Kasulikud nõuanded

Beebitoa sisustamine: kasulikke näpunäiteid

Vaata kõiki lastetoamööbli pakkumisi
02.06.2020
avar ja kaunilt kujundatud tuba beebile ja emale

Beebi toa sisustamine on väga vastutusrikas ja oluline ülesanne, millele kõik vanemad ka erilist tähelepanu pööravad. Soovime ju, et pisikese ilmakodaniku tuba oleks ühtaegu hubane ja turvaline, mistõttu tuleb iga väiksemgi detail põhjalikult läbi mõelda. Järgnevalt mõned näpunäited, mis abiks vastsündinu toa planeerimisel. Neid järgides õnnestub teil see vahva ülesanne kindlasti!

Eriline tähelepanu võrevoodi valimisele

Voodi on ilmselt lapse toa kõige olulisem mööblitükk. Seda valides tuleb arvesse võtta järgmisi aspekte:

  • Kõrged küljed. Soovime ju, et beebi kenasti voodis püsiks ning teda kukkumisoht ei ähvardaks.
  • Minimalistlik stiil. Nüanss, mis pole oluline üksnes interjööri kujundamisel – kuude möödudes hakkavad lapsed maailma avastama ning suhu pistma kõike, mis vähegi käeulatusse jääb. Ohu vältimiseks on kõige parem valida võrevoodi, millel poleks liigselt dekoratiivseid ja väljaulatuvaid detaile.
  • Kõva madrats. Võimalikult kõva madrats tagab lapse selgroole korraliku toestuse. Valida tasub eemaldatavate ja pestavate katetega mudeli, mis muudab hügieeni tagamise ja madratsi hooldamise palju hõlpsamaks.
  • Reguleeritav voodi. Väga armastatud variant, kuna reguleeritavat voodit on võimalik hiljem muuta asemeks, mis sobilik ka suurematele lastele või isegi teismelistele. Lisaks saab mõnda neist muuta suisa lauaks või mitmeotstarbeliseks kapiks.
  • Kvaliteetne laste voodipesu. Lisamurede vältimiseks tasub koheselt soetada mitu paari voodipesusid – teid hämmastab, kui sageli tuleb beebi voodipesu vahetada. Otsige võimalikult naturaalseid, pehmeid kangaid, mis ei ärritaks beebi tundlikku nahka.

võrevoodi lastetuppavoodi, mida beebile osta

võrevoodi valiminemillist beebivoodit valida

ilus ja kvaliteetne võrevoodikvaliteetne võrevoodi lastetoas

Leidke koht mähkimislauale

Beebil tuleb mähkmeid vahetada mitu korda päevas ning seetõttu on üks korralik mähkimisalus või suisa mähkimislaud täiesti asendamatu abiline. Kui toas piisavalt ruumi, tasub kindlasti soetada üks korralik mähkimislaud. Enamasti on neil täiendavad sahtlid ja riiulid, kus hoiustada kõiki vajalikke hügieenitarbeid ning rattad, mis võimaldavad seda vajadusel teise ruumi transportida. Kui beebi tuba pole eriti suur, on parem piirduda mähkimisalusega ja mõelda juba ette, millisele kummutile või kapile selle jaoks koha leiate. Kui mähkimislaua jaoks ruumi ei jagu, tasub asjad paigutada kummuti sahtlitesse – nii väldite segadust.

mähkimislaud lastetoasmähkimiskummut beebitoas

sahtlitega mähkimislaudmähkimisalus kummutil


Mugav kiiktool

Ehkki kiiktool ei tundu esmapilgul vajalik ning võibolla ei ole teil selle jaoks ka piisavalt ruumi, kuid.. Mugavas kiiktoolis saate oma last toita, lugeda talle muinasjutte või laulda hällilaule ning kerge õõtsumine aitab pisikesel kiiremini rahuneda. Kõige õigem valik on hõlpsasti puhastatava kangaga kaetud kiik – nii on teil palju vähem muresid.

lastetoa kiiktoolemale lõõgastumiseks mõeldud kiiktool beebitoas

kiiktool lastetoas emalelastetoa kiiktool