ja vaipkatted on interjööri oluliseks osaks: need lisavad stiili ja õrnust, kuid uue vaiba valimine tekitab hulgaliselt küsimusi. Elutoa, lastetoa või muude ruumide vaibad hämmastavad laia tootevalikuga - teades mõningaid nende omadusi, leiad lihtsa vaevaga endale sobiva. 

Mis materjalist vaibad valmistatud on?

Materjalist sõltub vaiba hind, kvaliteet ja välimus. Tänapäeval leidub turul palju erinevaid valikuid - tutvustame kõige populaarsemaid:

  • Nailon. Sellest materjalist valmistatud sisustusdetaile loetakse üheks kõige usaldusväärsemaks ja vastupidavamaks. Nailonit on saadaval paljudes värvitoonides, mistõttu leidub ka sellest materjalist vaipasid laias valikus.

  • Akrüül. Sellest materjalist valmistatud vaibad meenutavad villast materjali, kuid nende omadused on veidi erinevad. See ei ole nii vastupidav, kuid ei kogu niiskust ega vaja erilist hoolt. Lisaks on akrüülist vaipade hind palju odavam võrreldes villaga.


  • Vill. Looduslik villane vaip on ökoloogiline valik, mis kestab aastaid. Sellised vaibad on äärmiselt pehmed, vastupidavad ja üllatavad paljude värvidega, kuid nõuavad tavaliselt palju suuremat investeeringut - kui parasjagu just allahindlust ei märka.