Kasulikud nõuanded

6 nippi väikese vannitoa sisustamiseks

Vaata kõiki vannitoamööbli pakkumisi
27.01.2020
väikese vannitoa sisustamine

Väikese vannitoa sisustamine tundub nii mõnelegi koduomanikule nõudlik väljakutse ja selleks on ka põhjust - kitsastes tingimustes on sanitaartehnika ja vannitoamööbli ära mahutamine väga keeruline ettevõtmine. Piiratud ruutmeetritega ruumis tuleb sisustamisel olla eriti leidlik ja nutikas ning olla ka valmis kompromissideks, sest tähtis on ju saavutada hea tasakaal praktilisuse,  funktsionaalsuse ja maitsekuse vahel. Kuidas selleni jõuda? Abiks on alljärgnevad nipid.

Ruumisäästlik mööbel 

Tillukesse pesuruumi tuleb valida tagasihoidlike mõõtudega valamukapp ja kapid rätikutele. Et niigi nappi põrandapinda mitte asjatult raisata, on otstarbekas eelistada esemeid, mis täidavad korraga mitut funktsiooni. Sisseehitatud valamuga kapp, kus on mugav hoida hügieenitarbeid, on üks selline näide. Samasse kategooriasse kuulub ka peegliga kapp. Ruumisäästlikud on ka vannitoamööbli komplekti kuuluvad kõrged kitsad riiulitega kapid, mis kinnitatakse üldjuhul seinale. Kapi ja põranda vahele saab jätta ruumi pesukorvi, kaalu või pingi jaoks. 


Kasuta voldikseina

On selge, et dušiala või vann tuleb kuidagi ülejäänud ruumis eraldada, sest vastasel juhul on terve vannituba pesemise järel märg. Eriti vajalik on see just nimelt väikeses vannitoas. Püsiseinad, näiteks klaassein või dušikabiin, muudavad niigi pisikese vannitoa visuaalselt veel väiksemaks. Palju ilusam ja ökonoomsem on kasutada dušinurga ja/või vanni ning muu ruumi vahel läbipaistvat voldikseina. See tõmmatakse lahti ainult pesemise ajaks, muul ajal on see kokku volditult vastu seina ega torka tänu läbipaistvale materjalile silma.

Pesumasinale kapp ümber

Kel ruumiga kohe eriti kitsas, sel tasub vaadata valamu, mida saab paigaldada eestlaetava pesumasina peale. Sellega hoiab kokku vähemalt ühe ruutmeetri jagu põrandapinda. Teine võimalus on tellida pesumasina ümber spetsiaalne kapp, kus allosas on masin ja peal riiulid. Emmal-kummal juhul on pesumasina kohale jääv vertikaalne õhuruum oskuslikult ära kasutatud.


Kasuta nurgad ära

Nurgariiulid või -kapid aitavad vägagi tulemuslikult ruumi kokku hoida. Iseäranis hästi passivad nurgariiulid vanni või duši juurde, kus on nagunii vaja käepärast kohta pesemisvahenditele. Keset seina paigutatud riiul võib piirata vannitoas liikumisruumi, aga nurgas paiknev ei jää riiul käiguteele kunagi ette. Pealegi aitab nurgariiul praktiliselt ära kasutada nurga, kuhu on väga keeruline midagi muud panna.

Mitu peeglit

Et peegel visuaalselt ruumi avardab ja loob optilise illusiooni tegelikust suuremana näivast ruumist, on üldteada tõde. Eriti hea efekti annab peegel just väikeses ruumis. Kui soovite oma pisikest vannituba näiliselt avarada, siis kasutage mitut peeglit. Peeglid võiks paigutada üksteise vastu, siis on efekt eriti mõjus. Oluline on ka peeglite suurus ja ka valgus - mida suuremad ja paremini valgustatud peeglid, seda avaram vannituba tundub.