Kasulikud nõuanded

Millal on parim aeg juuste lõikamiseks?

Vaata kõiki juuksurikääride pakkumisi
14.02.2022
juuksur lõikab kliendi tumedaid juukseid

Tänapäeval ei ole kuigi palju inimesi, kes mõtleksid, millisel ajal täpselt juukseid tasub lõigata. Enamasti tehakse seda lihtsalt tunde ajel, et nüüd oleks aeg soengut värskendada. Kuid iidsetest aegadest on inimeste seas liikunud igasugu ebauske selle kohta, millal on parim aeg juuste lõikamiseks. Ühed on jälginud kuufaase, teised horoskoope ja kolmandad planeetide liikumist. On arvatud, et õige aeg juuste lõikamiseks võib stimuleerida nende kasvu ning muuta juuksed tervemaks ja kaunimaks. On inimesi, kes tõesti usuvad selliseid tõekspidamisi ja inimesi, kelle jaoks on tegu tabuga. Igal juhul anname teile väikese ülevaate sellest, millal on iidse tarkuse järgi soodne juukseid lõigata. Teil võib tekkida kiusatus seda proovida!

juuksur lõikab pikki juuksid


Juuste lõikamine vastavalt kuufaasile

Kuu on saatnud Maad korduval rännakul ümber Päikese umbes 4 miljardit aastat. Kuigi meie satelliit asub planeedist keskmiselt 380 000 kilomeetri kaugusel, on selle mõju kõigele Maa pinnal toimuvale tohutu. Mõõnad, õhuvoolude ja tektooniliste plaatide liikumine ning palju muud mõjutavad Kuud. Isegi muistsed inimesed jälgisid satelliidi liikumist, nähtusi ja õppisid tegema kuukalendrit. Kuu liikumisele vastavalt künti maad, külvati või lõigati vilja, tehti palju muid talu- ja majapidamistöid ning kõigele lisaks lõigati kuu liikumist silmas pidades ka juukseid.

Niisiis, millal tasub kuud jälgides juukseid lõigata? Noore Kuu ajal? Täiskuu ajal? Või äkki hoopis Kuu kasvades või kahanedes? Kõik sõltub sellest, millist tulemust ootate. Muide, kuukalender muutub iga kuu, nii et selleks, et täpselt teada saada, millised päevad on juuste lõikamiseks parimad, piisab, kui heita pilk mis tahes kuukalendrile Internetis.

kuufaasid

Kui Kuu on kasvamise faasis, on parim aeg põldu harida, kui soovite, et saak kasvaks. Seetõttu arvatakse, et just see aeg noore ja täiskuu vahel soodustab kõige enam pikkade juuste kasvu. Juuksed muutuvad säravamaks ja tervemaks.

Millal on kõige parem juukseid lõigata, kui soovite vastupidist tulemust – et juuksed kasvaksid võimalikult aeglaselt? Vastus on kahanev Kuu. See on aeg, mil Kuu liigub aeglaselt täiskuult vana Kuu suunas. Sel ajal on Kuu mõju Maale väiksem. Kuu kahanemine on parim aeg, kui kannate lühikest soengut ja ei hooli juuste kiirest kasvust.

Planeetide ja Kuu imeliste jõudude eksperdid on eriarvamusel, kas lõigata juukseid pigem noore või täiskuu ajal. Mõned väidavad, et noore Kuu ajal on parem mitte lõigata, teised aga, et see on suurepärane aeg nõrkadele juustele elujõu andmiseks. Ühed väidavad, et täiskuu on juuste lõikamiseks õige aeg, teised aga soovitavad seda ainult siis, kui valmistute radikaalseks soengumuutuseks.

Millal on hea mõte sodiaagimärkide järgi juukseid lõigata?

Astroloogid soovitavad ühendada kuukalendrit sodiaagimärkidega. Kui kuu liigub läbi taevavõlvi, ei muuda see üksnes faase. Kuu rändab ka läbi sodiaagi tähtkuju. Viimased saavad Kuu liikumise ajal täiendavat mõju juustele ja nende kasvule. See muudab palju seda, millal on kõige parem juukseid lõigata.

sodiaagimärgid

Kui kuu liigub läbi Jäära tähtkuju, on parem juukseid mitte lõigata. Sel ajal on inimese immuunsus nõrgenenud ja see võib põhjustada ka nõrkade juuste kasvu.

Kui noorkuu on Sõnni või Kaljukitse tähtkujus, on aga õige aeg juukseid lõigata. Juuksed kasvavad kiiresti, langevad vähem välja ning on vähem lõhenevad.

Juuksed kasvavad ideaalselt ka siis, kui kuu on Kaalude või Kaksikute tähtkujus. See on samuti hea aeg juuste värvimiseks.

Vähi ja Kalade märgid aeglustavad juuste kasvu, mistõttu on see suurepärane aeg neile, kellel on lühikesed juuksed.

juuksur lõikab juukseotsi

Kui kuu liigub läbi Skorpioni, muutuvad juuksed raskemaks, paksemaks.

Kui kuu on Amburis ei ole sugugi parim aeg juukseid lõigata - juuksed on mässumeelsed ja soeng jääb lühiajaliseks.

Kui kuu on Lõvi tähtkujus, on suurepärane aeg juuste värvimiseks. Värv muutub säravaks ja püsib kaua.

Veevalaja ajal tasub samuti juukselõikamist vältida. Kuid kui teile meeldib eksperimenteerida ja te ei karda tagajärgi, tasub siiski katsetada.

Veel mõned soengunipid

Ilmselt ei mõelda kuigi sageli ka sellele, kes juukseid lõikab, kuid paremat juuste kasvu mõjutab ka juuksur. Soovitav on, et naise juukseid lõikaks naine ja mehe juukseid mees. See väldib erineva laenguga astraalenergia kõikumisi, mis võivad juuksefolliikulile negatiivselt mõjuda. Juuksed muutuvad nõrgaks, kahjustatuks ja otsad lõhenevaks. Veelgi parem, kui juukseid lõikav inimene oleks positiivne, te meeldiksite talle ning ta ei sooviks teile kurja. Üldiselt on kõige parem, kui juukseid lõikab hea sõber, tuttav või pereliige. Loomulikult ei ole kõigil sõprusringkonnas professionaalset juuksurit, kuid kui soeng pole keeruline, näiteks soovite otsi lühendada, võib seda sama hästi teha ka amatöör. Kõik, mida peate tegema, on soetama õiged juuksekäärid või juukselõikusmasina.

professionaalsed juuksurikäärid


Lisaks kõigele tasub kuukalender ühendada kaasaegse tehnoloogiaga. Juukseviimistlusvahnedid, eriti korralikult valitud šampoonid ja palsamid, võivad täiendada Kuu loomulikku jõudu. Erinevad palsamid rikastavad juukseid erinevate ainete ja vitamiinidega ning aitavad anda juustele soovitud välimuse, vältides lõhenevaid juukseotsi. Kui soovite rohkem teada lõhenenud juukseotste vastu võitlemise vahendite ja viiside kohta, lugege meie juhendit: Mida teha lõhenenud juukseotstega?

juuksehoolduvahendid


Klientidele meeldib see postitus

3.8/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?