Kasulikud nõuanded

Kuidas jõulupuud kaunistada?

Vaata kõiki jõulukuuskede pakkumisi
10.11.2020
pere ehib koos jõulupuud

Jõulude lähenedes soovime juba nii väga oma kodu viimse detailini jõulurüüsse mähkida. Kõige parem on alustada jõulude peamisest sümbolist – kaunist jõulupuust. Ning kuigi näib, et me kõik teame suurepäraselt, kuidas jõulupuud ehtida, milliseid nippe selleks kasutada ning milliseid põnevaid trende jälgida, siis seekord jagame nippe, mismoodi ehtida jõulupuu senisest rutem ja hulga lõbusamalt.

Millal jõulupuu ehtida?

Enne kui jõulupuu kaunistamisest juttu teeme, on esmalt kasulik teada, millal seda võiks teha. Levib palju erinevaid arvamusi. Paljud mäletavad vanade aegade traditsioone, mil jõulupuu ehiti alles jõulupühal ning lähtuvad siiani sellest. Mõned etnoloogid usuvad siiski, et antud traditsioon tekkis vaid seetõttu, et inimestel ei olnud nõukogude ajal kehtinud keeldude tõttu isegi võimalust oma kodu mingil moel varem kaunistada ega ka pidulikku puud koju muretseda.

Paljud teavad, et kuusk tuuakse tuppa 13. detsembril – Püha Lucia ehk luutsinapäeval. Vanasti märkasid inimesed, et just sellest kuupäevast enam ööd ei pikene ning jõuludeni on jäänud sama palju päevi kui aastas on kuid. Tol ajal kasutati kaunistamiseks põhku ja vitstest linde ning laudu kaunistasid kuuseoksad. Jõulupuu kaunistamise traditsioon kujunes meie riigis välja umbes sajand tagasi.

ehitud jõulupuukingitused jõulupuu eesema ja laps ehivad jõulukuuske

Nii et põhimõtteliselt pole mingit konkreetset kuupäeva, millal peaks kindlasti jõulupuud kaunistama. Loomulikult ei soovi me kellegi traditsioone rikkuda, kuid anname sellegipoolest omapoolse soovituse. Näiteks kui kodus kasvavad väikesed lapsed, siis soovivad nad jõulupuu ilu nautida nii kaua kui võimalik. Kui soovite lastele rõõmu pakkuda, võite jõulukaunistused üles seada kohe esimesel advendil. Sama kehtib ka kinkide kuuse alla sättimise kohta. Kui soovite rohkem intriige, siis võite kingid koheselt kuuse alla ritta paigutada, kuid kui teate, et mitte keegi ei suuda oma sõrmi neist eemal hoida, siis, laduge need kuuse alla alles viimasel hetkel.

Jõulupuu kaunistamise põhietapid

Oma jõulupuu efektiivseks ja ilusaks kaunistamiseks peaksid toimima järgmiselt.

  • Vali jõulupuu. See on äärmiselt oluline otsus, millest sõltub suur osa kaunistamise edust. Kunstlikud jõulupuud on tänapäeval endiselt väga populaarsed: isegi kui otsustad oma kodu varem kaunistama hakata, võid kindel olla, et selline puu näeb alati loomulik välja, ilma et peaksid tegelema langevate okastega.


  • Valmista puu kasutamiseks ette. On loogiline, et 12 kuud kastis veetnud kunstlik jõulupuu ei tundu esmapilgul täiuslik, nii et kui Sa ei kavatse uut puud osta, peab selle kallal veidi vaeva nägema. Soovitav on jõulupuu oksi kergelt pesta (need võivad olla pisut "harali") ja varuda aega nende sirgendamiseks ja positsioneerimiseks. Kui suuri tühimikke ei ole ja kõik oksad näevad proportsionaalsed välja, lood väga loomuliku mulje.

koht jõulukuusele

  • Vali oma jõulukuuse jaoks sobiv koht. Ideaalis ei takista vooluvõrgu lähedal asuv jõulupuu läbipääsu ning selleks ei pea kogu toas olevat mööblit ümber paigutama - kui veidi mõelda, leiad sobiva koha oma kodus kindlasti üles.

vali sobiv jõulupuu

  • Hoolitse kuusejala eest. See detail lisab puule veelgi loomulikkust ja stabiilsust - kui Sinu kodus on kunstlik jõulupuu, tasub seda trikki kindlasti kasutada!

jõulukuuse ettevalmistus

  • Jaota tuled ühtlaselt. Esiteks veendu, et jõulutuled töötavad ja seejärel hakka pihta: alusta ülevalt ja liigu alla, kaunistades niimoodi ühtlaselt kõik kihid. Oluline trikk on see, kui jõulutuled on tüvele muudest dekoratsioonidest lähemal, siis on võimalik luua hubasem ja soojem mulje.

kuuse kaunistamine jõulutuledega

  • Mähi jõulupuu karraga. Värviline kard lisab puule veelgi tekstuuri - kui Sa ei soovi teisi kaunistusi kasutada, peaksid selle kohe pärast tulede paigutamist puule riputama. Toiming on väga sarnane: ehi iga kiht ülevalt alla.


kuuse kaunistamine

  • Pange paika põhivärvid. Ilmselt olete juba otsustanud, mis värvi jõulukuule sel aastal kasutate – kui mitte, siis on viimane aeg seda teha. Uurige välja, millised on eelseisvate jõulude moekamad värvid. Seejärel alustage kaunistamisega ja pidage meeles üht olulist nippi: kui paigutate suuremad kuulid kuuse alumistele okstele, siis annate jõulupuule sellega rohkem sügavust.

kuuse kaunistamine kuuseehetega

  • Lisa muid toone. On aeg jõulupuule rohkem elu anda, kaunistades seda erinevat värvi ehetega! Siinkohal on oluline veenduda, et värvid oleksid harude vahel ühtlaselt jaotunud, et üks varjund ei domineeriks ainult ühes piirkonnas.

kuuse kaunistamine kuuseehetega

  • Lisa täiendavaid kaunistusi. Kui Sul on olemas spetsiaalsed dekoratsioonid, siis nüüd on nende kord. Nendeks võivad olla enda tehtud või väga keerukad jõulukaunistused - maksimaalse efekti saavutamiseks proovi seda tüüpi kaunistuste vahele jätta võimalikult palju ruumi.

jõulueheted jõulukuusel

  • Hoolitse jõulupuu tipu eest. On aeg lõpetada ühe olulisema osa kaunistamisega - kuuse tipuga. Jõulupuu ülaosas on väga sageli täht, kuid seda reeglit ei pea järgima - kõige tähtsam on veenduda, et kaunistus ei oleks liiga raske ega kummutaks kogu hoolikalt tehtud tööd.

ilus jõulukuusk

Nende lihtsate näpunäidete abil kaunistate jõulupuu uskumatult kiiresti ning tulemus rõõmustab ja avaldab muljet nii teile, teie perele kui ka külalistele! Seejärel tuleb vaid hoolitseda kõigi teiste võimalike kaunistuste eest – oleme teile kokku pannud näpunäited, kuidas oma kodu jõulude puhul kaunistada.

Kuidas hindate seda postitust?