Kasulikud nõuanded

Milline beebivoodi lapsele valida?

23.09.2020
beebi jääb oma uues võrevoodis magama

Uue pereliikme saabumine ei tekita üksnes kuhjaga õnne ja rõõmu, vaid kahtlemata ka muret, kuidas pakkuda lapsele parimat. Võrevoodi on üks peamisi oste, mis sooritatakse juba enne lapse sündi. Praegusel ajahetkel, mil kauplustes saadaval väga suures valikus erinevaid mudeleid, võib voodi valimine üsna keeruliseks kujuneda. Arutame peamiste beebivoodi-tüüpide, nende eeliste ja puuduste üle ning aitame välja valida just teile sobivaima lahenduse.

Kuidas valida beebivoodit?

Beebile voodi valimisel pole kõige olulisem mitte esteetiline välimus, vaid eelkõige voodi turvalisus. Veenduge, et ihaldatud võrevoodi on sertifitseeritud ja vastab standarditele.

Kui valite kasutatud mudeli, kontrollige äärmiselt hoolikalt kõiki selle detaile. Veenduge, et midagi ei ole katki, kruvid oleks korralikult kinni, voodi külg (kui selline funktsioon on olemas) püsiks korralikult kinni ning samuti heitke pilk voodi värvile, et see ei kooruks.

Välja võiks tuua 6 põhilist beebivoodi tüüpi. Mõni on ideaalne rahutute beebide vanematele, teised eriti mugavad neile, kes palju reisivad ja kolmandatel erakordselt pikk kasutamise võimalus. Arutame üksikasjalikult iga tüübi eeliseid ja puudusi.


1. Standardvoodi

Antud tüüpi võrevoodid on enamasti eriti stabiilsed ja vastupidavad. Kõik neli külge on korralikult poltidega kinnitatud, mistõttu ei ole võimalik üht serva alla lasta ega eemaldada. Sel põhjusel on võrevoodi üsna turvaline. Puudus – kuna võrevoodi üht külge ei ole võimalik eemaldada, siis tuleb lapse kasvades voodi uue vastu vahetada.

valge võrevoodi lastetoas

2. Voodi, mis kasvab koos lapsega

Reguleeritava küljega võrevoodi on eriti mugav, kui soovite lapse voodi enda voodi küljele paigutada. Kui laps on on juba piisavalt suur, võite võrevoodi ühe külje üldse ära võtta või kinnitada selle asemele väikene kaitse, et vältida lapse kukkumist, kuid et tal oleks võimalik ise voodist välja ronida.

pikendatav voodi heledas lastetoas

Enamasti on sellised beebivoodid tavalisest pikemad ja laiemad, mistõttu sobivad need alla 5-aastastele lastele. Puuduseks – tavaliselt veidi kallimad.

3. Ovaalse kujuga

Mittestandardne variant, mis muutub üha populaarsemaks. Seda tüüpi võrevoodil pole nurki ning see võtab vähem ruumi kui ristkülikukujuline võrevoodi. Lisaks on seda tüüpi voodi kena välimusega ning sobib ideaalselt paigutamiseks keset tuba. Negatiivseks küljeks, et vajate ka ovaalset madratsit ja linu ning nende valik ei ole veel kuigi lai.

ovaalne beebivoodi vastsündinu toas

4. Häll

Eriti mugav just vastsündinule. Võtab vähe ruumi ja tavaliselt on sellel ka kiigutamise funktsioon. On hälle, mis paigutatakse põrandale, kuid on ka hälle, mis on võimalik konksu abil lakke kinnitada.

ema paneb last magamavalge kiikuv beebivoodi lastetoaskiikuv häll beebitoas

Seda tüüpi voodi on mugav eelkõige rahutu lapse jaoks. Puudus – kasutamise aeg on üsna lühike, niipea kui laps hakkab pöörama ja suudab juba käte ja jalgadega haarata, pole seda tüüpi voodit enam ohutu kasutada.


5. Reisivoodi

Kui reisite palju, tasub kindlasti kaaluda ka reisivoodi soetamisele. Need on äärmiselt kerged, tavaliselt kokkupandavad ja neid on väga lihtne üles seada. Puudus – ei soovitata peamiseks voodiks.