Kasulikud nõuanded

Elu- ja magamistuba ühes: 10 parimat lahendust

Lai valik elutoamööblit
13.10.2020
magamistuba ja elutuba riiuliga eraldatud

Ükskõik, kas elate stuudiokorteris, pööningul või kahetoalises korteris, ei ole ruum tihtipeale planeeritud nii, nagu sooviksite ja lootus muuta see oma unistuste koduks kõlab nagu missioon võimatu. Kui peate ühte tuppa sisustama nii magamistoa kui elutoa, tekib mitmeid küsimusi, kuidas ruume veidigi eraldada ja luua privaatsust ning samal ajal ruumi üleliigsete esemetega mitte üle koormata. Järgnevalt toome teieni 10 kõige populaarsemat sisekujunduslikku lahendust, kuidas seda saavutada.

Võimalused jagada ruum elu- ja magamistoaks

1. Panipaigaga voodi. Lahendus, mis üksnes ei eralda magamis- ja eluruume, vaid loob ka täiendava panipaiga. Voodi alla saate paigutada puhta voodipesu, rätikuid või isegi hooajaväliseid riided, mis kappidesse ei mahu.

kõrgemal tasapinnal asuv voodi elutoas ruumi jagamiseks

2. Poolkorrus. Kui ruumi lagi on piisavalt kõrge ja plaanite remonti, tasub kaaluda magamistoa paigaldamist nn poolkorrusele. Spetsiaalne platvorm voodile, väike redel või trepp, vahesein turvalisuse tagamiseks ja saavutate lihtsal moel elutoast eraldatud hubase puhkenurga.

3. Avatud tüüpi riiul. Kahtlemata üks populaarsemaid lahendusi. Riiulid võite täita raamatute, vaaside, piltide ja muu sarnasega ning ongi magamistuba stiilselt ja osaliselt elutoast eraldatud.

elu- ja magamistuba on riiuliga eraldatud

laste magamistuba eraldab elutoast riiul


4. Liuguksed. Atraktiivne viis elamispinna jagamiseks ja ruumi andmiseks. Seda tüüpi uksed näevad eriti kenad välja, kui toas on nišš, kuhu voodi on paigutatud.

magamistuba eraldatakse elutoast lükandustega

5. Sirm. Interjööri sobituv sirm aitab magamistuppa veidi privaatsust luua. Sirmi valides pöörake kindlasti tähelepanu selle pikkusele, kuna mõned neist on pigem dekoratiivsed kui funktsionaalsed.

toolide kõrval asuvas toas olev roosa sirm jagab toad eraldi tsoonideks

diivani taga elutoas eraldab helehall sirm magamiskohta