Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kohvimasinat?

Vaata kõiki kohvimasinate pakkumisi
12.05.2023
kohvi valmistamine

Kohvimasina valimine võib võtta väga kaua aega. Turul on mitu erinevat tüüpi seadet ja nende hind varieerub suuresti. Erakordselt suure valiku tõttu on üsna keeruline otsustada, millist kohvimasinat osta, aga kui saadi kohvimasinate tüüpide ja kõige olulisemate teguritega paremini tuttavaks, teed otsuse palju kiiremini.

naine seisab kohvimasina kõrval, kohvitass käes

Parim kohvimasin vastavalt Sinu ootustele

Ei ole üllatav, kui öeldakse, et turul ei ole tegelikult ühte kõige tõhusamat ja rahuldavamat seadet - kõik sõltub sellest, mida sellelt ootad. Nii et enne kohvimasina valimist peaksid esmalt vastama järgmistele küsimustele:

Milliseid jooke tavaliselt jood?

Kui naudid alati musta kohvi ilma piimata, võid kasutada peaaegu kõiki kohvimasinaid. Kui Sul on kindlad lemmikjoogid, peaksid valima kindla tüübi:

 • Klassikalised joogid jahvatatud kohviga - espresso- või mokakohvimasin;
 • Suurem kogus musta / americano kohvi - tilgutatavad kohvimasinad;
 • Espresso maitsev kohv - poolautomaatsed kohvimasinad;
 • Ühe nupuvajutusega must kohv ja muud joogid- täisautomaatsed kohvimasinad;
 • Paljud erinevad kohvijoogid - kapselkohvimasinad.

Mõtle ka sellele, millest jooki valmistad:

 • Kohvikapslid sobivad kapsel- ja poolautomaatsete masinate jaoks;
 • Jahvatatud kohvi kasutatakse tilgutavates, poolautomaatsetes ja automaatsetes masinates;
 • Kohvioad sobivad automaatsetesse kohvimasinatesse.

Kuidas kohvi valmistatakse?

Kas soovid anda olulise panuse kohvi valmistamise protsessi või võib olla ei huvita see SInd üldse? Sellega seoses eristatakse kolme tüüpi kohvimasinaid: survestatud, tilgutatud või kombineeritud, mis ühendab kaks esimest valmistusviisi.

Tilgutavad kohvimasinad

See on nii mahutavuse kui ka disaini mõttes lihtsam seade. Tilgutav kohvimasin koosneb:

 • kohvikonteinerist
 • kannust - tavaliselt valmistatud kuumuskindlast klaasist. Mõnel mudelil on tavalise kannu asemel termos, mis hoiab kohvi kauem soojas.
 • filter - enamasti paberist ja ühekordselt kasutatav. Samuti on olemas mudeleid integreeritud filtritega kujul, mida tuleb pärast iga kasutamist põhjalikult pesta.
 • kuumutusplaat - hoiab kohvi temperatuuri ja soojendab vett.

Valmistusprotsess on lihtne. Selleks on vajalikud järgmised sammud:

 1. Pane filter kohvimahutisse.
 2. Lisa jahvatatud kohv.
 3. Vesi viiakse mahutist soojenduskambrisse.
 4. Keedetud vesi juhitakse kohvimahutisse.

Tilgutavate kohvimasinate eelised ja puudused

Eelised Puudused
Madal hind Väiksemad kohvi valmistamise võimalused
Lihtne kasutada Ühekordselt kasutatavate filtrite ostmine (va integreeritud filtritega seadmel)
Sisseehitatud kuumutusplaat kohvi temperatuuri hoidmiseks Pikem ja tüütum kohvi valmistamise protsess
Korraga on võimalik teha mitu tassi kohvi

Survestatud kohvimasinad

Survestatud kohvimasinad kasutavad kõrgsurvet. Keedetud vesi jaotatakse (väljastatakse) kohviga mahutisse ja seejärel spetsiaalse pumba abil tassi / keeduklaasi.

Kohvimasinatel on spetsiaalne piimavahustaja, alus kohvijääkide kogumiseks ja kahekordne jaotur, mis võimaldab valmistada kaks kohvitassi korraga. Mõnel (kallimal) mudelil on kohviubade jaoks lisaks eraldi veski.

Survestatud kohvimasinate eelised ja puudused

Eelised Puudused
Rohkem arenenud kui tilgutavad kohvimasinad Kallimad
Omavad kahekordset dosaatorit
Võimlaus valmistada erinevat tüüpi kohvi
Piimavahu süsteem
Palju lisafunktsioone, mis parandavad kasutatavust
Kõrgsurvekohv on tervislikum ja imendub kehas paremini


Käeshoitavad kohvipressid

Välja mõõdetud jahvatatud kohvi kogus valatakse spetsiaalsesse filtrisse. Iga kord pärast kohvi valmistamist tuleb filter ja kohvi jäägid spetsiaalse tarviku abil eemaldada.

Poolautomaatsed kohvimasinad

Need on järjekordsed spetsiaalselt rõhufiltritega loodud seadmed loominguliseks vabaduseks. Sellise seadme abil saad juhtida jahvatusprotsessi, piimavahu valmistamist ja kõiki muid protsesse, mis võimaldavad iga kord erinevat maitset nautida. Muidugi võib see ilma kogemusteta võtta üsna palju aega, aga kui unistad saada baristaks ja asuda seiklusterohkele joogireisile, on seda tüüpi kohvimasinad üks parimaid valikuid.


Automaatsed kohvimasinad

Seda tüüpi seadet on mugavam kasutada. Enne kohvi valmistamist pannakse kohvioad spetsiaalsesse anumasse, milles need jahvatatakse. Kohvimasin valib õige koguse kohvi ja vett. Enamasti hinnatakse seda tüüpi seadmeid nende väga kiire ja lihtsa jookide valmistamise protsessi pärast, kuid need vajavad sageli kõige rohkem hooldust ja investeeringuid. Automaatsete kohvimasinate hind ulatub 90–6500 euroni (kõige arenenumad mudelid, mida kasutatakse kohvikutes).

Automaatsed survestatud kohvimasinad võivad olla: sisseehitatud ja eraldiseisvad. Esimesed, nagu muud seda tüüpi kodumasinad, võimaldavad kohvimasina väljanägemist kohandada eluruumide sisemusega ja mis kõige tähtsam - need ei võta köögis väärtuslikku ruumi. Mõnedel kõige kallima kategooria mudelitel on otsene ühendus veega. Sellel lahendusel on aga oma puudused: seade on palju kallim kui analoogne eraldiseisev mudel ja seda on raskem puhtana hoida.

Presskannud

Madalsurvega kohvimasin. See koosneb kannust, kohvisõelast ja veemahutist. Kohvimasinate hind algab 7 eurost. Madal hind pole siiski nende ainus eelis: kui Sul on vähemalt mingi kogemus, saad proovida erinevaid joogi valmistamise meetodeid ja nautida erinevaid maitseid. Sa ei pea nende hooldusele liiga palju keskenduma, kuid tootmisprotsess võib vajada kannatlikkust ja täiendavaid tööriistu, näiteks kohviveski või -filter - lõpptulemus jääb Sinu enda otsustada.

Kapselkohvimasinad

Kaupluse riiulitelt võib leida ka teist tüüpi automaatseid kohvimasinaid, milleks on kapselmasinad. Tavaliste kohviubade asemel kasutatakse spetsiaalseid jahvatatud kohviga kapsleid. Kapslid sisaldavad erinevat tüüpi kohvi, näiteks latte või cappuccino. Kapsel kohvimasinad maksavad umbes 70 - 95 EUR.

Kapselkohvimasinad sobivad kõige paremini neile, kes soovivad kohvi valmistada väga kiiresti ja lihtsalt. Seda tüüpi seadmeid on tavaliselt väga lihtne kasutada ning need ei nõua liialt pingutamist. Tõsi, selliste kohvimasinate peamine puudus on see, et pead kasutama ainult teatud kaubamärgi kapsleid, mõnikord võivad need olla kallid ja neid on üsna keeruline hankida. Samuti pead teadma, milliseid kapsleid valida - sel juhul võib abiks olla veebipõhine kapslite ülevaade. Kõige populaarsemad kapslimargid on Dolce Gusto, Tassimo, Lavazza ja Nespresso, kuid turul on ka palju teisi suurepäraseid tootjaid.


Mis Sinu kohv maksab?

Internetist saad tellida mis tahes tüüpi kohvimasinaid ja isegi vajalikke tarvikuid. Kui jood kohvi väga sageli, peaksid tähelepanu pöörama lisade maksumusele - kapselkohvimasinad on kõige kallimad, kuna selliste masinatega saad tavaliselt kasutada ainult ühe või mõne üksiku tootja kohvi, mis võimaldab neil oma hindu tõsta. Kohviube või eeljahvatatud kohvi kasutavad masinad maksavad kõige vähem ning sel juhul võib hind olla väga stabiilne - kui ostad mõne spetsiaalse ja eksootilise kohvioa, maksab see ilmselgelt palju rohkem.

Kohvimasinate omadused

Mõnel survestatud kohvimasina mudelil on lisafunktsioone, mis parandavad maitset või muudavad kohvi valmistamise lihtsamaks:

 • Automaatne kohvi ja vee väljastamine - sõltub tüübist.
 • Toitekontrolli funktsioon on võimalus kohvimasina võimsust seadistada. See funktsioon võimaldab teha nõrgemat või tugevamat kohvi.
 • Ajaprogrammeerija - kohv valmistatakse etteantud ajal.
 • Isepuhastuv - süsteem, mis puhastab kohvimasina automaatselt. Siiski tuleb meeles pidada, et pead seadet ise perioodiliselt puhastama.
 • Auruotsik - võimalus valmistada piimast tihedat ja paksu vahtu.
 • ESE süsteem - kohvijook valmistatakse otse pakendist.
 • Aqua Filter - puhastab vett katlakivist ja muudest lisadest.
 • Auru / kuuma vee lüliti - võimaldab kohvi keeta.
 • LCD ekraan- kuvab teavet valitud rakenduste, funktsioonide või filtri vahetamise vajaduse kohta.
 • Aroomi whirl plus süsteem - veeaur tsentrifuugitakse, et anda kohvile intensiivne aroom.

Mida tuleks kohvimasina valimisel arvestada?

Kohvimasina valimisel ei tohiks keskenduda ainult kohvi valmistamise tüübile, kohvimasina valmistajale ja pakutavatele funktsioonidele. Pea meeles, et selle kasutamise teevad veelgi hõlpsamaks:

Seadme võimsus

Tegelikult määrab selle väärtuse küttekeha võimsus. Loogika on lihtne: mida suurem võimsus, seda kiirem on kohvi valmistamise protsess. Võimsuse suurus ei sõltu mitte ainult hinnast, vaid ka seadme suurusest. Kõige väiksemate kohvimasinate võimsus on umbes 800 vatti, suuremate kohvimasinate võimsus kuni 1400 vatti.

Kohvimasina rõhk

Rõhu väärtust väljendatakse baarides. See on rõhutase, mis tekitatakse kohvimasina töö ajal vee või auru juhtimiseks kohvinõusse. See aspekt ei ole oluline mitte ainult tilgutavate kohvimasinate valimisel, vaid ka kõigil muudel juhtudel tasub seda jälgida. Sõltuvalt rõhutasemest on olemas:

 • Madala rõhuga kohvimasinad - maksimaalne rõhk on 4 baari. Puuduseks - pikk ettevalmistusaeg, kuni 15 minutit. Lisaks ei elimineerita organismile kahjulikke happeid.
 • Kõrgsurvega kohvimasinad - minimaalne rõhk on 9 baari ja kohvi valmistamise aeg on vaid 30 sekundit. Valmista jook paksu vahu ja tugeva aroomiga. Selline masin võib teha ka espressokohvi.

Kütteplaat

Tasub kontrollida, kas valitud kohvimasina mudel kasutab kuumutusplaati, mis hoiab kohvi pikka aega soojas.

Mõõtmed

Kohvimasinatel, eriti automaatsetel, on suured mõõtmed. Enne seadme ostmist tasub kaaluda, kuhu selle paigutad ja kas köögis on piisavalt ruumi.

Hooldus

Keskendutakse masinatele, millel on "tõsisemad" töömehhanismid - tavaliselt automaatsete kohvimasinate keerukam disain, kuid üha rohkem ka isepuhastavad programmid, et saavutaksid lihtsasti tasakaalu. Suuremat tähelepanu tuleb pöörata ka piimasüsteemidele, kuna need koguvad palju rohkem baktereid.

Konteineri suurus

Mida suuremad on vee- ja kohvimahutid, seda harvemini tuleb neid täita. Sellel on aga oma puudused - kohvimasinasse pikaks ajaks jäänud kohv kaotab oma aroomi ja vesi ei pruugi joomiseks sobida.

Seetõttu tuleb otsustada, kui palju inimesi kohvi tarbib ja millistes kogustes ning valida sobiva suurusega mahutitega kohvimasin.

Tasub teada!

Kõrgsurvekohvimasinas pruulitud kohvil on parim maitse, kui seda keedetakse umbes 92 ° C vees ja rõhul 15 bar.

Kasulikud tarvikud

Kohv

Vali sõltuvalt kohvimasina tüübist sobiv kohvitüüp:

 • tilgutav - jäme jahvatusaste
 • madal rõhk - keskmine jahvatusaste
 • kõrge rõhk - peen jahvatusaste


Kohviveski

Kui Sinu kohvimasin kuulub kallimasse kategooriasse, ei ole seda lisa vaja. Muudel juhtudel tasub osta täiendav veski. Värskelt jahvatatud kohvil on intensiivne maitse ja aroom, mis muudab joogi ise palju maitsvamaks. Veski hind vahemikus 12 eur kuni 469 eur (tera jahvatamise paksuse kontroll).


Katlakivi eemaldusvahend

Isegi, kui kohvimasin on varustatud isepuhastuva süsteemiga, tuleb seda regulaarselt katlakivist puhastada. See pikendab masina kasutusiga. Sageli juhtub, et selle asemel kasutatakse rahvapäraseid abinõusid, näiteks äädikat või sidrunhapet, kuid soovitame olla ettevaatlikum - sellised katsed võivad kahjustada masina mehhanisme.

Hind võib olla kohvimasina valimisel üks peamisi aspekte

Paljud inimesed armastavad kohvi, kuid kohvimasina ostmisel peaksid seda armastust rahas hindama. Nagu teksti alguses mainisime, võivad mõned kohvimasinad olla väga odavad, kuid teised maksta üle tuhande euro. Kui oled tavaline kohvisõber, peaks piisama ühest odavamast kohvimasinast, aga kui pead ennast gurmaaniks, investeeri rohkem ja Sa ei kahetse. Samuti pea meeles, et Kaup24.ee e-poes on pidevalt spetsiaalsete sooduskoodidega pakkumisi ja allahindlusi, nii et saad oma kohvimasina odavamalt osta.

Märkused kohvimasina valimiseks

Kohvimasina valimisel peaksid:

 1. Otsustama, millist tüüpi kohvimasinat valida. Poolautomaatne, kapsel, tilgutav, survestatud või täisautomaatne? Otsus sõltub sellest, millised joogid Sulle meeldivad ja kuidas valmistamisprotsessi ette kujutad.
 2. Mõtlema lisafunktsioonidele. Isepuhastus, toitehaldus ja mugav ekraan on vaid väike osa sellest, mida neil seadmetel pakkuda on.
 3. Võtma arvesse kõige olulisemaid parameetreid. Võimsus, rõhk, soojendusplaat, seadme ja mahutite suurus ning lihtne hooldus on peamised kriteeriumid, mida peaksid järgima.
 4. Valima täiendavad lisad. Õige kohv, kohviveski ja katlakivi eemaldaja tagavad korraliku hoolduse ja veelgi mugavamad protsessid.
 5. Otsustama hinna. See sõltub masina tüübist ja selle funktsionaalsusest - määra oma eelarve ja otsi eripakkumisi!

Olles kaalunud kõiki neid nüansse ja oma isiklikke vajadusi, saad hõlpsalt otsustada, milline variant on Sinu kodu jaoks kõige parem. Populaarsemad kohvimasinad on: DeLonghi, Saeco, Zelmer, Krups, Siemens, Bosch, Nivona, Ariete, Amica. Kõigil loetletud tootjatel on valikus paremaid ja halvemaid masinaid. Tutvu meie kohvimasina tootjate edetabeliga. See aitab valida parima vajadustele vastava seadme.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
19 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?