Kasulikud nõuanded

Jõulupuu kaunistamine: eelseisvate jõulude moodsamad värvid

Vaata kõiki kuuseehete pakkumisi
25.11.2022
jõuluvärvides ehitud jõulupuu

Kui mõtled jõulupuu kaunistamisele ja valid erinevaid jõulukaunistusi oma koju, peaksid meeles pidama eelseisvate pühade värvisuundumusi. Sel aastal domineerivad järgmised värvitoonid:

Jõulupuu kaunistamise trendid 2022.-2023. aastal

Kui murrad pead, millistes värvitoonides selle aasta jõulupuu kaunistada, siis tasub valida üks alljärgnevatest soovitustest.


 • Traditsiooniliste jõulude nostalgia

Sel aastal soovivad paljud inimesed nostalgiliselt meenutada vanu häid traditsioonilisi jõule, mida tähistama koguneb terve pere. Eelmised paar aastat rikkusid pühade aega ju kõikvõimalikud pandeemiad, kuid sel talvel ei takista miski meid traditsiooniliselt jõule tähistamast. Seetõttu näeme sel aastal taas mitmel pool traditsioonilisi jõuluvärvide kombinatsioone – punast ja kuldset või punast ja valget. Kaunid värvitoonid, mida ka kuuske ehtides silmas pidada.

valge jõulupuu punaste tuledega Jõulupuu punaste ja kuldsete ehetega kuldsete ja punaste jõulukuulidega jõulupuu

traditsiooniline luksuslik jõulupuu


 • Valge ja hõbedane

Veel üks kombinatsioon, mis lisab sinu koju valgust ja elegantsi. Mõlemad värvid on värskendavalt inspireerivad ning teiste toonidega hõlpsasti kombineeritavad – eelistades valget ja hõbedat, arendate välja talvise, maagilise ja rafineeritud keskkonna. Lisaks seostatakse hõbedat rikkuse ja eduga – võib-olla õnnestub sel viisil rikkus oma koju meelitada.

новогодняя елка с белыми и серебряными деталями новогодняя елка с серебряными и белыми деталями новогодняя елка с белыми и серебряными деталями


 • Katsetused rikkalike värvitoonidega

Sisekujundajad kutsuvad üles lisama pidulikule sisekujundusele eksperimenteerimist, seal hulgas tumesinise, burgundia, sügavrohelise või lilla värviga. Sellised jõulukaunistused võivad kenasti sobitades ka palju hubasust tuua!

värvilised jõuluehtedvärvilised kuuseehtedvärvilised kuuseehted

erinevad kuuseehted

 • Õrn roosa

Sel aastal olid väga moes roosad pehmed toonid, mistõttu pole kahtlust, et need liiguvad ka jõuluinterjööri. Puu kaunistamisel eelista mahedaid roosasid kaunistusi, katseta erinevate värvitoonidega. Samuti sobib pehme roosa hästi kahvaturohelise või lumevärviga.

Jõulupuu õrnroosade kuuseehetega Roosade kuuseehetega kaunistatud jõulupuu õrnroosad jõuluehted jõulupuul


 • Naturaalsed toonid

Järjest laiemalt levinud orgaanika ja looduslikkuse ideed on puudutanud ka jõule  selle tulemusel näeb pidulike kaunistuste seas palju rohkem metsarohelist, tumesinist, pruuni, halli ja muid looduse varjundeid.

naturaalsed jõuluehtedlooduslikud jõuluehtedlooduslähedased jõulukaunistused

puidust jõuluehted


 • Lume peegeldus

Sel aastal näeme veel selliseid jõulukuuski, millel jääb domineerima ainult valge värv. Selleks võite kasutada pritsitud lund või osta kohe valge pühadepuu. Lisa sellele roosakuldsed aktsendid ja puu läheb uute värvidega särama!

heledates toonides jõulupuuvalged jõuludetailidvalged kuuseehted

jõulupuu kaunistatud kuuseehetega


Veel ideid, kuidas jõulupuud ilusasti kaunistada

Mõeldes, millised jõulupuu kaunistused on kõige sobivamad, peaksid arvestama ka teiste sel aastal domineerivate trendidega, mis võivad innustada uuteks katsetusteks.


 • Skandinaavia päkapikud

Skandinaavia päkapikud, keda mõnikord nimetatakse ka gonkideks (inglise keeles gonks), on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks jõulukaunistusteks. Need on armsad lühikeste või pikkade jalgade, pika valge habeme ja ninani tõmmatud päkapikumütsiga jõuluvanad. See on lihtsalt imeline ja lõbus sisustuselement, mida saab kasutada mitte ainult jõulukuuse lähedal, vaid ka teistes ootamatutes kohtades majas, näiteks trepiastmel.

Skandinaavia päkapikk jõulupuu ees


 • Jätkusuutlikkus

Sel aastal pööratakse jätkuvalt erilist tähelepanu jätkusuutlikkusele – võib öelda, et see on ka üks peamiseks jõulutrendiks. Soovitav on alati eelistada naturaalsust, taaskasutatavaid materjale ja vastavalt sellele valida mitte ainult jõulupuu kaunistused, vaid ka lauakaunistused või isegi kingituste pakkimise ideed.

orgaanilised kingitused isetehtud jõulukingitus isetehtud jõulukaunistused


 • Käsitsi valmistatud kaunistused

Koos minimalismi ja jätkusuutlikkuse ideedega pööratakse sel aastal rohkem tähelepanu isevalmistatud kaunistustele. Millised ideed te ellu viite, sõltub ainult teie enda fantaasiast. Võib-olla lõikate kaunistusi vaipadest, loote ise võluva jõulutähe või kasutate kaunistusena hoopis toiduaineid – kõik ideed on teretulnud.

paberist lõigatud kaunistusedkäsitsi valmistatud jõulukaunistusedpuidust jõulukaunistused

käsitsi valmistatud jõuluehted

 • Laseriga valmistatud ehted

Mida ei saa teha käsitsi, saab valmistada laseriga! Puidust nikerdatud kaunistuste valik on lõputu. Need kaunistused on väga täpsed ja detailsed ning servad saavad laseriga tumedama värvi. Nii saab valmistada kaunistusi kuusele, söögilauale või kaminasimsile.

värvilised laseriga lõigatud jõuluehted laseriga lõigatud jõuluehted laseriga lõigatud kuuseehe jõulupuul

 • Sentimentaalsed ideed

Kui kaalute, mil moel oma 2022. aasta jõulupuud ehtida, siis mitte kunagi ei saa minna midagi valesti, kasutades sentimentaalseid lahendusi. Näiteks kaunistage pühadepuu mustvalgete fotodega endast ja oma lähedastest. Kui lisate juurde võluvaid lipsukesi või moes olevates värvides tulukesed, muutub teie jõulupuu väga originaalseks ja eriliseks.

sentimentaalsed jõulukaunistused

 • Rohkem on uhkem

Kuigi oleme üldiselt harjunud kuulma vastupidist väidet, spekuleeritakse, et pühadest ilma jäänud inimesed nõustuvad, et rohkem on uhkem. See ei tähenda muidugi, et peaksid unustama maitse ja mõõdukuse, kuid kui sa ei piirdu ühe jõulupuuga või ei säästa maja võluvatest kaunistustest, saad tunda veelgi pidulikumat pühade vaimu.

jõulutuled köögis jõulukanistustega elutuba jõulukaunistused ja jõulutuled magamistoas

 • Lastele lihtsus ja rõõm

Võib väita, et see on ülalnimetatud suundumusele täielik vastand, sobides eriti noorte lastega vanematele. Selle eesmärk on luua pidulik, pisut naiivne, kuid väga rõõmus keskkond. Piduliku meeleolu rõhutamiseks kasutatakse traditsioonilisi värve (punane, valge, roheline jne), klassikalisi jõulukaunistusi ja efektseid jõulutulesid. Mida rohkem pidulikke tegelasi lisad, seda lõbusamaks muutub kodune atmosfäär!

Lastele mõeldud jõulumänguasjadrõõmsad jõulukaunistusedväike jõulupuu

värviline ja mänguline jõulupuu

 • Domineerivad õied

Mõni aasta tagasi olid palju tähelepanu pälvinud lillekaunistused ja lilleseaded jälle moes. Äärmiselt soovitatav on kasutada valgeid toone, lisades maagilise atmosfääri loomiseks mõned kaunistused. Kuid võid katsetada ka teiste varjunditega  kõige tähtsam, et jõulukaunistused oleksid seotud lilledega.

kaunistatud jõulupuulillelised jõulukaunistusedlillelided jõuludekoratsioonid

lilledega kaunistatud jõulupuu


 • Kommipulgad

Tõenäoliselt on enamik maitsnud või vähemalt näinud neid klassikalisi valge-punasega jõulukomme. See on tõeline hambaarsti õudusunenägu, kuid need on kõigest hoolimata efektsed ja väga kaunid. Niisiis, need kommid on sel aastal eriti populaarsed – nendega kuuse ehtimine on tõeline moeröögatus. Muide, see ei pruugi tingimata olla maiustus. Võid kasutada erinevaid punaseid ja valgeid kaunistusi, mis meenutavad neid kommikeppe: küünlaid, vanikuid ja muid kaunistusi.

tüdruk ehib jõulupuud maiustustega kommidega kaunistatud kuusepuu kommidega ehitud jõulupuu