Kasulikud nõuanded

Kuidas valmistada ideaalset Latte Macchiato't?

07.12.2020
karamelli latte macchiato

Latte macchiato on kohvijook, mis tähendab sõna otseses mõttes “laigulist piima”. Nimi tuleneb sellest, kui piimale espresso peale valada, siis tekivad valge piimavahu sisse pruunikad kohvilaigud. Kohvi nimi annab juba teadmise, kuidas joogis kohvi ja piima proportsioonid jagunevad, nimelt on kindel piima domineerimine. Suure piimakoguse tõttu on jook äärmiselt õrn ja sametine. 

ideaalne latte macchiato

Latte macchiato valmistamisel tekitavad joogi koostisosad kolm uhket kihti, mis kõrges klaasis näevad välja äärmiselt muljetavaldavad. Valmistamisel läheb esmalt klaasi rikkalik portsjon vahustatud piima, seejärel valatakse piima keskele ettevaatlikult palju väiksem kogus espressot, mis jätab vahu peale jälje. Seejärel settivad piim ja espresso ning tulemuseks ongi 3-kihiline jook. Vahetult enne joomist tuleks jooki segada, mistõttu serveeritakse see alati koos pikkade lusikatega.

Lugege lähemalt, kuidas ideaalset kohvi teha ning kuidas selle tegemiseks sobivaim kohvimasin valida.


Põhikoostisosad

Siidine vahustatud piim

Nagu mainitud, on latte macchiato kohustuslik koostisosa palju piima, mis annab kohvile peene, magusa ja sametise tekstuuri. Kuid ahvatleva ja koheva piimavahu kihi saamiseks vajate piima vahustamiseks õiget varustust. Vahustada saab käsitsi, selliseid piimavahustajaid on äärmiselt lihtne kasutada ning saate tõesti suurepärase efekti. Paar liigutust ja juhtub maagia - omatehtud piimavaht maitseb imeliselt! Kuid on olemas ka elektrilisi piimavahustajaid, samuti on selline võimalus olemas ka paljudel kohvimasinatel. Pidage meeles, et piim nõrgendab kofeiini imendumist, mistõttu võite latte macchiato’t nautida ka õhtustel aegadel.

Kvaliteetne hea kohv

espresso

Kuigi võib tunduda, et latte macchiato’s on kõige olulisem piim, siis pole see sugugi nii. Edukas jook sõltub intensiivsest espressost, mis määrab kogu joogi jõu, aroomi ja teravuse. Valminud espressost tunnete kergelt selle kohviubade värskust, õiget rösti või jahvatamise kvaliteeti. Nii et ärge hoidke end hea kohviga tagasi ega alahinnake selle tähtsust latte macchiato’s! Õige espresso valmistamisel on suur roll heal kohvimasinal. Saage ülevaade parimatest kohvimasinatest, millega enda kohvijookidesse parima kvaliteediga espresso valmistada.

Kuidas valmistada maitset ja magusust täis kohvi?

Kohvijookide puhul on hea lasta fantaasial lennata ja lisada sellese erinevaid maitseid ja siirupeid, samamoodi on ka latte macchiato’ga. Pähklisus, karamell, kaneel, šokolaad ja paljud muud maitsed sulanduvad piimjasse latte macchiatosse suurepäraselt. Looduslikud siirupid muudavad teie kohvi maitse iga kord erinevaks ja muutuvad ühtseks magusaks joogiks, mis võib ka magustoitu edukalt asendada. Latte macchiato sobib tarbimiseks iga kell. Oma vähese kofeiinisisalduse tõttu sobib see ka õhtustel aegadel joomiseks.

1 portsjoni koostisosad:

Pool tassitäit (125 ml) 2% või 3,2% piima

Umbes 50 ml espressot

Lisaks:

1-2 supilusikatäit lemmiksiirupit (ei ole kohustuslik koostisosa, kuid annab kohvile juurde magusust ja lisamaitseid)

Kaneel, kakao (taaskord valikuline, kui soovite natuke magusamat tulemust)

latte macchiato

Valmistamine:

Lisage kõrgesse klaasi üks või kaks supilusikatäit oma lemmiksiirupit.

Kuumuta piima veidi (see peab kindlasti jääma jahedamaks kui kohv) ja vahusta seejärel piimavahustiga.

Valage vahustatud piim ettevalmistatud klaasi, nii et klaasiäär jääb umbes 1 cm kaugusele (võite lusikatäie vahtu jätta alles, et sellega pärast kohvi lisamist tekkinud pruun “laik” katta) ja oodake umbes minut, kuni piim ja piimavaht on kenasti eraldunud.

Valage kuum espresso õrnalt klaasi piima sisse. Nüüd saate lisada kõige peale kõrvale pandud lusikatäis piimavahu, et katte kohvist tekkinud iseloomulik jälg. 

Võite valmis kohvijoogi maitsestamiseks üle puistada kaneeli või kakaod, et saada lisaks veel magusust ja erinevaid maitsenüansse.

Võib tunduda ajamahukas, kuid tegelikult on latte macchiato tegemine väga kiire ja lihtne. Soovitame lähemalt lugeda ka, kuidas valida kohvimasin, mis sobib kiire eluviisiga inimesele.

Kuidas hindate seda postitust?