Kasulikud nõuanded

Mida teha lõhenunud juukseotstega?

17.06.2020
tüdruk kasutab juukseotste hooldamiseks juuksetugevdajaid ja õli

Kes meist ei unistaks veatu välimusega juustest, kuid pole mingi saladus, et kaunite kiharate nautimiseks on tarvis palju vaeva näha. Eriti kui peate silmitsi seisma täiendavate väljakutsetega. Katkised ja lõhenenud juukseotsad on üks põhiline probleem, millega paljud naised silmitsi seisavad. See pole aga ületamatu katsumus – kui leiate aega mõneks juuksehoolduse rutiiniks, väljute lahingust võidukana.

Miks juukseotsad lõhenevad ja katkevad?

Peamine põhjus juukseotste lõhenemiseks, on nende dehüdratsioon. Seda põhjustavad mitmed tegurid:

 • Valed juuksehooldustooted. Kui kasutate šampooni ja palsamit, mis sisaldavad kemikaale, on väga tõenäoline, et teie juuksed muutuvad kuivaks.
 • Kõrge temperatuur. Kuivaks muutumist põhjustavad nii päikesevalgus kui erinevad seadmed: kuivatid, sirgendajad jne.
 • Kare vesi. Vesi võib sisaldada liigselt kloori, kaltsiumi või mitmesuguseid kemikaale: need kõik kahjustavad teie juukseid.
 • Juuste vanus. Kui juuksed on väga pikad ja neid pole pikka aega lõigatud, ei jõua rasu juuste otsteni – see põhjustab nende kuivamist.
 • Vitamiinipuudus. Õige toitumine mõjutab samuti meie juuste seisundit. Kui te ei tarbi piisavalt vett ega saa piisavalt vitamiine ja mineraale, ei saa te kiidelda ka täiusliku soenguga.
 • Valed hooldusharjumused. Mõnikord teeme isegi tavalistes protseduurides, nagu juuste kammimine või pesemine, põhimõttelisi vigu – järgmised soovitused aitavad teil neid vältida.

Mida teha, et juukseotsad püsiksid tervena?

Selleks, et juukseotsad püsiksid terved ning saaksite veatut soengut nautida, tuleb üle vaadata oma juuste hoolduse rutiin – siin paar olulisemat nippi:

Kasutage kvaliteetseid vahendeid

Näpunäited, kuidas leida sobilikud tooted:

 • Vältige kemikaale. Parim on juukseid mitte värvida, kui selline võimalus puudub või te seda ei soovi, siis valige värv, mis oleks võimalikult õrn ja sisaldaks looduslikke komponente. Selliseid lisandeid tuleks otsida ka šampoonides ja palsamites.
 • Valige juuksehooldustooted oma juuksetüübist lähtuvalt. Universaalseid tooteid pole olemas – katsetage, kuni leiate just enda jaoks sobivaimad.
 • Soetage spetsiaalselt lõhenenud otste jaoks mõeldud tooteid. Selleks võite kasutada õlisid, šampoone ja muid hooldusvahendeid – nende lai tootevalik on hämmastav.
 • Hellitage juukseid toitvate vahenditega. Toitvaid maske võiksite kasutada vähemalt mitu korda kuus. Kui juuksed on tugevalt kahjustatud, tasub kasutada juukseid tugevdavaid aineid. Eriti hinnatakse näiteks Olaplexi sisaldavate toodete kasutamist, need suudavad elustada isegi väga väsinud kiharad.


Peske, kuivatage ja vormige juuksed hoolikalt

Korrektne võiks olla iga samm:

 • Kandke šampoon ja palsam juustesse õigesti. Šampooni tuleks kanda ainult peanahale – loputamisel satub see ka otstele. Palsamit kandke seevastu ainult otstele, muidu on peanahk pärast pesemist rasvane.