Kasulikud nõuanded

Sobiv kodukontori interjöör. Sisekujundaja annab nõu

Vaata kõiki kontorimööbli pakkumisi
24.01.2022
hubane kodukontori interjöör puidu ja taimsete detailidega

Pandeemia-aastad on muutnud paljude tööharjumusi – väga suur hulk inimesi on sunnitud kolima oma kontori koju ning on ka koju tööd tegema jäänud. Eriti oluliseks on muutunud kodune õpe: olgu selleks võimalus kogu või osa ruumist eraldada – on vajalik, et ruum oleks hubane ja samas produktiivne. See on võimalik saavutada, võttes appi sisekujundaja nõuandeid ja ideid.

mees töötab kodukontoris arvutiga

Muutke tuba hubaseks

Kodune kontorimööbel – kõige olulisem valik, mistõttu tuleks just sellele aspektile keskenduda. Kui otsite optimaalset hinna ja kvaliteedi suhet, võite valida täispuidust mööbli alternatiivi – puidutolmupaneelidest valmistatud mööbel. Sellistest paneelidest valmistatud kontorimööblit hinnatakse oma tugevuse ja vastupidavuse poolest – ideaalne ja kauakestev lahendus. Seda tüüpi mööbel tekitab ruumi kerge ja esteetilise tunde, kuna mööbli ülipeentest osakestest valmistatud pinnad on katsudes siledad. Mõnus sametist kattega mööbel ja pehmed vaibad muudavad kodukontori interjööri hubaseks ja meeldivaks. Kaasaegse kontori teised sama olulised aktsendid on moodsate vormidega riiulid või suured maalid.

hubane heledates värvides kodukontori interjöör


Katsetage industriaalset stiili

Industriaalses stiilis kontor on eriliselt ainulaadne – kui arendate sarnast interjööri ka teistes ruumides, säilitate kodu üldise stiili. Industriaalses stiilis mööbel, milles domineerivad tumedamad metallikvärvid, roostekillud, betoondetailid, annab Sinu tööruumile eksklusiivsuse ja unikaalsuse. Täispuidust detailid hoiavad ruumi tõsisena. Lisage oma kontori sisemusse veidi rohelust, täiendades ruumi taimede, laialeheliste lilledega. Maksimaalse mugavuse tagamiseks valige tugevast kangast ergonoomiline ja mugav reguleeritava kõrgusega töötool.

tööstuslikus stiilis kodukontori interjöör


Arvestage ruumi suurusega

Korteris olev õpperuum ei ole tavaliselt suur – sageli on võimalik oma kontorile eraldada vaid osa ruumist. Kuid ka sellisel juhul on täiesti võimalik luua hubane ja funktsionaalne keskkond. Kui ruum on väike, peaksid tööruumis domineerima võimalikult erksad värvid – see loob näiliselt avarama ruumi tunde. Kombineerige ruumis mitut värvi, näiteks klassikalist musta ja valget. Valges ruumis domineerivad mustad aktsendid lisavad ruumile soliidsust ja põnevust. Selleks võib olla mustast metallist laualamp, kunstnahast töötool või puidust riiul.

funktsionaalne kodukontori interjöör


Mõelge aktsentidele

Kombineerige nii pastelseid kui erksaid värve erinevate materjalidega, et luua kaasaegne kontorikujundus. Püüdke kontoripinda mitte üle koormata, et säilitada minimalismi, esteetika ja korra tunne. Ning kaunistage pildiga ruumi kõige olulisem koht – töölaua ümbrus. Looduslikul lõuendil olev maal säilitab suurepäraselt oma tekstuuri, luues samal ajal elegantse ja eksklusiivse aktsendiga tööruumi.

kaasaegne kodukontori interjöör


Ärge unustage mugavust

Koju kontorituba kujundades pöörake tähelepanu sellele, kui palju valgust tuppa pääseb. Naturaalne valgus ruumis võib aidata tõsta motivatsiooni töö tegemiseks. Kodus või korteris asuv kontoriruum on ääretult oluline koht, kus peate end töötades suurepäraselt tundma, seega mõelge oma kontoriruumi kujundus hoolikalt läbi. Tööst väikese pausi tegemiseks looge eraldi puhkeala. Tööruumi naturaalsemaks muutmiseks valige puidust mööbel – selle massiivsus ning mööblimaterjalide erinevad mustrid lisavad tööruumile omapära.

valgusküllane kodukontori interjöör koos istumisnurgaga


Neid ideid oma kodus rakendades ei tekita kontori kujundamine sugugi palju tüli – kõige olulisem, et ruum oleks hubane ja mugav. Väärib märkimist, et viimased aastad on muutnud ka mõningaid trende lastele õpperuumi kujundamiseks – selle kohta lugege lähemalt artiklist: Sisekujundaja annab nõu, kuidas sisustada õpilase tuba eelmise aasta kogemuse põhjal.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?